Poprzedni temat :: Następny temat
Komisja przedoperacyjna
Autor Wiadomość
Iwona 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 50
Wysłany: 2013-11-26, 22:49   

Trochę nie na temat. Do niedawna można było w Łebie w czasie wolnym od zajęć wypisać przepustkę i wybrać się indywidualnie poza teren Ośrodka. No cóż skończą się poranne spacery nad morzem jeszcze przed śniadaniem. Trochę szkoda bo właśnie się wybieram.
_________________
UP. NUCLEUS FREEDOM
UL. PHONAK SUPERO 412
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-11-27, 11:18   

Zawsze mozna przeskoczyc przez plot ... Poza tym nawet w Kajetanach mozna bylo isc po gazete do kiosku czy po jakies picie ... Byc nad morzem i nie zrobic sobie rannago spaceru ? Blad ... Wielblad !
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-11-27, 19:30   

Stado wielbłądów nawet.

Byłem już dawno temu, ale więzi i korzyści wynikających z kontaktów z ludźmi nie nabywa się na "nasiadówkach". Zresztą bardzo dobrych, cennych i profesjonalnych!
Znaczna część korzyści z takiego pobytu, to właśnie kontakty międzyludzkie. Szczególnie w tych wolnych chwilach poza ośrodkiem. ;-)

Ale ... procedury medyczne wiążą się z pewnymi rzeczami.
Żeby wziąć pieniądze z NFZ trzeba się dostosować do przepisów. A że one są - w tym wypadku - głupie??
Szpital to szpital i już.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-27, 19:48   

Mirek, jest tam tych chwil "międzyludzkich" całkiem sporo i spacery nad morzem też są, i nikt nie musi chodzić w parach.
Zajęcia grupowe oceniam bardzo wysoko.
A przepisy NFZ-owskie i inne - wiadomo: dno i 5 metrów mułu ;-)
W tej sytuacji i tak udało się organizatorom zrobić z tego b. sensowny pobyt :-)
Pozdrawiam W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
Kuliczkowski 
Krzysztof

Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 19
Wysłany: 2013-11-28, 01:23   

Byłem na turnusie w Łebie i pobyt wspominam bardzo pozytywnie pomimo tego że zajęć było bardzo dużo.Podobno wcześniej było trochę więcej swobody ale ludzie zaczęli wypisywać w internecie jak im dobrze.Ktoś to przeczytał i efekt jest nawet bez udziału NFZ.
_________________
Krzysztof UP MED-EL DUET 2 od IV 2010.UL Siemens CIELO 2SP.
 
     
Iwona 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 50
  Wysłany: 2013-11-28, 19:32   

Ja myślałam, że może ktoś coś przeskrobał i dlatego zmieniono regulamin. Fakt te kontakty międzyludzkie są najważniejsze. Nikt tak nie zrozumie implantowicza jak drugi implantowicz. Moja turnusowa grupa trzyma się razem i jesteśmy w stałym kontakcie już dłuższy czas. A to skakanie przez płot- będę miała na uwadze. :-)
_________________
UP. NUCLEUS FREEDOM
UL. PHONAK SUPERO 412
 
     
Kuliczkowski 
Krzysztof

Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 19
Wysłany: 2013-11-28, 23:40   

W czasie wolnym od zajęć można było wyjść z ośrodka tylko zostawiało się kartkę z informacją o godzinie wyjścia i powrotu oraz celu wyjścia.Inna sprawa że tego czasu wolnego to prawie nie było.
_________________
Krzysztof UP MED-EL DUET 2 od IV 2010.UL Siemens CIELO 2SP.
 
