Poprzedni temat :: Następny temat
i co dalej?
Autor Wiadomość
Ewelina78 
linka

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-02-18, 18:22   i co dalej?

Mam pytanie.Czy sa takie osoby z implantem u ktorych nie moze byc mowy o rehabilitacji poniewaz nie odbieraja zadnych dzwiekow?Bo ja tak wlasnie mam przy skostnialym slimaku nie odbieram zadnych dzwiekow i jestem ciekawa co dalej ze mna bedzie czy to juz koniec mojej nadziei na to ze choc troche bede slyszec?
_________________
Ewelina
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-02-18, 18:29   Re: i co dalej?

Ewelina78 napisał/a:
Mam pytanie.Czy sa takie osoby z implantem u ktorych nie moze byc mowy o rehabilitacji poniewaz nie odbieraja zadnych dzwiekow?Bo ja tak wlasnie mam przy skostnialym slimaku nie odbieram zadnych dzwiekow i jestem ciekawa co dalej ze mna bedzie czy to juz koniec mojej nadziei na to ze choc troche bede slyszec?


Ewelino, masz wszczepiony implant i nie słyszysz żadnych dźwięków? Kiedy miałaś podłączenie procesora? Czy jesteś dopiero przed operacją? Napisz coś więcej :-)
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Ewelina78 
linka

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-02-19, 07:56   

Ja mam juz wszczepiony implant jestem 3 miesiac po operacji ale juz drugi raz mialam procesor ustawiany jest na dosc duzej czestotliwosci niz normalnie maja go inne osoby ustawione i dalej nic .J a mam takie schorzenie ktore spowodowali u mnie skostnienie slimaka i tu caly problem ten slimak jest niedrozny a elektrody do konca nie sa rozciagniete
_________________
Ewelina
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-02-19, 21:33   

Napisz coś więcej, bo mnie się wydaje niewiarygodne, że podjęto się operacji wszczepienia implantu przy skostnieniu ślimaka.
Owszem, jeśli ktoś się uprze to można wszystko robić. Tylko po co?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ewelina78 
linka

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-02-20, 18:13   s

A widzisz jednak tak. Cierpie na schorzenie ktore nazywa sie otoskleroza czyli kostnienie najpierw unieruchamia kosteczki strzemiaczka i tak dalej az do slimaka a moze byc i gorzej jak pojdzie na glowe bo i taka pania spotkalam w Kajetanach co miala tak rozlegle kostnienie.Ja mialam najpierw operacje na mobilizacje strzemiatrzka i wstawienie protezki ale to nic nie dalo to ucho zaczelo chorowac pierwsze i pierwsze padlo.Potem mialam operacje na drugie ucho z ta sama technika po operacji bylo 30procentowe polepszenie ale po 2 miesiacach jakby w leb szczelil zaczelo sie cos dziac z tym uchem i sluch sie pogarszal nie raz tak mialam ze myslal ze to juz koniec slyszenia.Pojechalam na interwencje tam niby mieli zrobic rewizyte w tym uchu ale po glebszej konsultacji z profesorem odstapiono od tego gdyz nie mialam juz rezerwy aby wykonac zabieg a i mogloby sie pogorszyc.Wiec zapadla decyzja o implantowani tego lewego ucha padnietego.O tym uchu wiedzieli w jakim jest stanie gdyz jak mi go profesor operowal pierwszy raz to mowil ze kiedys jak przyjdzie do wszczepienia implantu to bedzie ciezko ale nikt sie tego niespodziewal ze rezultatow nie bedzie zadnych.Po wszczepieniu mialam tomograf i na skierowani odczytalam ze slimak jest niedrozny i elektroda zwinieta ale nikt mi nie powiedzial ze w sumie moja operacja dla mnie sie nie powiodla .Dopiero przy wypisie sie zapytala jakiegos lekarza co to oz. wszystko co bylo na tym skierowani i on mi powiedzial ze chirurgowi nie udalo sie przekluc do slimaka aby dostatecznie rozwinac elektrode.
_________________
Ewelina
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-02-20, 18:16   

nie rozumiem, zwykle tomografie robi sie PRZED operacja, wydawało mi się że to standard, sprawdzić czy tam jest wszystko w porządku, tym bardziej że w zależności od typu tomografu i wszczepionego implantu są duże ograniczenia dla badań robionych tą techniką zwłaszcza dla obszaru głowy. :shock: :roll:
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Ewelina78 
linka

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-02-20, 18:19   

Prawde mowiac to ja jakichs inny badan przed implantacja nie mialam robionych oprocz adiogramow i tyle.
_________________
Ewelina
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-02-20, 22:37   

Rozumiem.
Samą operację uznano za ostateczną możliwość polepszenia Twojego słuchu. Z nadzieją, że jakoś się uda. Również ze świadomością, że nie wiadomo w jakim stopniu się uda i na jak długo. Niezbadane są możliwości ludzkiego organizmu. Mogło się równie dobrze okazać, że nie tylko jakoś elektrodę dałoby się upchać, może nie idealnie, ale jednak, a nawet, że otoskleroza nie będzie postępować.

