Poprzedni temat :: Następny temat
ustawienie głosnosci
Autor Wiadomość
Kadamiec 

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 26
Wysłany: 2010-05-31, 09:30   ustawienie głosnosci

Witam

Noszę procesor mowy cochlear hybrydę, od końca stycznia tego roku (równo 4 miesiące ),
Po upływie tego czasu mam za głośno, męczy mnie głowa, wiec zciszyłem poziom głosnosci z poziomu max 9 na poziom 3.
Teraz mam wrazenie ze poziom głosnosci to wycisza całe pasmo częstotliowosci. słabo słyszę ciche dzwięki.

Mysle zeby ustawic u inżyniera zmniejszyc górny prog głośne dzwieki, a pozostałe ciche dzwieki pozostawic bez zmian , nie ruszac. a miec poziom głosnosci 9.

Co Wy o tym sądzicie, mieliscie podobne sytuacje ?

Pozdr Krzysztof
_________________
UL: 90-100 dB, Oticon Digifocus
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 27.01.2010
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2010-05-31, 16:04   Re: ustawienie głosnosci

Kadamiec napisał/a:
Witam

Noszę procesor mowy cochlear hybrydę, od końca stycznia tego roku (równo 4 miesiące ),
Po upływie tego czasu mam za głośno, męczy mnie głowa, wiec zciszyłem poziom głosnosci z poziomu max 9 na poziom 3.
Teraz mam wrazenie ze poziom głosnosci to wycisza całe pasmo częstotliowosci. słabo słyszę ciche dzwięki.

Mysle zeby ustawic u inżyniera zmniejszyc górny prog głośne dzwieki, a pozostałe ciche dzwieki pozostawic bez zmian , nie ruszac. a miec poziom głosnosci 9.

Co Wy o tym sądzicie, mieliscie podobne sytuacje ?

Pozdr Krzysztof


Coś podobnego też miałam. Uznałam, że to jest po to, żebym się przyzwyczaiła do nowego poziomu dźwięków - ale jeśli musisz ściszać, to prawdopodobnie masz za głośno i trzeba do tego poziomu dźwięku dochodzić bardziej stopniowo.
Podobno im większa dynamika - różnica między najcichszym a najgłośniejszym dźwiękiem, które słyszysz - tym lepiej, więc wskazane jest "rozciąganie" akceptowalnego poziomu, jako że dolny próg ciężko jest przesunąć.
Innymi słowy, podejrzewam, że albo masz za głośno na jakichs konkretnych elektrodach i wystarczy tam coś poprawić (mnie się to raz zdarzyło), albo trzeba teraz ustawić trochę ciszej, a za jakiś czas powrócić do tego poziomu co teraz.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,027 sekundy. Zapytań do SQL: 10