Poprzedni temat :: Następny temat
Implant furtką do lepszego słyszenia
Autor Wiadomość
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-28, 19:31   

9magda5 napisał/a:
Jak to przez telefon rozmawiacie? Czyli tam gdzie macie implant i procesor to telefon przykładacie do cewki i rozmawiacie normalnie? Bo ja tak probowalam ale po drugiej str, slyszalam taki szelest,szum i ciezko bylo drugą osobe zrozumiec. Jak juz to tylko rozmawiam przez drugie ucho.


Ja bez problemu rozmawiam przez telefon, poprostu procesor jest dla mnie luksusem aby zrozumieć mowe, czasem nie doslyszę jak coś mówią do mnie i prosze o powtórzenie :)
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-09-29, 13:00   

Ja przez telefon wogole nie rozmawiam - bo go po prostu nie mam :)
W Hiszpanii nie jest mi potrzebny a jak chce pogadac z rodzina to przez net :)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Hania 
Hania

Dołączyła: 24 Paź 2010
Posty: 4
Wysłany: 2011-10-05, 10:29   

Wczoraj zdjęto mi szwy,na koniec października pierwsze podłączenie procesora.Chciałabym dowiedzieć się rzetelnej opinii o wszczepionym mi implancie/ Medel Pulsar Flex Soft/,ponieważ jednak moja wiedza w tym temacie jest bardzo ograniczona.Będąc w Kajetanach zapytałam co jest podstawą do wszczepienia np. Medela, a co Nukleusa, ale odpowiedź nie do końca mnie satysfakcjonuje.Powiedziano mi że budowa ucha i zachowanie resztek słuchowych,a z tego co wiem i wielokrotnie było to podkreślana na Forum, zwłaszcza przez p.Mirka, zachowanie resztek słuchowym jest obecnie standardem i nie ma to się nic do modelu implantu, zarówno przy Nukleusie jak i Medelu resztki powinny zostać zachowane.
_________________
UL:PHONAK EXTRA 411AZ
UP:23-09-2011:MEDEL PULSAR 31.10.2011r OPUS 2
 
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-10-10, 17:16   

To prawda pani Haniu ze zachowanie resztek sluchowych teraz to standard . Tak analizujac moje starania o implant przypomnialo mi sie ze jak bylem na pierwszej wizycie na Bielanach to namawiano mnie na implantowanie ucha prawego w ktorym jako takie resztki sluchowe sa zachowane ale zdecydowalem sie na ucho lewe , troche z tego wzgledu ze liczylem sie z tym ze cos moze nie wyjsc wiec w razie czego bede slyszal zawsze przez prawe ( w lewym nie ma juz nic) na szczescie wszystko sie dobrze udalo i jest bardzo dobrze chociaz zycie sprawilo ze zamiast rehabilitowac sie w Polsce rehabilituje sie w Hiszpani - nie znajac jezyka wiec jest interesujaco ;) ale jakos sobie radze (na szczescie Hiszpanie po angielsku tez umieja gadac wiec dajemy rade - poza tym mam kontakt z Serbami , Chorwatami )
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,029 sekundy. Zapytań do SQL: 9