Cytat:
O tym uchu wiedzieli w jakim jest stanie gdyz jak mi go profesor operowal pierwszy raz to mowil ze kiedys jak przyjdzie do wszczepienia implantu to bedzie ciezko ale nikt sie tego niespodziewal ze rezultatow nie bedzie zadnych


Ja rozumiem jednoznacznie z tego co napisałaś, że zarówno lekarze, jak i Ty, wiedzieliście o zagrożeniach. A jednak na operację się zdecydowałaś. Nikt Cię przecież nie przymuszał chyba. Niestety, końcowego efektu przed zabiegiem nigdy nie da się na 100% przewidzieć, nawet u pacjentów idealnych, bez jakichkolwiek dodatkowych schorzeń ucha. A co tu dopiero mówić o sytuacji takiej jak Twoja!

Niestety, bywa, że nadzieja poprawy jest silniejsza od rozsądku. I nie ma się co dziwić takiemu podejściu. To przecież normalne.

Gdybym był w takiej sytuacji jak Twoja, dałbym sobie czas na obserwację postępu otosklerozy. Powiedzmy rok, dwa - a potem ewentualnie myślał o implancie. W tym czasie, mając świadomość, że mogę już nigdy nie słyszeć, pewno bym myślał, szukał, przyzwyczajał się do nowych okoliczności. Nauka języka migowego choćby.
Wiem, wiem, łatwo się pisze z pozycji obserwatora.


Co dalej? No cóż, z tego co jest już nic lepszego raczej nie będzie. Nawet po kolejnym "podkręcaniu" procesora.
Pozostaje mieć nadzieję, o ile to w ogóle jeszcze możliwe pod względem medycznym, że taka sama operacja na drugie ucho lepiej się powiedzie. Tylko czy masz siłę i wolę, aby to ponownie przechodzić?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ewelina78 
linka

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-02-21, 10:00   

Widzisz ja musialam zaryzykowac gdyz z drugim uchem tez dzieje sie to samo poniewaz przychodza takie momenty ze slysze ale nic nie rozumie .Z tego co wiem otoskleroza idzie do konca czyli do ogluszenia i dlatego boje sie ze z drugim to samo bedzie bo juz ubytek jest konkretny a i przytykania w uchu dosc czeste.Teraz dopuki bede cokolwiek na to ucho prawe slyszec to napewno sie na implant nie zdecyduje gdyz w moim przypadku nie ma pewnosci ze to sie powiedzie.Dzieki za posta pozdrawiam

[ Dodano: 2011-02-21, 10:11 ]
Ale pomimo wszystkiego ze u mnie implant sie niesprawdzil UWAZAM ZE TO BARDZO DOBRA RZECZ I JAK NA RAZIE JEDYNE ROZWIAZANIE ABY SLYSZEC!I kazdemu kto by sie mnie zapytal co o nim sadze to powiedzialabym ze WARTO ZARYZYKOWAC!
_________________
Ewelina
 
     
Kadamiec 

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 26
Wysłany: 2011-02-21, 11:05   

Co do tommografii komputerowej, to różnie bywa. Rozmawiałem z róznymi osobami , to niektórzy nawet nie mieli tommografi a mieli operacje wczepienia implantu ....
_________________
UL: 90-100 dB, Oticon Digifocus
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 27.01.2010
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-02-21, 11:08   

Tak, Krzysiu, prawda...
Po prostu kierowalam się swoimi doświadczeniami, osoby z "mojego" 3dniowego pobuty w szpitalu badane pod kątem wszczepu wszystkie dostawaly skierowanie na tomografię.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Joasia 


Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-02-21, 16:49   

Ze mną było tak samo.Tomografia była warunkiem koniecznym do operacji wszczepu implantu.

A tak na marginesie-serdecznie pozdrawiam Monikę i Krzysia...miło było Was poznać na turnusie:))))
_________________
UL.SIEMENS PRO SP
UP.Cochlear Nucleus Freedom Hybrid 09.07.2010
 
     
Ewelina78 
linka

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-02-21, 19:18   

Z tego wynika ze u mnie wiadoma byla sprawa a jednak chcieli sprobowac co to bedzie sie dalej dzialo.A moze to ja robilam sobie duze nadzieje bo tak naprawde to bardzo sie boje czasu jak calkowicie ogluchne.Pozdrawiam Was wszystkich ktorzy napisaliscie swoje refleksje do mojego piewszego posta
_________________
Ewelina
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-02-22, 16:34   

Ja też nie miałam robionej tomografii, nikt ode mnie tego nie chciał.
Ale u mnie znana była przyczyna wady słuchu i nie było powodu podejrzewać skostnień.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Ewelina78 
linka

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-02-22, 16:40   

Powiedzcie mi moi drodzy jak teraz poruszac sie na rynku pracy za jakakolwiek praca.Mam srednie ekonomiczne i troche stazu ale co to daje jak kulawa jestem prawie na obydwa ucha.Mam metlik w glowie z tym wszystkim bo o rencie to chyba nie ma mowy bo tu jestem sprawna to chyba takich osob nie biora pod uwage.
_________________
Ewelina
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,041 sekundy. Zapytań do SQL: 8