Poprzedni temat :: Następny temat
hej nie wiem gdzie się przywitać:)
Autor Wiadomość
Wanda. D 

Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 32
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2013-04-19, 18:43   

Piszcie, piszcie kochani uwielbiam Was czytać. Jestem takim "młodziutkim" cyborgiem od grudnia ub.roku więc wszelkie nowinki i wiadomości chłonę z ciekawością. To forum jest bardzo bardzo przydatne dla osób zarówno przed jak i po implantacji. Ja jeszcze jak na razie nie mam za wiele doświadczenia więc raczej jestem ciekawa Waszych wpisów.
Słonecznie pozdrawiam :-)
_________________
UP Auria Harmony od 05 grudnia 2012r.
 
     
ula.glod 
Ula

Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-04-23, 18:05   

Witam Was serdecznie i smutno niestety, bo po wczorajsze wizycie w Warszawie z lekka się podłamałam.
Otóż włączyli mi procesor, i co?? I NIC :(:( Nie ma żadne dźwięki do mnie nie docierają.
Wszyscy zgodnie tutaj piszą, że na początku jest głośno, o wiele za głośno, więc byłam przekonana, że będę walczyła z nadmiarem hałasu a tu zonk. Oczywiście zgłosiłam to Pani, która programowała procesor, ale powiedziała, że czasem tak bywa...tyle, że mnie jakoś nie przekonała.
Ja już naprawdę polubiłam ten procesorek i nawet ten magnes, który tak słodko przytula się do mojej głowy i chyba miałam za duże oczekiwania.
Na chwilę obecną sprawa wygląda w ten sposób, że jak pojawia się jakiś głośny dźwięk to w implancie słyszę coś takiego jakby gdzieś bardzo daleko dzwonił dzwoneczek (taki jak mają ministranci w kościele),ale to naprawdę bardzo cichuśko, w dodatku jak mam założony implant to gorzej słyszę w drugim uchu z aparatem bo to dzwonienie dzwoneczka zakłóca mi odbiór dźwięku..... w dodatku mam wrażenie, że ucho implantowane jest jakby przytkane....
Czy ktoś z Was miał takie problemy,czy to jest normalne??
Ja się zaczynam poważnie niepokoić, generalnie jestem w stanie z lekka przeddepresyjnym :(
_________________
obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy

UL implant - model Sonata, procesor - OPUS 2 od 22.04.2013 r.
UP aparat Widex Inteo
 
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-04-23, 19:00   

nic sie nie martw :-D to ze wiekszosc pisze ze za glosno to nie znaczy ze kazdy tak ma lub mial ;-) ja np nic za głosno nigdy nie mialem ,,,, a co do tego co slyszałem.... to bylo wielkie rozczarowanie i nie wyobrazałem sobie ze na poczatku moze byc tak marnie ;-) procesor nie pomagal a wrecz przeciwnie :!:
nos procka caly czas :arrow: bedzie coraz lepiej :arrow: glosniej :arrow: wyrazniej 8-) idp itd :mrgreen:

[ Dodano: 2013-04-23, 20:03 ]
a to przytkanie , wrecz uczucie jakby cos tam bylo tzn jakby było wyczuwalne ze tam w uchu ci cos wsadzili przejdzie :arrow: pewnie cos po miesiacu..... nie zauwazysz nawet kiedy
 
     
ula.glod 
Ula

Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-04-26, 08:55   

darekryki napisał/a:
nic sie nie martw :-D to ze wiekszosc pisze ze za glosno to nie znaczy ze kazdy tak ma lub mial ;-) ja np nic za głosno nigdy nie mialem ,,,, a co do tego co slyszałem.... to bylo wielkie rozczarowanie i nie wyobrazałem sobie ze na poczatku moze byc tak marnie ;-) procesor nie pomagal a wrecz przeciwnie :!:
nos procka caly czas :arrow: bedzie coraz lepiej :arrow: glosniej :arrow: wyrazniej 8-) idp itd :mrgreen:

