Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa przez telefon

Rozmawiasz przez telefon w implancie?
Tak
50%
 50%  [ 1 ]
Nie
50%
 50%  [ 1 ]
Głosowań: 2
Wszystkich Głosów: 2

Autor Wiadomość
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2014-12-09, 23:11   Rozmowa przez telefon

Jak sobie radzicie z rozmową przez telefon poprzez implant?
Nie macie zakłóceń podczas rozmów, czy korzystacie z cewki telefonicznej?
Przez dowolny telefon rozumiecie i nie ma zakłócenia przez implant? Czy musicie wybierać odpowiedni telefon do rozmowy?

Mam pewne doświadczenie, gdyż miałam dwa implanty różnego typu i jest spora różnica. Miałam poprzedni implant Combi40+ niezbyt dobrze rozumiałam przez telefon, musiałam dobierać odpowiedni telefon, żebym nie słyszała zakłóceń. Bo w telefonach, gdzie antenka była blisko implantu wewnętrznego to były zakłócenia niż antenka była dalej..
A w nowym implancie SONATA jest o niebo lepiej. Brak zakłóceń, widocznie mniejsze pole magnetyczne wytwarza niż stary implant czy coś.. O wiele lepiej mogę wybierać telefony i rozmawiać spokojnie bez zbędnych zakłóceń. :-) Dodam, że nie korzystam z cewki telefonicznej.
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-12-13, 20:48   

Witaj flowers17.
Mam Nokię 515 wcześniej Nokia 7230. Ogólnie dobieram sobie telefony Nokia ale dopiero po zaimplantowaniu uszu zrozumiałam że muszę jakoś jedno wyćwiczyć w słuchaniu i rozumieniu mowy. Szukałam pętli indukcyjnej ale nie wypaliło mi w zakupie. Przez ten czas nauczyłam "starsze" ucho z implantem Pulsar rozumieć co do mnie się mówi. Ze stacjonarnego zrezygnowałam z powodu zniekształcania dźwięku mowy. Słyszę innych jakbym rozmawiała z dziećmi (chodzi o barwę dźwięku). Nokia 515 spełnia to czego oczekiwałam. Wzięłam ją bo mi się podobała dopiero potem doczytałam się że ma opcję czysty głos i jest dla nas. Czy wszystkich nie wiem.
Sonatę mam od tego roku i z jeszcze nie próbowałam jak się rozmawia przez telefon.
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,053 sekundy. Zapytań do SQL: 10