Poprzedni temat :: Następny temat
opatrunek po operacji
Autor Wiadomość
Violetta 

Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 6
Wysłany: 2014-05-31, 23:57   opatrunek po operacji

Witam, ile czasu mam nosić opatrunek po operacji, do zdjęcia szwów?
_________________
Violka
27.05.2014 Med.-el Sonata (będzie Opus 2)
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-06-01, 12:13   

Do czasu, aż się rana zagoi dobrze. To raczej oczywiste. No chyba, że chcesz, aby jakaś "gangrena" ją wzięła. ;-)
Ponadto teraz, latem, należałoby zmieniać opatrunek przynajmniej dwa razy dziennie.
Oczywiście przemywając jakimś płynem antyseptycznym. Na przykład Rivanolem czy czymś podobnym.

Jeśli masz jakieś wypróbowane specyfiki na gojenie ranek na swojej skórze, to możesz stosować, o ile oczywiście ranka już "dojrzała", czyli nie ma żadnych wysięków. ;-)

To tylko forum, więc sobie pozwolę ... kup sobie maść Solcoseryl. Smaruj delikatnie rano i wieczorem, albo i więcej, jeśli zbyt szybko rana będzie wysychać.
Szybko się zagoi i ładnie zabliźni.

Jeśli gojenie przebiega trudno, na początek lepszy byłby żel.

O ile nie wykonujesz jakichś brudnych prac, to sama maść jest wystarczającą ochroną. Opatrunek zakładasz tylko na noc, aby nieświadomie nie uszkodzić szwu.
Przed ponownym posmarowaniem wystarczy zmyć letnią, przegotowaną wodą.

Pozostałość zawsze się przyda na różnego rodzaju rany i dodatkowo (a może przede wszystkim) doskonale leczy oparzenia.

Możesz skonsultować z lekarzem.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Violetta 

Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 6
Wysłany: 2014-06-01, 14:12   

dziękuję za odpowiedź, kupiłam płyn antyseptyczny, goi się ładnie ale troszkę pobolewa (tak jakby ciągnie) i dlatego pomyślałam, że może ją dotlenić troszkę :?: i ściągnąć opatrunek przynajmniej w domu. We wtorek miałam operację a 6/06 ściągnięcie szwów.
Jeszcze mam jedno pytanie , czy wizyta w Kajetanach na "ściągniecie szwów" polega tylko na ściągnięciu szwów ;-) czy też robią jakieś badania? przedstawicielem Medela jest Medincus , który ma oddziały bliżej mojego miejsca zamieszkania (mieszkam we Wrocławiu a oddział mają w opolu) wolałabym więc nie tracić całego dnia i kupę kasy na paliwo do Kajetan tylko podjechać do opola nawet gdyby wizyta była odpłatna (a pewnie jest) to i tak taniej i szybciej...
Wszyscy jechaliście do ośrodka implantującego czy też ściągaliście szwy u siebie?
_________________
Violka
27.05.2014 Med.-el Sonata (będzie Opus 2)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,035 sekundy. Zapytań do SQL: 8