[ Dodano: 2013-04-23, 20:03 ]
a to przytkanie , wrecz uczucie jakby cos tam bylo tzn jakby było wyczuwalne ze tam w uchu ci cos wsadzili przejdzie :arrow: pewnie cos po miesiacu..... nie zauwazysz nawet kiedy


dzięki za pocieszenie, pewnie masz rację a moje oczekiwania są zbyt wygórowane. Za szybko chce się przesiąść z malucha do jaguara :D:D no ale kto by nie chciał :P
więc uzbrajam się w cierpliwość... odezwę się za miesiąc po drugim ustawieniu...
_________________
obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy

UL implant - model Sonata, procesor - OPUS 2 od 22.04.2013 r.
UP aparat Widex Inteo
 
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-04-26, 10:01   

Ej a tantiem za moje haslo to kto zaplaci ? ;)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-26, 13:06   

Ula, a kontaktowałaś się po podłączeniu procesora z lekarzem prowadzącym?
Może są jakieś zalecenia medyczne w takiej sytuacji?
Jak rozumiem tomografia potwierdziła prawidłowe ułożenie elektrod po zabiegu.
O ile wiem, przejściowe "zatkanie" ucha po stronie operowanej może się zdarzyć, ale nie ma to wiele wspólnego z odbieraniem sygnałów z procesora.
Czy przez tych kilka dni od aktywacji coś się zmieniło?
Trzymam kciuki, żeby się wszystko unormowało :-)
Pozdrawiam W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
ula.glod 
Ula

Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-04-26, 19:29   

Jeśli chodzi o tomograf to nic nie wiem na ten temat bo lekarka nic nie wspominała więc chyba jest OK, u lekarza prowadzącego po ustawieniu już nie byłam bo byłam zdezorientowana i zszokowana więc generalnie nie myślałam logicznie.
Teraz weszłam już na drug program i w sumie nie widzę żadnej różnicy, z ciekawości sprawdziłam co jest na 3 i 4 programie i hmmm mowa ludzka nie dociera w ogóle, reszta baardzo głośnych dźwięków jakoś wpada do ucha ale oczywiście jakość jest koszmarna i w każdym przypadku ma takie samo puste metaliczne brzmienie niezależnie od tego jaki to rodzaj dźwięku....odczuwam ulgę jak ściągam procesor bo strasznie zakłóca mi działanie aparatu i nie mogę zrozumieć co się do mnie mówi..w poniedziałek idę do pracy, będzie ciekawie....
także luz ;/
_________________
obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy

UL implant - model Sonata, procesor - OPUS 2 od 22.04.2013 r.
UP aparat Widex Inteo
 
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-04-26, 21:30   

Na przetkanie to tylko cola :)

Kurde nie to forum :D
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-04-27, 04:51   

początki są trudne i bywa że ciężko sobie wyobrazić najpierw to jak może być źle słychać przez implant a później że może być lepiej od aparatu ...
 
     
wolf6002 

Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 16
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2013-04-27, 19:22   

Dni, tygodnia i miesiąc
P1 1tygodnia
P2 2tygodnia
P3 3tygodnia
P4 4tygodnia

Tak dni sprawa aparatu implant początki powoli czasu słychać czujna najpierw to jak mówi czy słychać rodzina inna. Ciężko a później wiem sobie są trudno nie łatwa głośnych dźwięków uczeń musi :-?
_________________
Med-el COMBI +40, TEMPO+ 00r był. i OPUS 2 07r. teraz.
PHANOK swiss made 94r był. Oticon Sumo DM 03r. był. Niada 09r. teraz
 
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-04-28, 08:10   

Przetlumaczy ktos ten szyfr wolfa ? bo za Chiny nie kumam o co biega ?
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-04-28, 16:21   

pewnie nikt do konca tego nie rozumie :mrgreen:
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-04-28, 17:03   

Hiszpanski rozumiem
Angielski tez
Serbski tez
Czeski niemiecki rowniez

ale tego co pisze wolf ? nie da rady :/
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2013-05-12, 18:04   

Proszę o trochę więcej delikatności w stosunku do Wolfa, dostał on implant stosunkowo późno, więc możliwe, że jego sposób pisania jest po prostu dosłownym wyrażeniem języka migowego na piśmie.
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-05-12, 18:13   

:mrgreen: hmm tak czy siak nawet jak Wolfa do konca nie zrozumiemy to sie domyslimy o co chodzi i jest ok :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,045 sekundy. Zapytań do SQL: 9