Poprzedni temat :: Następny temat
trudna decyzja
Autor Wiadomość
mruczkin2 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 31
Wysłany: 2013-05-07, 21:06   

tak, zakładają wenflon po uśpieniu, ta część operacji najbardziej mi sie podoba :)
_________________
UP - Medel Opus 2 (IV 2010); UL - Medel Opus 2 (X 2012)
 
     
kasiawwl 

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 9
Skąd: wołomin
Wysłany: 2013-05-08, 08:55   

wielkie dzieki za odpowiedz kamien spadlmi z serca
_________________
kasiawwl
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2014-11-21, 00:39   

[quote="Magda13"]
Anděl napisał/a:


[ Dodano: 2010-11-19, 23:04 ]
jeżeli mogę jeszcze popytać to:
1) czy implantuje się tylko jedno ucho? a jeżeli tak to dlaczego?
2) zakładając czysto hipotetycznie, co jeżeli zabieg z jakiś względów się nie uda? czy zachowuje się wtedy resztki słuchowe i można wrócić do aparatów?
3) co, kiedy implant się zepsuje? czy jest możliwość, że zepsuje się wewnętrzna część?
4) ile kosztuje to dobrowolne ubezpieczenie?



1) Obecnie implantują na dwa uszy. Ale operacja tylko jeden implant a po jakimś czasie jak pierwszy osiągnie dobre efekty to wszczepiają drugi. Nie znam nikogo, żeby wszczepiali jednocześnie dwa implanty w Polsce, więc tego już nie powiem. Większość osób chodzi z jednym implantem, ja mam jeden i nie potrzebuję drugiego.

2) Zdarzają się nieudane operacje, ale niestety nie ma powrotów do aparatów słuchowych, bo najczęściej nieudane to uszkodzą słuch :( Ale na szczęście bardzo rzadko się zdarza.

3) Tak jest możliwość zepsucia implantu części wewnętrznej. Sama ja jestem po dwóch operacjach z powodu awarii implantu. Pierwszy implant miałam 15 lat, a drugi mam 2 miesiące. Niestety wtedy konieczna jest ponowna operacja.

4) tego już nie powiem, bo nie ubezpieczałam się nigdy przez 15 lat.

[ Dodano: 2014-11-21, 00:43 ]
mruczkin2 napisał/a:
tak, zakładają wenflon po uśpieniu, ta część operacji najbardziej mi sie podoba :)


Po uśpieniu? Mi zakładano wenflon na stole operacyjnym przed uśnięciem. A potem wstrzykiwała narkozę, mi chciało spać i fajnie mi kręciło w głowie, przyłożyli mi maskę do twarzy i zasnęłam :mrgreen:
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,024 sekundy. Zapytań do SQL: 9