Poprzedni temat :: Następny temat
Brak uregulowań prawnych - list do Ministerstwa Zdrowia
Autor Wiadomość
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-01-23, 08:18   Brak uregulowań prawnych - list do Ministerstwa Zdrowia

Witam!
Prowadzona jest akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi Ministerstwa Zdrowia na brak uregulowań prawnych odnoszących się do wymiany i refundacji procesora mowy i implantu ślimakowego.
Myślę, że jak większość z nas – rodziców (opiekunów) dzieci zaimplantowanych, dzieci oczekujących na implant oraz dorosłych zaimplantowani już wie, że istnieją uregulowania prawne odnoszące się do wszystkich protez słuchowych za wyjątkiem implantu ślimakowego. W obecnej sytuacji przygotowany jest list do Ministerstwa Zdrowia prosząc o stworzenie takich uregulowań, a obecnie zbierane są podpisy rodziców oraz pisemne poparcia różnych instytutów i placówek popierających akcję. W chwili obecnej zbierane są podpisy w miastach: Białystok; Gdańsk; Katowice; Kraków; Olsztyn; Rzeszów; Szczecin; Warszawa; Wrocław. Poniżej przedstawiam list, a osoby chętne do współpracy proszę o kontakt.
Dziękuję i pozdrawiam.
Marcin





Minister Zdrowia
Sz.P. prof. Zbigniew Religa

Ministerstwo Zdrowia
Ul. Miodowa 15
00-952 Warszawa

My, rodzice (opiekunowie) dzieci zaimplantowanych, dzieci oczekujących na implant, dorośli zaimplantowani oraz wszyscy zainteresowani niniejszym tematem, zwracamy się z gorącą prośbą do Pana Ministra Zdrowia o nowelizację rozporządzenia z dnia 17 grudnia 2004r w sprawie szczegółowego wykazu wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi i środków pomocniczych, wysokości udziału własnego świadczeniobiorcy w cenie ich nabycia, kryteriów ich przyznawania, okresów użytkowania, a także wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi podlegającymi naprawie w zależności od wskazań medycznych oraz wzoru zlecenia na zaopatrzenie w te wyroby i środki (Dz.U.04.276.2739). Prośba dotyczy stworzenia uregulowań prawnych odnoszących się do wymiany i refundacji procesora mowy i implantu ślimakowego.

Obecnie istnieją uregulowania prawne odnoszące się do wszystkich protez słuchowych za wyjątkiem implantu ślimakowego. W chwili, kiedy nastąpi potrzeba wymiany urządzenia wszelkie koszty spadają na użytkownika, a warto tu podkreślić, że koszty te są najwyższe (kilkadziesiąt tysięcy PLN) ze wszystkich urządzeń wspomagania słuchowego. Gwarancja na procesor mowy jest 5-letnia, zaś na wewnętrzną część – 10-letnia.

Prosimy o pozytywne rozpatrzenia naszej prośby, gdyż dla naszych dzieci ewentualna awaria tych urządzeń i brak możliwości finansowych na zakup nowych, oznacza powrót do świata ciszy i zniweczenie wszystkich osiągnięć dokonanych przez dzieci implantowane w nauce słuchania i mówienia.

Z poważaniem
Rodzice (opiekunowie) dzieci zaimplantowanych, dzieci oczekujących na implant, dorośli zaimplantowani oraz osoby popierający powyższą prośbę.

Załącznik:
1. Podpisy rodziców (opiekunów) dzieci zaimplantowanych, dzieci oczekujących na implant, dorosłych zaimplantowanych oraz osób popierający prośbę.
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
poznan 

Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-01-23, 10:32   

a czy taka akcja nie została już zakończona przez ORator?
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-01-23, 12:28   

Nic mi nie wiadomo o akcji prowadzonej przez ORator (jeżeli znasz więcej szczegółów to proszę o informację). Akcja ta jest akcją zainicjowaną przez rodziców dzieci zaimplantowanych. Podpisy pod tym listem zbierane są głownie w ośrodkach gdzie te dzieci są rehabilitowane. Sami składamy pisma do dyrekcji tych ośrodków z prośbą o poparcie i wydanie zgody na zbieranie podpisów na terenie ośrodka.
M.
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
B.Szurgot 

Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-03-01, 17:11   

Chętnie podpiszę się pod listem do Ministerstwa Zdrowia, jestem zaimplantowana od 2 lat. Z przerażeniem myślę o tym, że urządzenie może się zepsuć. Mam 61 lat, mieszkam w Wołowie (koło Wrocławia). Pozdrawiam, Barbara Szurgot
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-03-06, 07:21   

Witam Pani Barbaro!
We Wrocławiu podpisy zbierane są PZG ul. Braniborska. Jeżeli będzie Pani tam proszę spytać się o listę z podpisami.
Pozdrawiam
M.
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
B.Szurgot 

Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-03-06, 14:38   

Zdarzyło mi się, że niechcący strąciłam implant: zakładając płaszcz zaczepilam kołnierzem część zauszną i ... spadł na podłogę!!! Z duszą na ramieniu założyłam go i ... na szczęście działa. Zamówiłam wkładkę douszną i mam z nią kłopot: nie potrafię założyć jej, przekręca mi się, czasem uwiera. Czy ktoś jeszcze ma podobne kłopoty, czy tylko ja jestem taka nieporadna? Pozdrawiam!
 
     
B.Szurgot 

Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-03-06, 14:42   

Oczywiście podpiszę ten list do Ministerstwa. Ciekawa jestem ile nas jest w kraju? Chyba sporo, więc mamy szansę wywalczyć coś dla siebie. Kupą, mości panowie!
 
     
riya 

Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-05-27, 06:47   

I really like your way of expressing the opinion and sharing the information.
_________________
http://www.harvard.edu/
http://www.aruba.com/
http://www.pass4-sure.net/642-999-dumps.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,041 sekundy. Zapytań do SQL: 8