Poprzedni temat :: Następny temat
Mammografia
Autor Wiadomość
helenkaa1954 
Helenka

Dołączyła: 18 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Jawor
Wysłany: 2010-02-18, 17:23   Mammografia

Witam, mam pytanie czy przy implancie ślimakowym można zrobić sobie mammografię.?
Proszę o szybką odpowiedz.
Pozdrawiam.
_________________
Helenka.
 
     
aralka 

Dołączyła: 26 Kwi 2008
Posty: 31
  Wysłany: 2010-02-20, 12:26   

a do profesora Skarżyńskiego z tym pytaniem nie mozesz się zwrócić??
_________________
UL - Phonak 412
UP - Medel Opus 2 (marzec 2008r)

Wielki przeciwnik implantacji u małych dzieci ...
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-02-20, 16:11   

I z czym jeszcze do profesora proponujesz aralko?

Tak, możesz, a nawet powinnaś. Podobnie jak inne podobne badania - USG, RTG.
Na wszelki wypadek zdejmij tylko procesor przed badaniem. Nic mu się nie stanie, ale strzeżonego ....
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
aralka 

Dołączyła: 26 Kwi 2008
Posty: 31
Wysłany: 2010-02-25, 23:36   

mirek, lepszego textu nie wymyśliłeś?

nie uważasz może, że jak pacjent wychodzi ze szpitala z implantem, to powinien dostać jakieś informacje odnośnie obchodzenia się z implantem.
szczegółowe ifnormacje powinny być zawarte w karcie pacjenta, takie by pacjent mógł być spokojny i nie zawracać tym głowy.

ja nie dostałam żadnych informacji.

albo nie wydają takich broszurek, bo zapewnie nie prowadzili takich badań i sami nie są pewni, jakie będą efekty. Bo nie chcą, by to przyczyniło się do znięchęcenia zainteresowań się implantem.
Żadnych wad nigdzie nie ma, nigdzie nie wspominają...
A same zalety przedstawiają, a logiczne jest to, że tam gdzie zalety to i są wady.
A gdzie są?
_________________
UL - Phonak 412
UP - Medel Opus 2 (marzec 2008r)

Wielki przeciwnik implantacji u małych dzieci ...
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2010-02-26, 01:07   

aralka napisał/a:
mirek, lepszego textu nie wymyśliłeś?

nie uważasz może, że jak pacjent wychodzi ze szpitala z implantem, to powinien dostać jakieś informacje odnośnie obchodzenia się z implantem.
szczegółowe ifnormacje powinny być zawarte w karcie pacjenta, takie by pacjent mógł być spokojny i nie zawracać tym głowy.

ja nie dostałam żadnych informacji.



Naprawde? Bo ja mialam dokladnie tego rodzaju informacje podane na szkoleniu podczas kwalifikacji, a potem jeszcze raz przed podlaczeniem. Przyznam sie bez bicia, ze nie wszystkie szczegoly pamietam i sama zadawalam tutaj np. pytanie o saune.

Jestes pewna, ze nie mialas wykladu na ten temat? To rzeczywiscie jest dosc dziwne, skoro ja mialam co najmniej dwa, a wiekszosci rzeczy zreszta dowiedzialam sie sama na dlugo przed decyzja.

Cytat:

albo nie wydają takich broszurek, bo zapewnie nie prowadzili takich badań i sami nie są pewni, jakie będą efekty. Bo nie chcą, by to przyczyniło się do znięchęcenia zainteresowań się implantem.
Żadnych wad nigdzie nie ma, nigdzie nie wspominają...
A same zalety przedstawiają, a logiczne jest to, że tam gdzie zalety to i są wady.
A gdzie są?


