Poprzedni temat :: Następny temat
Po operacji implantu jak i przed czy to możliwe??
Autor Wiadomość
MIchal 

Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-03-11, 11:02   Po operacji implantu jak i przed czy to możliwe??

Mam Syna ma 1,6 miesięcy 21 stycznia 2008 roku miał wszczepiony implant ślimakowy 20 lutego 2008 miał podłaczony procesor jednak niestety od tego czasu nic sie nie zmieniło nawet jak balon pęk w odległosci 1 metra nie ma zadnej reakcji czy mój syn bedzie słyszał normalnie czy niestety nie:(
 
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-11, 12:18   

Wiesz sama dopiero dostanę dla mojego syna procesor mowy :) Więc nie jestem jakimś znawcom, ale z tego co udało mi się już na ten temat przeczytać to nie ma się co spodziewać od razu nie wiem jakiego efektu :).
Może to też mieć związek z ustawieniami procesora.Widocznie jest jeszcze za słabo ustawiony.
A sytuacja z balonem jeszcze niczego nie sugeruje. Tak więc nie martw się, ja jestem pewna, że będzie dobrze. Ja też nie spodziewam się cudu. Taka jak rozmawiałam z moim lekarzem logopedą wiem, że czasem jest tak, że u dziecka nie widać żadnej różnicy, bądź zainteresowania dźwiękiem, aż nagle dziecko "wybucha" pod tym względem.
Zyczę powodzenia i będę trzymać kciuki. Chętnie się dowiem o postępach Twojego synka :) Będziemy mogli dzielić się informacjami na temat postępów po implantacji.
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2008-03-11, 15:08   

Z opisu wynika, że zbliża się trzeci tydzień noszenia procesora.
Osoba prowadząca ustawiła w procesorze programy, które zalecała zmieniać co określony czas? Co Państwo obserwują po zmianach programów?
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2008-03-11, 16:19   Re: Po operacji implantu jak i przed czy to możliwe??

MIchal napisał/a:
Mam Syna ma 1,6 miesięcy 21 stycznia 2008 roku miał wszczepiony implant ślimakowy 20 lutego 2008 miał podłaczony procesor jednak niestety od tego czasu nic sie nie zmieniło nawet jak balon pęk w odległosci 1 metra nie ma zadnej reakcji czy mój syn bedzie słyszał normalnie czy niestety nie:(


Spokojnie, po trzech tygodniach ma prawo jeszcze nie słyszeć wielu rzeczy, no i oczywiście zależy to też od ustawienia.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-11, 22:50   

Dla mnie to też wazna informacja, wiem juz teraz ze nie ma powodu do zdenerwowania jesli syn nie bedzie reagował.
A właśnie co do tych dodatkowych programów: to jak samemu mozna je zmieniac? i na ile to zmienia głośnośc słyszenia w procesorze?
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2008-03-12, 20:25   

Honorka napisał/a:

A właśnie co do tych dodatkowych programów: to jak samemu mozna je zmieniac? i na ile to zmienia głośnośc słyszenia w procesorze?


We Freedomie są 4 programy, ustawiane przez inżyniera. Na samym poczatku rzeczywiście wykorzystuje się je do tego, zeby stopniowo zwiększać głośność. Dopiero później każdy z nich dostaje swoją funkcję (więcej piszę o tym na swoim blogu http://ci.hell.pl/)

Niezależnie od tego każdy z tych programów ma regulację głośności i czułości mikrofonu - w granicach ustawionych przez inżyniera.

Pozdrawiam
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-03-15, 17:43   

Michal, jeśli chcesz pogadać w realu o implancie skontaktuj się ze mną przez PW. Może będę mógł pomóc, wyjaśnić co nieco.....
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-17, 21:26   

Heh od dzisiaj mój synek jest już dumnym posiadaczem kompletnego implantu:) Dostał procesor mowy i co najdziwniejsze, chyba mu nie przeszkadza, bo odwrotnie do aparatów nie zrzuca go :)
Jestem zachwycona zwlaszcza tym ze u synka tak szybko nadeszła odpowiedź na elektostymulację podczas ustawiania procesora :) mam nadzieję, że dalej będzie szło nam równie dobrze :)
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:
Wysłany: 2008-03-17, 21:46   

No może kilka razy zdjął ale tak ogólnie jest ok :]
Najlepsze było dostrajanie! Jaki on był kochany jak się przytulał, potem płakał bo za głośno i cisza znowu hehe!
Szkoda że nie mogłem tego nakręcić kamerą :(
Może następne strojenie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,032 sekundy. Zapytań do SQL: 10