Poprzedni temat :: Następny temat
zawroty głowy po wszepieniu implantu
Autor Wiadomość
Joasia 


Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-05-31, 08:06   

mirek napisał/a:
Witamy Cię w gronie cyborgów /wybacz Agg!/.
Na te przypadłości niestety nie ma rady. Trzeba je przeczekać po prostu.
I spokojnie - nie ekscytuj się nadmiernie, bo da Ci "popalić" nowe "ucho".
Chyba, że stosunkowo niedawno przestałaś słyszeć, to szok powinien być mniejszy.


To ja Joasia z postu wyżej...coś się porobiło z moim starym profilem i musiałam założyć nowy...Może jakiś miły moderator zaradzi temu problemowi...

A co do mnie to tak...wiem że na te przypadłości nie ma rady i muszę to przejść ;)...Dziś jakoś bardziej zaczęło mi się kręcić w łebku co zaczęło mnie martwić ale mam nadzieję że to minie...:( A co do "nowego" ucha to liczę się z tym że na początku będzie ciężko..ale co tam-dam radę :) Jestem zdecydowana i poradzę sobie z tym:)

Niedosłuch mam od urodzenia...po wypadku...i 27 lat w aparatach.Wiem że przedemną długa droga..ale nie zrażam się tym.

Pozdrawiam :)
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2010-05-31, 16:06   

Joasiu,
Zawrotami głowy w kilka dni po operacji to ja bym się w ogóle nie przejmowała :-) Zaburzenia smaku po jednej stronie też mają prawo potrwać.
Jeśli jesteś ciekawa, jak to wygląda na początku po podłączeniu, to poczytaj archiwa bloga http://ci.hell.pl/ :-)

Daj nam znać, jak Cię podłączą.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Joasia 


Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-05-31, 16:35   

Agg napisał/a:
Joasiu,
Zawrotami głowy w kilka dni po operacji to ja bym się w ogóle nie przejmowała :-) Zaburzenia smaku po jednej stronie też mają prawo potrwać.
Jeśli jesteś ciekawa, jak to wygląda na początku po podłączeniu, to poczytaj archiwa bloga http://ci.hell.pl/ :-)

Daj nam znać, jak Cię podłączą.



Dziękuję Agg :) Oczywiście zaraz po podłączeniu pędem tu przylecę i dam znać jak poszło:)
I masz rację..rana w głowie i uchu jeszcze świeża więc nie ma za bardzo co się martwić a zaburzenia smaku już się powoli normują.No taaa..normują tak że co chwila coś jem haha:)..Mam nadzieję że za bardzo mi to w pupkę nie pójdzie hihi:) ale co tam...mimo to i tak już czuję się w połowie cyborgiem :mrgreen:

Buziaczki:)

[ Dodano: 2010-07-12, 12:07 ]
Witam ponownie:)

obiecałam dać znać jak mnie podłączą...no i 9.07 mnie podłączyli :)
Jak narazie mało co słyszę...bardziej czuję te całe impulsy w uchu( i chyba w głowie trochę też :mrgreen: ) no ale jest całkiem znośnie.Mam nadzieję że z czasem będzie coraz lepiej :)

Pozdrawiam wszystkich cieplutko:)
_________________
UL.SIEMENS PRO SP
UP.Cochlear Nucleus Freedom Hybrid 09.07.2010
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2010-09-24, 16:52   

Witam wszystkich. nie jestem tu nowa ale jak Joasia miałam problem z profilem,ale wrócę do tematu. Nie miałam oczopląsu ani zbyt wielkiego zachwiania równowagi po zabiegu, nadal nie mam oczopląsu za to mam dość słabe nogi jak ja to nazywam czyli chyba brak równowagi. Niestety poza słuchem mam problemy ortopedyczne. Pewnie jedno z drugim się wiąże
 
     
odiss 

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-11-18, 17:33   

Witam.
Jestem 10 dzień po operacji wszczepienia. Oczopląs mam cały czas, zwłaszza jak chodzę.. Czy to normalne ? Póki co ciągle nie widzę w tym żadnej poprawy i już lekko zaczynam panikować...
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-11-18, 17:59   

Nie panikuj, to najgorsze co możesz zrobić. Różne niespodzianki przez jakiś czas po operacji mogą wystąpić. Jeśli masz wątpliwości po prostu skontaktuj się z kliniką. Nic lepszego chyba nie da się poradzić.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
odiss 

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2
Wysłany: 2011-01-06, 15:55   

Mineły prawie 2 miesiące. Zawroty ostatecznie ustępują. Uff.. nikomu nie życze by trzymało tak długo. Na zdjęcie szwów jeszcze nie byłem w stanie sam dojechać do Kajetan. Teraz dopiero wracam do formy i moge prowadzić wóz.

Każdemu kto przeczyta ten wątek po mnie, równie zaniepokojony jak ja po operacji mogę tylko powiedzieć: Dajcie sobie czas. Poprawa nie następuje z dnia na dzień, nawet często nie czuć żeby po paru dniach było lepiej. Każdy inaczej to przechodzi i nawet jak się Wam wydaje że nie ma poprawy - cierpliwości. Większość z nas jest tego żywym przykładem.
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-08-30, 14:29   

Ja mialam rok temu podłączony procesor mowy w sierpniu a wszczep implantu w lipcu i do dziś miewam zawroty głowy w dodatku w nocy czasem spadam z łóżka jak mnie wiruje po stronie gdzie implant slimakowy mam wszczepiony, w dodatku mam zaburzenie rownowagi i epilepsje:(, lekarze tylko mowia do mnie: laryngolog- ze zawroty sa neurologiczne, a Neurolog- ze zawroty sa laryngologiczne i gdzie prawda i sens? Czlowiek sie zagubi kiedys.
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,038 sekundy. Zapytań do SQL: 9