Poprzedni temat :: Następny temat
Baterie
Autor Wiadomość
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2010-06-17, 10:45   

Niektóre baterie podkreslam niektóre - nie wszystkie - działaja np. tylko 4 godziny. Inne po 12 h juz kaputt. to tez mnie nie zachwyca.
Zazwyczaj te dobre ciągną 43 h w moim Duecie.
Też kupione w kwietniu, z dw II 2014.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-06-17, 11:05   

Ok, zgadza się. Są bardzo nierównomierne. Na ogół bardziej rozładowuje się tylko 1 sztuka z 3. A Tobie wydaje się, że wszystkie są uszkodzone. Bo musisz wszystkie trzy wymienić.
Co nie zmienia sytuacji, że to loteria. Z jednego blistra 3 sztuki działały mi 3 dni, a drugie 3 tylko dzień.
Nie musisz ich zużywać. Reklamuj! Masz możliwość, dzwoń i ustal szczegóły. Lub pisz maila. Odpowiedzą, załatwią. Te niezużyte /ale całe blistry 6 sztuk/wymienią za dopłatą na takie, jakie będziesz chciała.
Ja zamieniłem na Cochleary i nie ma problemu. W międzyczasie kupiłem u siebie Duracell, aby mieć na czas między zwrotem tamtych a nową przesyłką. Zresztą dość stare, z terminem ważności 2012 i oczywiście nie ma problemu.
Z Duracellami zresztą nigdy chyba nie było. Tylko cenowo to się dawniej nie opłacało. Obecnie, kiedy ich ceny są takie same jak Cochlearów, to raczej obojętne co kupisz. Na próbę zamów sobie i te, i te.
Natomiast zapomnij o Energizerach i innych "wynalazkach". Szkoda czasu i pieniędzy. Stracisz, a nie zaoszczędzisz. Praktycznie żadne z nich nie sprawdzają się w implantach. Nie znoszą dużych prądów. Można je stosować wyłącznie do aparatów słuchowych.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2010-06-17, 11:18   

mruczkin napisał/a:
słuchajcie - wielu sygnalizowało problemy z bateriami Rayovac Extra Advanced. Ja to potwierdzam.
Niestety zakupiłam 2 miesięczny zapas tych baterii.
Muszę je wykorzystać.... A potem = co polecacie?
Cenowo niedrogie wychodza baterie Energizer 675 (1,88 za szt. przy 60 szt. opak.), jak z ich jakością?
Potem sa Rayovac Cochlear w tej samej cenie co Duracelle. (2,03 za szt. op[ 60 szt.)
ceny oczywiście z hurtowni z Gdańska ;).


Ja już w ogóle nie ryzykuję Extra Advanced. Dzięki za tę wiadomość, to mnie utwierdza w przekonaniu, żeby dalej ich nie kupować. A takie były świetne baterie - do momentu wprowadzenia na rynek droższych Cochlearów :-/

Rayovac Cochlear są w porządku, możesz kupić, nie są najtańsze, ale można na nich w miarę polegać (ja miałam na kilka dużych pudełek jakieś dwie zepsute baterie). Też kupowałam je w Gdańsku.

Ostatnio kupiłam Power One i wydaje mi się, że są jeszcze lepsze i trzymają trochę dłużej (ale to dopiero pierwsze pudełko). Tylko tu trzeba znaleźć źródło, żeby nie kupić za drogo.

Pudełka Energizerów bym nie kupiła. Może blister czy dwa na spróbowanie. Jakoś - po smutnych doświadczeniach z Rayovakiem - nie mam zaufania do tanich baterii.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-06-17, 11:25   

Dokładnie - dokąd nie było Cochlearów i Acousiki, i pozostałe Rayovaki działały dobrze.
Widocznie gdzieś trzeba zaoszczędzić, żeby coś lepszego zrobić. :-/

A na różnicy cen producent i tak zarobi z naddatkiem.

Ja zaryzykowałem zakup tylko dlatego aby sprawdzić, czy tendencja z ubiegłego roku się utrzymuje, czy tamto to był "wypadek przy pracy".
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2010-06-19, 11:56   

mirek, a możesz napisać o szczegółach wymiany w hurt.com? Tzn. za co zapłacę (pewnie za transport i pewnie jesli chce zamiany na droższe to doplata z tego tytułu, tak?).
Sama nie wiem co zrobić z tymi 120 szt baterii, czy je wymienić. Pierwsze 60 szt. zaczełam 5 maja, i zostalo mi jeszcze nie zużytych 11 szt. To chyba nie tak źle z nimi?
muszę napisac że zakupiłam tester do baterii. Przeczytałam angielska instrukcję, jednak dalej nie potrafię zdaje się go prawidłowo używać.
Zalezy jak mocno się dociśnie baterię do plytki to są inne wskazania.
Tester jest taki: http://www.fonmed.com.pl/...lep&kategoria=1 pierwsza pozycja.
tak więc mimo wszystko staram się używajac testera ocenić zywatnośc baterii i nie wywalać 3 szt tylko np. 1.
Znajoma właśnie poleca Energizer, a Duracella nie - badx madry czlowieku ;).
Power One nie maja w ofercie w Gdańsku ;).
Agg, oczywiście, zrobię przegląd, kupię po op. Duracella, Cochleara, Energizera - jak przyjdzie czas.

obejrzałam dokładniej te nowe baterie, te 120 szt. data ważności jest inna, tzn. nie luty a marzec 2010. dam im szansę, niech się wykażą.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-06-19, 13:16   

Cytat:
mirek, a możesz napisać o szczegółach wymiany w hurt.com? Tzn. za co zapłacę (pewnie za transport i pewnie jesli chce zamiany na droższe to doplata z tego tytułu, tak?).

