Poprzedni temat :: Następny temat
wybór apartów w kajetanach
Autor Wiadomość
helcia83 

Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 5
Wysłany: 2016-04-02, 16:19   wybór apartów w kajetanach

Chciałam się spytać czy są tu osoby co miały dobierane aparaty słuchowe w kajetanach chciałam zadać kilka pytań
1.jakie modele firm maja Kajetany i jaki wam proponowano.
2.jak wygląda ceny w porównaniu z innym sklepami.
3.jak wygląda późniejsze przestawienie i dostrojenie aparatów czy trzeba zapisywać w rejestracji na to czy też umawiać z protetykiem słuchu a on daje znać kiedy przyjechać
4.co w przypadku awarii aparatu-jak szybko odbywa się u nich wizyta,czy dają zastępczy aparat na czas naprawy
5.jak długo trzeba czekać na wyrobienie wkładki i dopasowanie aparatów
6.jak wygląda wizyta przy dopasowaniu aparatów w Kajetanach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.Za jakieś 2 miesiące będę się starać o kolejne aparaty słuchowe.będę miała wizytę w Kajetanach.mam ubytek 70db odbiorczy obustronny.helcia83
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-04-04, 13:38   

Dobre ustawienie aparatu słuchowego nie jest sprawą łatwą, więc w tym przypadku sugerowałbym jednak zakup i obsługę jak najbliżej miejsca zamieszkania.
Z wiadomych chyba względów.

I generalnie to problem nie jest raczej w markach aparatów, choć i to ma znaczenie, ale w doświadczeniu protetyka!
Zarówno pod względem ogólnym (teoretycznym i praktycznym), jak i w obsłudze konkretnych aparatów, aby wyciągnąć z nich wszystko, co się da dla klienta. A nie tylko to, co widać w instrukcji i na audiogramie. ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
helcia83 

Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 5
Wysłany: 2016-04-16, 14:46   

Porównywałam cenny proponowanych mi aparatów do mojego ubytku ok.70db> phonak bolero v 50,widex unique 220,simens motion 3 binax p w takich miastach jak krakowie ,bielsku białej,andrychow,wadowice,kety.

Dochodze do wniosku ze warto obdzwonić wszystkie sklepy w danym mieście bo różnica w cenach jest bardzo duża.Mój budzet na aparty to do 3500zl za sztukę.

Podam na przykładzie phonak bolero v 50 wersja bte zauszne najtaniej 3150 w większości sklepów 3500 ale i zdarzają się takie sklepy co chcą za ten model3800.Natomiast widex unique 220 jeszcze większa rozpiętość cenowa najtaniej 3300 a najdrożej 4500zł różnica 1200zl na 1 sztuce.
testowałam phonaka bolero v 50 i starkey z seria 70.lepiej mi się rozumiało mowę w phonaku.Będę chciała przetestować widex i simensa na swoich uszach i wtedy podejmę decyzje które aparaty wybiorę.Miałam wcześniej starkeya,a obecnie noszę oticon vigo connect bte-lecz oticon odpada straśnie awaryjne aparaty były już 4 razy w naprawie( 3 razy padł mikrofon a raz cała elektronika aparatu). i zobaczę co dostane w Kajetanch do przetestowania jakie aparaty.raczej kupie tak jak poprzednie blisko miejsca zamieszkania tak jak radzi Mirek.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2016-04-16, 19:56   

Witaj Helcia
Nie nosiłam aparatów jednak musiałam się troszkę w tej dziedzinie poduczyć by pomóc innej osobie.
Też testowałam ceny, a ona aparaty i dopiero w necie doczytałam, że ceny i jakość słyszenia i rozumienia zależna jest od ilości "kanałów" odbiorczych. Moja znajoma wybrała widex, ale ustawianie było takie samo jak przy implantach; komputerowo. Niedawno chodziła na zmianę ustawienia na głośniejsze.
Pani z Adiofonu potwierdziła, że ilość kanałów szczególnie dla osób uczących się czy pracujących zawodowo jest ważna i różni się ceną. Jak naprawdę jest w aparatach nie wiem. Podpowiadam tylko. Ze znajomą nie mam problemu z porozumieniem się a nosi widex i bernafon. Opis cen przez Ciebie pasuje jak ulał. :)
Wklejam link:
http://www.audiofon.com.pl/aparaty_cyfrowe.html

Może warto i to przetestować. Zaznaczam że nigdy nie nosiłam aparatów. Jestem implantowana.
 
     
helcia83 

Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 5
Wysłany: 2016-05-16, 19:14   

Po długim testowaniu różnych marek aparatów: starkey z seria i70, simens motion 3 binax, phonaka bolero v 50 sp i bolero v30, bolero Q50 i widex unique220 w sumie 6aparatów : 1 w kajetanach i 5 w krakowie.
Zdecydowałam się na phonaka bolero v 50 super power i dobrego protetyka w krakowie-poświęcił mi jako jedyny w trakcie testowania aparatów 60 minut jej ustawiał i bardzo dokładnie wypytywał o moje słyszenie i super ustawił aparaty pierwszy raz słyszałam i rozumiałam szept-co dla mnie dotychczas było niemożliwe.

Jestem trochę kłopotliwym pacjentem bo mam sporą różnicę między niski częstotliwościami miedzy P a L uchem,a średnie i wysokie podobne w obu uszach.
Po ustawienie aparatów wg audiogramu mojego w prawym występował efekt przytkanego ucha w prawym aparacie-taki jak nie raz jest odczuwany jak na basenie ucho wodą przytka.
Tylko 2 protetyków dało sobie radę z tym problemem a 4 nie dało rady:(. Zwalali winę na wkładkę uszną.a jednak 2dobrym się udało mimo tej samej wkładki.

Polecam przed zakupem podzwonić po wszystkich punktach jakie mamy w okolicy lub dalej i porównać oferty cenowe konkretnie interesujących nas modeli aparatów, i po testować w różnych punktach.

I a Na koniec cenna rada: tam gdzie znajdziesz dobrego protetyka z którego będziesz zadowolony negocjuj ceny.
Ja dzisiaj uzyskałam rabat 800zł (po 400zl na 1szt). i najlepszą ceny z porównaniu z cenami na rynku:).Warto negocjować:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,031 sekundy. Zapytań do SQL: 8