Poprzedni temat :: Następny temat
Drugi implant ślimakowy
Autor Wiadomość
Wanda. D 

Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 32
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2013-09-12, 21:47   

Tak oczywiście, mam na mysli lekarza prowadzącego w Kajetanach. I jeszcze jedno - prawdopodobnie już od przyszłego roku Instytut będzie dysponował procesorami najnowszej generacji tj. RONDO - bez tego cholernego kabelka i tej części zausznej.
_________________
UP Auria Harmony od 05 grudnia 2012r.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-09-13, 06:09   

aha no to wszystko jasne :-) nie wiedzialem ze nowy procesor wymyslili...... wyglada lepiej niz moj opus :-)
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-09-13, 14:53   

Zachodzi tylko jedno pytanie, a właściwie dwa. Nie chce mi się na szybko szukać szczegółów. ;-)
Jak silny musi być magnes, aby utrzymać cały ciężar procesora wraz z bateriami. W przeróżnych warunkach życiowych.
Gdzie jest umiejscowiony magnes - w implancie, czy w procesorze? Bo jeśli w procesorze, to słupy i przystanki autobusowe mogą niebawem być nimi oblepione. ;-)
Jeśli w cewce, to zachodzi mimo wszystko pytanie o wpływ tego dość silnego pola magnetycznego na zdrowie i samopoczucie.

I jeszcze trzecie pytanie - co będzie, gdy procesor spadnie.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2013-09-13, 16:23   

darekryki, Wanda. D - nie ma co się zastanawiać! Jest możliwość słyszenia na drugie ucho - korzystać!!!

Ja się dowiedziałam o możliwości wszczepu drugiego implantu w gabinecie. I dosłownie zaraz po tym jak się dowiedziałam, poprosiłam o zapisanie mnie na listę :-D

Rehabilitacja trwa dużo krócej i sprawniej niż po pierwszym implancie, to też bardzo duży plus.

O drugim implancie rozmawiajcie podczas wizyty kontrolnej u laryngologa. :)
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-09-13, 18:39   

mirek napisał/a:
Zachodzi tylko jedno pytanie, a właściwie dwa. Nie chce mi się na szybko szukać szczegółów. ;-)
Jak silny musi być magnes, aby utrzymać cały ciężar procesora wraz z bateriami. W przeróżnych warunkach życiowych.
Gdzie jest umiejscowiony magnes - w implancie, czy w procesorze? Bo jeśli w procesorze, to słupy i przystanki autobusowe mogą niebawem być nimi oblepione. ;-)
Jeśli w cewce, to zachodzi mimo wszystko pytanie o wpływ tego dość silnego pola magnetycznego na zdrowie i samopoczucie.

I jeszcze trzecie pytanie - co będzie, gdy procesor spadnie.


A ja mam pytanie odnośnie twego postu.

Czy chodziło ci o procesor RONDO?
Ja nawet nie wiem jak on wygląda. Wcześniej słyszałam o nim, ale nie znalazłam w necie.
Co do słupów to w autobusie miejskim przykleiła mi się głowa do drążka, którego się trzymałam. Teraz pamiętam, że nie mam przybliżać głowy do "metali"
Mój OPUS2 spadł, ale w mieszkaniu jednak nie była wina magnesu i cewki a koszyczka z bateriami. W instytucie mi wymieniali koszyczek bo sam procesor był ok.
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2013-09-13, 23:00   

Myślę, że chodziło o to: http://cochlearimplanthel...d-dai-rondo.jpg

Sama jestem ciekawa Jak ten 18-gramowy procesor utrzymuje się na głowie.

Ma ktoś? Podzielcie się wrażeniami. :-)

Chciałabym taki mieć.
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-09-14, 00:45   

http://www.youtube.com/watch?v=ykjikrz8BPo
http://www.medel.com/us/rondo
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-09-14, 15:18   

mirek napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=ykjikrz8BPo
http://www.medel.com/us/rondo


Mirku Dziękuję za linki.

[ Dodano: 2013-09-14, 15:22 ]
Pomarańcza napisał/a:
Myślę, że chodziło o to: http://cochlearimplanthel...d-dai-rondo.jpg

Sama jestem ciekawa Jak ten 18-gramowy procesor utrzymuje się na głowie.

Ma ktoś? Podzielcie się wrażeniami. :-)

Chciałabym taki mieć.


