Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza wizyta
Autor Wiadomość
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-21, 14:44   Pierwsza wizyta

Po prawie roku oczekiwania zbliża się nieuchronnie moja pierwsza wizyta w Kajetanach.

Miałam jechać z mężem samochodem, ale niestety nie będzie go w Polsce, jadę więc autobusem.
Zanim zadam kolejne pytania, podpowiedzcie orientacyjnie na to.
Jeśli wizytę mam na godzinę 10:00 ile mniej więcej całość zajmie czasu ? Muszę po prostu sprawdzić czy będę miała powrotny.
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-22, 16:33   

Jeżeli jest to wizyta w celu kwalifikacji do wszczepienia implantu, to biegania po gabinetach jest sporo.
Moja trwała od 9.00 lub 10.00 do około 16.00, o ile dobrze pamiętam. Ale było to jakieś 3 lata temu.
Jejku, jak ten czas leci ;-)
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-22, 16:55   

Pojęcia nie mam do czego to będzie kwalifikacja...
Wielkie dzięki za odpowiedź. :-)
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-01-23, 22:23   

edulka napisał/a:
Muszę po prostu sprawdzić czy będę miała powrotny.

Przygotuj więc sobie "rozpiskę" na każdą ewentualność. Aż do ostatniego połączenia w danym dniu.
edulka napisał/a:
jadę więc autobusem.

A dokąd? Jeśli oczywiście można spytać.
edulka napisał/a:
Pojęcia nie mam

A my mamy mieć? :-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-24, 10:56   

Tak wiem, rozpiskę już mam.
Dokąd ? Tutaj:

"Termin wizyty w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu - Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach przy ul. Mokrej 17, 05-830 Nadarzyn w Przychodni Specjalistycznej wyznaczono na dzień :06.02.2015 GODZ.10:00,"

Oczywiście, że Wy nie macie wiedzieć, ja tylko napisałam, że ja nie wiem, bo skąd skoro będzie to moja pierwsza wizyta :-P

Zresztą jak sam napisałeś

mirek napisał/a:

I do czasu konkretnych badań ucha możemy sobie tylko poteoretyzować. ;-)
.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2015-01-24, 15:13   

edulka
Mirek według mnie pytał Cię o trasę nie tylko o tę pierwszą wizytę. Przynajmniej ja tak zrozumiałam.
Połączenia PKS czy też PKP lub inne (czasem są połączenia prywatne, z których nigdy nie korzystałam) wyszukuję z e-podróżnik.pl
Moja pierwsza wizyta też nie była krótka choć inna bo był to mój drugi implant. Według mnie ustaw się na dłuższe czekanie a nie wyjazd na styk ;-)
 
     
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-24, 16:04   

A to ja widocznie źle zrozumiałam, myślałam ze to jest jasne bo pod zdjęciem mam wpisane miasto Wieluń :-P Też szukałam na podróżniku, zależało mi by nie było przesiadek a szczególnie z autobusu na pociąg. To połączenie które znalazłam jest bezpośrednie do samej Warszaw, jedynie z niej muszę sie dostać do Nadarzyna.

Internetowy znajomy napisał mi taką trasę, gdy już wysiądę Warszawa zachód

1. Dojazd do końca trasy Twojego autobusu czyli Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia.
2. Dworzec ten sąsiaduje z Dworcem PKP Warszawa Zachodnia - przejście tunelem (!)
3. Z Dworca PKP Warszawa Zachodnia wsiadasz w podmiejski pociąg w kierunku Pruszkowa (zapytasz z jaką stacją docelową, bo to może być Żyrardów, Skierniewice, Grodzisk Maz - te pociągi chodzą co chwila).
4. Tym podmiejskim jedziesz 4 stacje i wysiadasz w Pruszkowie na Dworcu PKP, który sąsiaduje z Autobusowym w Pruszkowie - to jakieś 20 - 25 minut!
5. Z Pruszkowa jedziesz autobusem do Kajetan jak na tym rozkładzie:
http://whc.ifps.org.pl/kontakt/dojazd-d ... ii-sluchu/



i mam nadzieję, że nie zginę i że dobrze mi doradził. Z tego co sprawdziłam, widzę, że ostatni autobus mam o 22 ej, więc na pewno do domu dotrę.
Przeraża mnie nieco czas tego wszystkiego, wyjazd o 2 w nocy powrót o 4 rano dnia następnego. Jakiegoś fastfooda zjem i będzie ok ha ha.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-01-24, 16:48   

edulka napisał/a:
3. Z Dworca PKP Warszawa Zachodnia wsiadasz w podmiejski pociąg w kierunku Pruszkowa (zapytasz z jaką stacją docelową, bo to może być Żyrardów, Skierniewice, Grodzisk Maz - te pociągi chodzą co chwila).

Świetnie. Tylko nie pomyl na Zachodniej kolei SKM z WKD. ;-)
edulka napisał/a:
4. Tym podmiejskim jedziesz 4 stacje i wysiadasz w Pruszkowie na Dworcu PKP, który sąsiaduje z Autobusowym w Pruszkowie - to jakieś 20 - 25 minut!

Dokładnie znaczy to, że wysiadasz na piątej stacji.
A z tym sąsiadowaniem z przystankiem autobusu do Kajetan, to lekka przesada. ;-)
Lepiej obejrzyj sobie to na mapie. ;-)
https://www.google.com/ma...d6e9b94391f15c8
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-24, 18:31   

mirek napisał/a:
Świetnie. Tylko nie pomyl na Zachodniej kolei SKM z WKD.