Płacisz za:
- list ze zwrotem baterii, nie robisz paczki, tylko wysyłasz listem zwykłym w kopercie ochronnej
- dopłata za różnicę cen, to chyba oczywiste
- dostawę nowych baterii - to zależy, niekiedy biorą na siebie te koszty
Powtarzam, wcześniej musisz sobie ustalić wszystko z nimi.
Cytat:

Znajoma właśnie poleca Energizer, a Duracella nie - badx madry czlowieku ;).

A do czego ta znajoma używa Energizerów 675? Do implantu?
To, że ktoś zawiódł się kiedyś na Duracellach, bo kupił nie wiadomo gdzie, niewiele znaczy. Jakoś wszyscy od dawna piszą inaczej. Rzadko je stosowałem ze względu na ceny, ale nigdy chyba nie spotkałem się z opinią, że się nie nadają do implantów.

Cytat:
obejrzałam dokładniej te nowe baterie, te 120 szt. data ważności jest inna, tzn. nie luty a marzec 2010

No cóż, jeśli się nie pomyliłaś w pisaniu, to te baterie po prostu są bardzo, bardzo stare.

Nie wiem na jakiej zasadzie działa ten tester, ale jeśli po prostu mierzy napięcie baterii, choćby przy typowym dla aparatów słuchowych obciążeniu 2-3mA, to dla Ciebie z niego niewielki pożytek. Bateria obciążona prądem 10-15mA, typowym dla procesorów mowy, zachowuje się całkiem inaczej.
Owszem, są to jakieś tam wskazanie orientacyjne, ale generalnie pic na wodę i wyciąganie kasy z ludzi.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2010-06-19, 14:42   

mirek, oczywiście, pomylilam się, chodzi o marzec 2014 :)
o Duracellach znajoma mówiła, że krótko się trzymały, a w zimie porażka, źle reagowały na mrozy.
Co do testera - to na szczęście niedużo wyciągnęli ze mnie - całe 22 zł.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-06-19, 15:30   

Każdy ma jakieś doświadczenia - ja nie używam czapki i nie zauważam istotnych różnic w czasie pracy baterii zimą. Co prawda nie wysiaduję godzinami na mrozie więc żaden ze mnie wzorzec, ale pamiętaj, że zimą, pod czapką masz temperaturę zbliżoną do temperatury ciała.
Na koniec - sądzę, że "jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz". Kupuj różne i testuj. Byle nie po 120szt.
Czas leci szybko, może faktycznie inni producenci poprawili swoje wyroby. Będziemy wiedzieć więcej.

A jak nie chcesz na sobie testować, to chyba warto wierzyć większości użytkowników, a nie pojedynczym osobom. A przecież sporo osób pisze w internecie o bateriach do implantów ślimakowych. Jest jakieś porównanie.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ania Płoneczka 

Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 5
Skąd: Żory, Śląsk
Wysłany: 2010-06-20, 12:33   

Witam wszystkich!

Chciałabym się z Wami podzielić własnymi opiniami na temat baterii. Na dzień dobry jak tylko założyli mi procesor mowy kupiłam po 1 opak. baterii z różnych firm. Zgadzam się z tym, że Duracelle są słabe, zimą faktycznie porażka, są jakieś mało tolerancyjne na mrozy, trzymały się 30h (kupiłam 2 opak. w różnych miejscach), co do Energizer byłam zadowolona, działały około 43h i cena dobra, ale przez długi czas nie było ich w hurtowni w Gdańsku. Natomiast pozostałe Siemens i Power One (dowiedziałam się, że to są ponoć te same baterie) trzymały się zwykle 40h. Ja stosuje tylko Rayovac Cochlear – trzymają się aż 50h i jestem z nich najbardziej zadowolona, wolę dopłacić, ale za to o 10 godzin dłużej działają i mam komfort psychiczny. Każdy musi sam przetestować wszystkie baterie i ocenić, które dla niego są najlepsze, ja tylko wyraziłam swoje zdanie :-)

pozdrawiam
_________________
UP: MED-EL Pulsar: 12-10-2009, Opus 2: 02-11-2009
UL: WIDEX SV-38
 
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2010-06-21, 10:03   

mirek, nie chodzi o to, że nie dowierzam Twoim opiniom.
duracelle sobie bardzo ceniłam do aparatow sluchowych. Ale implant to inna bajka.
Na samym początku jak dostałam procesor to wykorzystalam swoje "stare" Duracelle, te od aparatu, bo jak wiadomo Rayovaki z opakowania startowego bywalo padały po 15 min.
I nie było "ach" i "och", bo trzymały tylko 33h, 36 h, 10 h.
Może ich wadą było to, że dw była do 2013 r., nie pamiętam miesiąca.
Cena ich nie jest porywająca do takich osiągów.
Może z nowymi by było inaczej?