     
Opus 2 
ela2

Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-11-28, 23:42   

Byłam dwa razy.Tam zyskałam jedną z moich najlepszych przyjaciółek.Tak się złożyło,że byłam z nią na oby dwóch turnusach.
Zajęcia są cudowne,ale wymagają pracy własnej.Muszę przyznac,że chłopaki nas wykorzystywali.Siedzieliśmy nie raz do późna w nocy, żeby się przygotowac do jutrzejszych zajęc.
Byłam w styczniu 2012 i był karnawał.Udało nam się zorganizowac grupowy wypad na tańce wieczorem.Było cudownie,bo wszyscy się rozruszali. :-P
My mogliśmy wyjśc na miasto jak było troche czasu wolnego ;-) ,ale trzeba było wpisac się na listę i wrócic na czas.
Pomimo rygoru i ciężkiej pracy pojechałabym tam jeszcze raz(mam sznsę,bo tam można jechac do trzech razy)
_________________
ela2
 
     
Iwona 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 50
Wysłany: 2013-11-29, 18:10   

Nie jest powiedziane że można jechać do trzech razy. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć że można więcej. Wszystko zależy od tego czy jesteś jeszcze pod opieką Kajetan lub którejś filii. Jeżeli rehabilitantka i lekarz uznają że wymagasz jeszcze rehabilitacji to zostaniesz skierowana. Tylko w pierwszej kolejności są dzieci, potem osoby które jeszcze nie były lub są ma początku rehabilitacji. A osoby takie jak my w razie wolnych miejsc lub na mało popularne terminy. Opus, może się jeszcze kiedyś poznamy w tej Łebie. :-)
_________________
UP. NUCLEUS FREEDOM
UL. PHONAK SUPERO 412
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-11-29, 19:15   

Nie wiem czy to dobrze, ale ja nigdy nie byłam na rehabilitacji w Łebie . Nie wiem czy bym chciała jechać. Swoją rehabilitację z logopedą odbywałam troszkę na miejscu, a potem już starałam się sama rehabilitować wszędzie gdzie byłam. O tej rehabilitacji dowiedziałam się późno bo dopiero z tu na forum. Nie żałuję, że nie byłam. Kocham wycieczki i tam staram się jak najwięcej wchłonąć sama. Tak mi wygodniej i lepiej bo ze słyszącymi, którzy nawet nie wiedzą że mam implant.
 
     
Opus 2 
ela2

Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-11-29, 19:54   

Elu jak jechałam pierwszy raz to nie wyobrażałam sobie rehabilitacji słuchu właśnie na jakimś turnusie.Podczas zajęc dowiedziałam się dużo rzeczy np.,że nie rozpoznaję głosu niektórych zwierząt,albo,że udaje mi się notowac bardzo dobrze jak ktoś dyktuje a ja piszę bez patrzenia na usta.W Łebie też zwiedzaliśmy wydmy.Nigdy ich wcześniej nie widziałam.Ta droga przez las(kilka kilometrów) i te rozmowy bez strachu,że ktoś mi zwróci uwagę,że coś źle zrozumiałam.Tu nikomu nie muszę się tłumaczyc,że nie słyszę wszystkiego ,bo wszyscy jesteśmy tacy sami.Czuliśmy się tam jak jedna wielka rodzina.
Elu,przecież my też jesteśmy słyszący,bo mamy po to implanty.Ja zawsze lubię nowe doświadczenia i myślę,że byłoby to dla Ciebie coś nowego i na pewno dobrego.
Ze słyszącymi to ja przebywam na co dzień a tam można wymienic doświadczenia własne z innymi.To jest na prawdę cenne.
_________________
ela2
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-11-29, 20:54   

Może i masz rację pomyślę. :-)
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-11-29, 21:20   

Ja na turnusie rehabilitacyjnym nigdy nie bylem i raczej nie bede ... Zreszta nikt mi tego nawet nie proponowal . Troche ciezko byloby mi sie zebrqc dlatego ze kawal drogi (choc to akurat male piwo) ale najwiekszym problemem jest termin - te turnusy sa w czasie jak mam srodek sezonu ...
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Opus 2 
ela2

Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-11-29, 21:48   

Rzeszowianin nigdy nie mów NIGDY !!! Może Ci termin dopasują.Musisz porozmawiac z logopedkami,bo to One prowadzą te zajęcia np.Agnieszka Pankowska. ;-)
_________________
ela2
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-11-29, 22:05   

To nie jest takie latwe . Raz ze sezon od wrzesnia do czerwca , dwa mam male dziecko i kazda wolna chwile staram sie spedzic z mlodym (tez zeby odciazyc Janice od obowiazkow) trzy spodziewamy sie drugiego dziecka wiec wiadomo ... cztery : odleglosc ...
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,031 sekundy. Zapytań do SQL: 8