Słabo mi sie zrobiło 8-) i już trzęsę portkami... a jak je rozpoznać, pisze na nich co to za koleje, czy to inny dworzec ?


Z dworca do autobusu mam 15 km ? :shock: piękne sąsiedztwo ...
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-01-24, 21:25   

edulka napisał/a:
Słabo mi sie zrobiło 8-) i już trzęsę portkami... a jak je rozpoznać, pisze na nich co to za koleje, czy to inny dworzec ?

Może ... Google > grafika > SKM Warszawa? ;-)
No i ... rozkład jazdy - skąd, dokąd - peron? ;-)

Tak, czy inaczej, dojedziesz do Pruszkowa. :-)
Cytat:
Z dworca do autobusu mam 15 km ? :shock: piękne sąsiedztwo ...

A to niespodzianka!! Skąd to wzięłaś? :-) To naprawdę :shock: :shock:

Ale fakt, źle trochę napisałem i nieodpowiedni link podałem.
Chodziło mi o to, że gdybyś przez przypadek wsiadła do WKD, to do autobusu masz kawałeczek, a nie po sąsiedzku.
Tak około 1,5km. ;-)
A link stąd, że zastanawiałem się czy czasami na kolejny przystanek autobusu (pod Lidlem) nie jest bliżej z WKD. I wkleiłem go zamiast odnośnika do WKD.

Przepraszam zatem za te portki przynajmniej. ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-24, 23:19   

Jestem zagubiona już :mrgreen: Powiedziałam mężusiowi, że ma być 6 ego i już, nie ma innej możliwości. Ja nie muszę tam być by wiedzieć że na 100% się zgubię. Dla miejscowych lub tych którzy już tą drogę przeszli wydaje się to proste, ale mnie przerosło. Pewnie jak już będę na miejscu to stwierdzę, że głupia byłam i właściwie czego się obawiałam.
Dziękuję za poświęconą chwilkę bardzo, bardzo mocno i trzymajcie kciuki żeby to co mam okazało się "pierdółką"

[ Dodano: 2015-02-06, 20:26 ]
Witam uszaki :-D
Ja już po pierwszej wizycie i pod ogromnym wrażeniem. Wszystko sprawnie i szybciutko. Ale jestem wykończona podróżą i przemarznięta strasznie.

Dostałam skierowanie na badania do operacji, która ma sie odbyć za około 3 miesiące, czyli też zaskoczenie, że tak szybko. Najpierw zajmą się tym chorszym uszakiem a potem tym ciut lepszym.Ponoć mam mnóstwo zrostów po przebytych stanach zapalnych. Jak wlezą w uszaka, to będą wiedzieli czy wystarczy je usunąć, ale nie dają gwarancji, że to w ogóle pomoże.

Może mi ktoś powiedzieć coś o moim wyniku tympanometrii ?
 
     
rozsadek5 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 12
Wysłany: 2015-02-07, 22:36   

Witam,
Ucho prawe to Typ B - tympanogram płaski oznaczający zaburzoną ruchomość błony bębenkowej. Powodem może być: płyn w uchu środkowym, zapalenie ucha środkowego, perforacja błony bębenkowej.

Typ C - maksimum przesunięte w stronę ujemnych ciśnień - zatkana trąbka słuchowa, wsytępuje cząsto w czasie przeziębienia, problemów z zatokami lub alergii. Długo występujący typ C może wskazywać na perlaka ucha środkowego.

Prawidłowy to Typ A - wyraźne maksimum w okolicach 0 daPa (decypaskal), trąbka słuchowa działa prawidłowo(wykres w postaci stożka)
Masz problemy ucha środkowego.
Pozdrawiam
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2015-02-19, 23:24   

edulka napisał/a:
mirek napisał/a:
Świetnie. Tylko nie pomyl na Zachodniej kolei SKM z WKD.


Słabo mi sie zrobiło 8-) i już trzęsę portkami... a jak je rozpoznać, pisze na nich co to za koleje, czy to inny dworzec ?


SKM jest czerwono-waniliowy, a WKD jest zielony. Tu chodzi o bilety, dojedziesz i tak do Pruszkowa tą samą trasą. SKM są biletomaty i normalnie bilety są jak po Warszawie, a WKD to już zupełnie inne bilety, trzeba wsiąść do pierwszego wagonu, żeby zakupić u kierowcy czy u kontrolera, już nie wiem, ale drożej kosztują i nie ma zniżek :) Po prostu z niewiedzy mogłabyś mandat zapłacić, nawet jeśli będziesz miała kupiony bilet jak po Warszawie.

SKM - dziecko niepełnosprawne do 16 r. ż. z opiekunem za darmo, osoba niepełnosprawna do 26 r. ż. stopień umiarkowany (z opiekunem) i znaczny za darmo, a po 26 r.ż. stopień umiarkowany - ulgowy, a stopień znaczny za darmo.
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-02-22, 21:31   

flowers17 napisał/a:
dojedziesz i tak do Pruszkowa tą samą trasą.

Na pewno? ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-23, 08:18   

Spoko już dawno dojechałam , także post był mocno po czasie. :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,047 sekundy. Zapytań do SQL: 8