Aniu, dziękuję za zabranie glosu ;).
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-06-22, 10:39   

Ależ ja wcale nie oczekuję, abyś w pełni dowierzała. Wręcz przeciwnie, napisałem aby testować różne - w małych ilościach - na swój własny użytek.
Jak byś poczytała moje stare posty, to znalazłabyś również takie, w których byłe przeciw Duracellom, jako słabszym nawet od taniutkich Rayovac Acoustic. Ostatnie testy wskazują jednak, że różnica nawet między Rayovac Cochlear a Duracelami - w moim przypadku - jest nieznaczna. Ale ja nie jestem typowym przypadkiem. Przypominam, że u mnie czas pracy baterii to okolice +/- 70 godzin przy nieprzerwanej pracy non stop od rana do nocy. Średnio po 16-18 godzin. A w przypadkach, kiedy procesor jest wyłączany w trakcie dnia - dłużej. Jestem osobnikiem stosunkowo mało prądożernym a te same baterie, z których ja jestem zadowolony, u kogo innego, zwłaszcza z innym procesorem, spiszą się być może gorzej.
Tak czy inaczej, na podstawie wielu opinii - dokąd Rayovac Cochlear się nie popsują to chyba jest to tzw. bezpieczny zakup. Cena warta jakości.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
iza981 
twi

Dołączyła: 20 Maj 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-06-22, 14:48   

Witam, odkąd nasza Maja ma procesor używałam Duracell i było ok, standardowo prawie pięć dni (z 2 godzinnymi przerwami w czasie drzemki popołudniowej i nocną przerwą oczywiście:), teraz kupiłam jej Rayovac Cochlear Advancend i też na razie nie mamy z nimi problemu.
Jeśli chodzi o ciągle gryzienie procesora to też znamy ten temat. W kwietniu Maja skutecznie pogryzła cewkę, na tyle, że konieczna była wymiana. Na szczęście bez problemu wymienili ją nową. Z tego co zdążyłam zauważyć to Mała gryzie procesor gdy:
- jest zła, czegoś jej zabronim to w ten sposób manifestuje swój bunt i złość,
- się nudzi i nie bardzo ma co zrobić z rączkami a akurat ma ochotę coś pogryźć,
- chce zwrócić na siebie naszą uwagę.
Nie mogę jej zostawić samej bo nigdy nie wiadomo kiedy ponownie będzie chciała skosztować swój procesor, ale jedno jest pewne jak biega na dworze i wtedy absorbuje ją tyle rzeczy, to zapomina, że coś ma na uszku. Myślę, że wiele też zależy od tego jak ma dzień, bywa że cały dzień jest ok a czasami to potrafi zdjąć procesor i go gryźć co najmniej z 5 razy w ciągu 30 minut, najczęściej tak bywa w soboty ale to pewnie przez to że wtedy mam więcej pracy.
 
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2010-07-09, 09:18   

Z nowego zestawu baterie pracują jak dotąd : 34, 45, 38, ale i 2 baterie pracowaly tylko 6 godzin.
Próbuję, czekam, daję im jeszcze szansę ;-) .

A ze starego zestawu (60 szt.) mimo, że trefne to je używałam aż? tylko? 50 dni.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2010-08-21, 21:34   

Możecie zamawiać na tej stronie: https://www.hurt.com.pl/?o=shpc&i=6#4
Tam jest taniej i całe paczki :)
Najlepsze są baterie specjalne do implantu Rayovac 675 Cochlear (takie czerwone opakowanie).
Tylko te najdłużej u mnie trzymają. Czyli u mnie trzyma 3 dni, czasem zdarza się, że 4 dni. A tamte Rayovac Extra Advanced 675 takie granatowe, trzymał u mnie 2 dni, nawet 1 dzień ;/ Nigdy nie było u mnie, żeby 5 dni trzymał. Różnie ludzie mają, jedni mówią ze 2 dni a inni 5 dni. To chyba zależy od ustawienia i jak często używa i jak ma ustawiony głośność i od procka. Tak myślę. Np tak było u mnie: procek Tempo+ dłużej wytrzymał zwykłe baterie, a mam obecnie Opus2 to zjada prąd? No więc żeby 3-4 dni to muszę mieć mocniejsze.
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2010-08-30, 10:07   

Rayovac Cochlear, jeden użyty na razie zestaw działał 47 h. Wkurzyło mnie, że z hurt.com przysłali Duracelle stare - dw marzec 2013. Zobaczymy jak podziałają długo.
Na Extra Advanced szkoda kasy.
Działają naprawdę różnie....

[ Dodano: 2010-09-01, 20:55 ]
Duracell - jeden komplet - tylko (aż?) 38h. Tyle że dw 03.2013. Nie wiem czy to mialo wpływ,
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8