Poprzedni temat :: Następny temat
Słabo Słyszący pokażmy ilu nas jest!
Autor Wiadomość
Ashley 

Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 20
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-09-04, 13:20   Słabo Słyszący pokażmy ilu nas jest!

Chcielibyśmy poinformować o utworzeniu grupy Słabo Słyszący na Facebooku. Jednym z administratorów grupy jest Pani Lidia Best-Smolarek, która jest w zarządzie Europejskiej Federacji Osób Słabo Słyszących (European Federation of Hard of Hearing People). Aktywni studenci KULu nawiązali ścisłą współpracę z federacją, która dba o interesy Słabo Słyszących i Implantowanych. Zachęcamy wszystkich niedosłyszących i późnoogłuchłych, którzy poszukują swojego miejsca w świecie do dołączenia do grona Słabo Słyszących. Dzięki temu będziemy mogli utworzyć wspólny front, walcząc o nasze prawa, prawa Słabo Słyszących i późnoogłuchłych. Celem naszej grupy jest podzielenie się rozległą wiedzą na temat udogodnień na jakie mogą liczyć osoby Słabo Słyszące na Zachodzie oraz wdrożenie tych udogodnień w Polsce. Mamy silnego lobbystę i możemy liczyć na wsparcie organizacji europejskich.

Aby sytuacja była klarowna pragniemy zapodać ogólny zarys osoby Słabo Słyszącej jaka została przyjęta w Europie. Określenie Słabo Słyszący obejmuje każdego z wadą słuchu począwszy od lekkiego ubytku słuchu aż po późno ogłuchłych z głębokimi przypadkami głuchoty. W odróżnieniu od prelingwalnych niesłyszących (niedosłuch zdiagnozowany u dziecka przed opanowaniem mowy, czyli od urodzenia do ok.3r.ż, przyp.), Słabo Słyszący posługują się językiem mówionym, czasami wspierając się innymi formami komunikowania np. odczytywaniem mowy z ruchu warg, językiem migowym/miganym czy fonogestami.

Warto mieć świadomość, że w Europie Słabo Słyszących używających języka mówionego danego kraju jest 50mln. Dla porównania niesłyszących migających jest tylko 1mln. W całej Europie istnieją prężnie działające młodzieżówki Słabo Słyszących. Idąc przykładem innych państw europejskich, grupa ‘Słabo Słyszący’ została założona, aby pokazać, że i w Polsce Słabo Słyszący są i mogą być silną grupą. Celem naszej grupy jest też walka przeciwko dyskryminacji oraz wywalczenie dostępu do tłumaczenia tekstowego(speech-to-text, note taker), które mają szerokie zastosowanie dla Słabo Słyszacych w całej Europie. Wspomniane formy udogodnień są udostępniane w sądach czy podczas wykładów na Uniwersytetach - z myślą o pełnym dostępie do informacji i wiedzy. Kolejną priorytetową kwestią jest wywalczenie 100% napisów w telewizji. Naszą grupę wspierają specjaliści, którzy posiadają solidne kwalifikacje i szkolenia nabyte poza granicami Polski. Posiadają oni rzetelną wiedzę na temat funkcjonalnych możliwości aparatów słuchowych, systemów wspomagających oraz pętli indukcyjnych.
Innymi słowy, naszym celem jest wprowadzenie pewnych udogodnień, które ułatwiły by nam życie w prozaicznych dla słyszących codziennych sytuacjach.
Skoro nasi sąsiedzi mają dostęp do tych ułatwień to dlaczego nie może to być możliwe w Polsce? A więc do dzieła! Liczy się zaangażowanie i wkład każdego!

Grupa 'Słabo Słyszacy' jest miejscem gdzie Słabo Słyszący w Polsce mogą wymieniać się doświadczeniami i pomysłami.
Wszyscy członkowie będą przestrzegać zasad wspólnej tolerancji i personalnych wyborów.

Grupa jest wspierana przez reprezentantów Europejskiej Federacji Osób Słabo Słyszących i przez Koło Naukowe Studentów Niesłyszących i Słabo Słyszących "Surdus Loquens" KUL”.
_________________
UP - Cochlear Nucleus 5
UL - Naida III SP (105 dB)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,037 sekundy. Zapytań do SQL: 10