Pomarańcza ja nie chciałabym mieć. Prawdopodobnie łatwo go zgubić. Wolę ten tradycyjny zauszny. Pewniejszy, że nie spadnie, nie przyklei się do słupa czy innego metalowego urządzenia.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-09-14, 15:30   

no własnie Mirku ciekawe jak to sie trzyma bo tradycyjna cewka to.... no tylko tylko ,,,,,latwo ja zsunąc itd a jak sie pytalem inzyniera czy jest mocniejsza to powiedzial ze nie a ponad to jest to niewskazane ze wzgledu na.... cos chodzilo o podraznieniu skury przez ucisk ,,, Ela jak to głowa ci sie przykleiła przeciez to cewka ma magnes ,,,,co prawda metali wszystkich w około sie trzyma bardzo dobrze ale tego co powinna to juz słabo :-/ Pomarańcza masz zapewne racje :mrgreen:
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-09-14, 17:42   

darekryki napisał/a:
no własnie Mirku ciekawe jak to sie trzyma bo tradycyjna cewka to.... no tylko tylko ,,,,,latwo ja zsunąc itd a jak sie pytalem inzyniera czy jest mocniejsza to powiedzial ze nie a ponad to jest to niewskazane ze wzgledu na.... cos chodzilo o podraznieniu skury przez ucisk ,,, Ela jak to głowa ci sie przykleiła przeciez to cewka ma magnes ,,,,co prawda metali wszystkich w około sie trzyma bardzo dobrze ale tego co powinna to juz słabo :-/ Pomarańcza masz zapewne racje :mrgreen:


darekryki ja zapomniałam, że mam procesor i prawie przytuliłam głowę w autobusie do uchwytu, który był metalowy. Właśnie to cewka się przykleiła zaś odsuwająć głowę poczułam, że głuchnę. Tym sposobem zrozumiałam, że to się przyciąga jeśli ma bliskość metalu. Mam tylko implant i to mnie otrzeźwiło. To już 6 roczek mi tak leci.
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2013-09-14, 23:48   

Ela, napisałaś, że prawdopodobnie łatwo to zgubić.

Jak można to zgubić skoro w momencie kiedy spada/przyczepia się do metalu czujemy że "głuchniemy"? Wiadomo wtedy, że skoro nic nie słychać to procesor gdzieś w pobliżu głowy musi być. Czyli zapewne na czymś metalowym.
Nie wyobrażam sobie tylko co będzie jak będę schodzić ze schodów albo skakać...

Chciałabym zobaczyć jak to się nosi.

Obecnie moje procesory wykańczają moje uszka. Jak mam możliwość, to ściągam. W domu praktycznie nie noszę procesorów. Są po prostu za ciężkie.
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-09-15, 10:18   

no własnie np :arrow: skakac :lol: widziałem ze tam zyłka z klipsem jest wiec to troche ratuje sytuacje :-/ ale ..... jak ma sie tak trzymac jak tradycyjna cewka to bym na taka nowosc nie zdecydował :mrgreen:
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-09-15, 16:30   

Przywiazcie se sznurek do szyi druga koncowke sznurka do procka i jak wam spadnie to bedzie dyndac na sznurku ... macie problemy :P
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-09-15, 17:29   

Rzeszowianin napisał/a:
Przywiazcie se sznurek do szyi druga koncowke sznurka do procka i jak wam spadnie to bedzie dyndac na sznurku ... macie problemy :P

My osobiście może nie.
Ale wyobraź sobie dzieci, którym bez przerwy procesor odpada. Nawet będący "na sznurku". ;)

Tym niemniej my sobie tu bajery opowiadamy, a ma ktoś jakieś wiarygodne dane, "jak to działa"?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-09-15, 18:00   

Rzeszowianin napisał/a:
Przywiazcie se sznurek do szyi druga koncowke sznurka do procka i jak wam spadnie to bedzie dyndac na sznurku ... macie problemy :P

problem jest ..... wiekszy lub mniejszy ale jednak :-/ i sznurek niczego tu nie załatwia poza tym ze nie spadnie na ziemie i sie nie zgubi :-/ Mirek wszystko jest na stronie medela nic dodac i nic ując pozostaje tylko jak to sie trzyma tak na zywo czyli potrzeba by porównania osoby która ta nowosc ma .... no i ma jeszcze dodatkowo drugi starszy model :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,034 sekundy. Zapytań do SQL: 8