Ja osobiscie uwazam, ze najpowazniejsza wada implantow jest to, ze dostaja je ludzie, ktorzy nie przemysleli odpowiednio tej decyzji - w czasie, kiedy inni czekali po dwa lata.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-02-26, 01:23   

W miarę szczegółowe informacje co wolno, a czego nie, są w instrukcji załączonej do procesora. Wystarczy czytać.
Ty najwidoczniej masz z tym problem. Nie tylko z instrukcjami obsługi ale najwidoczniej z czytaniem w ogóle - bo o wszystkich, a przynajmniej wszystkich nam znanych, wadach /o ile tego słowa wolno używać - bo to nie wady tylko zupełnie inna bajka/ pisaliśmy wielokrotnie. Nie tylko tu. A wiemy o "wadach" m. in. nie tylko z osobistego doświadczenia ale również z "literatury".
Można więc wiedzieć. I przed podjęciem decyzji, i po - jeśli ktoś dał się pokroić nieświadomie, "zauroczony reklamiarstwem", bo tak to chyba określasz.
..... Kochani "dziennikarze", wszystko napiszą/powiedzą aby tylko ładnie wyglądało. Nawet to, czego przepytywany nie powiedział. Niestety, z gazetek i innych "wiadomości" nie należy czerpać takiej wiedzy.

Karta pacjenta jest dokumentem medycznym a nie instrukcją użytkowania czy jakimkolwiek innym źródłem informacji ogólnych!

Cytat:
bo zapewnie nie prowadzili takich badań i sami nie są pewni, jakie będą efekty


To może mi powiesz jakim cudem implantacja stała się procedurą medyczną? Bez wieloletnich badań, testów??? W świecie, gdzie nawet najprostsza "witaminka" musi zdobyć ho, ho albo jeszcze więcej zaświadczeń, zanim ją człowiek będzie mógł skonsumować?
Weź się zastanów trochę nad tym co piszesz bo nudna jesteś.

Jeśli chodzi o informacje od lekarzy, bo to Cię boli najbardziej najwidoczniej:
- odnoszę wrażenie, że wszyscy, którzy chcą wiedzieć - wiedzą. Bo zostało im to przekazane przez psychologów, logopedów, wreszcie lekarzy na wstępnym lub końcowym etapie kwalifikacji do implantu. Wszystkiego z reguły powiedzieć się nie da.
- nie wiem ile razy już pisałem, że skoro ktoś nie pyta, to zachodzi przypuszczenie, że po prostu wie.

Nie wnikam dlaczego brak Ci było wiedzy. Najwidoczniej nie zrozumiałaś co do Ciebie mówiono lub nie miałaś obok nikogo, kto by Ci to przekazał. Bo nawet szkolenie dla użytkowników i ich rodzin, bezpośrednio przed podłączeniem procesora, jest w miarę szczegółowe i konkretne. Trzeba w nim aktywnie uczestniczyć to i informacji się otrzyma mnóstwo. Podobnie podczas każdej wizyty kontrolnej. Wystarczy PYTAĆ!
Ty jednak potrafisz tylko narzekać. Należy podać na tacy i posprzątać potem oczywiście. A jak Ci nie smakuje, to znaczy, że to jest na pewno beee i niewskazane by było aby inni próbowali. Aż boję się wspomnieć co czeka tych co spróbowali i zachwalają.

Nie, nie miałem potrzeby wymyślać lepszego tekstu, ten poprzedni jest wystarczający.

Na koniec - obiecałaś ze mną nie dyskutować. O ile pamiętam, deklarowałaś wtedy przy okazji, że w ogóle nie będziesz zabierać tu głosu z pewnych przyczyn.
Pisz oczywiście do woli, ani śmiem sugerować inaczej. Każdy głos jest ważny. Nie wszyscy musimy, nawet nie powinniśmy, się ze sobą zgadzać.
Natomiast jeśli masz coś do mnie lub moich wypowiedzi to proszę o konkrety. Najlepiej poparte dowodami i kontrargumentami.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2010-10-18, 16:09   

http://www.poradnia.bydgo...rtykuly=implant - tylko tyle znalazłam.
Proponuję wysłać e mail do Kajetan lub zadzwonić o ile się da bo lekarze są mało uswiadomieni w tej sprawie. Helenka1954 to już dorosła osoba a takim niestety w/g niektórych lekarzy implant słuchowy to tylko u dzieci :-|
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,029 sekundy. Zapytań do SQL: 9