Poprzedni temat :: Następny temat
Budowa procesora mowy
Autor Wiadomość
dzidek60 

Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: 2014-01-13, 17:20   Budowa procesora mowy

Witam. Kochani napiszcie mi jak wyglada dokladnie procesor mowy czy od niego idzie sluchawka do ucha ,bo pamietam jak chodzilam z aparatem to strasznie ciezko bylo dobrac mi owa sluchawke a jak sie cos znalazlo to az mnie ucho bolalo a zdaje sobie sprawe z tego ze jak bog da to spedze reszte zycia z implantem i oczywiscie jego czescia jaka jest procesor mowy
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 22:41   

Najpierw odpowiedź na pytanie:
- Tylko urządzenia hybrydowe - łączące procesor mowy i system wykorzystujący zachowane resztki słuchowe po operowanej stronie - wyposażone są we wkładkę douszną, bo mają cześć akustyczną działająca jak aparat słuchowy.
Sam procesor nie ma części dousznej bo z implantem ślimakowym komunikuje się przy pomocy dwóch cewek elektromagnetycznych drogą indukcji.
Lepszych od mnie w techniczne klocki proszę o ew. korektę.

A teraz moje pytanie:
- Jak to możliwe, że osoba przewidziana w krótkim czasie do operacji, nie zainteresowała się jak dotąd choćby pobieżnie budową i zasadą działania urządzenia, z którego będzie korzystać przez dziesięciolecia? Nie lepiej było porozmawiać o tych rzeczach ze specjalistami na konsultacji w Kajetanach?

Pytanie jest oczywiście retoryczne, bo co mnie to w zasadzie obchodzi... :-(
No cóż, powodzenia.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2014-01-14, 11:13   

Szukanie z pomoca wujka Google naprawde nie boli ... Mi znalezienie odpowiedzi na pytanie zajelo dokladnie 14 sekund :

www.implantysluchowe.pl/B...imakowego.dhtml
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
dzidek60 

Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: 2014-01-14, 11:40   

Rzeszowianin ale ty jestes nie rozgarniety cham mnie chodzi czy jest wkładka do małżowiny usznej o to mi tylko chodzi a o tym nigdzie nic niema
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2014-01-14, 11:49   

Jesli nic nie ma na ten temat to swiadczy o tym ze : nie ma zadnej wkladki ale myslenie nie jest twoja silna strona wiec wybaczam .

[ Dodano: 2014-01-14, 11:54 ]
Swoja droga to zastanawiam sie jak mozna startowac do operacji nie wiedzac jak to wyglada ? No tak ... nie chce sie wklepac w google jak wyglada implant i potem przelaczyc na galerie ... no coz cham Rzeszowianin musi ogarniac wszystko . Ogarnij sie dzidek60 bo nie bede zyl wiecznie :D

www.google.com/search?q=j...ved=0CAYQ_AUoAQ
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
dzidek60 

Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: 2014-01-14, 12:27   

Posłuchaj wszystko wiedzący Rzeszowianinie jak Ty uwazasz ze bede jechał do Kajetan 300 km żeby z kims porozmawiac o implancie .Przeciez zadałem Ci proste pytanie czy z Twojego procesora mowy wychodzi wkładka douszna do małżowiny usznej czy to tak cieżko pojać a swoja droga o implancie i o wszczepie przeczytałem w necie jużbardzo dużo i wiem jak jest zbudowany tylko podobno jeden ma ową wkładke do małżowiny a inny nie małżowina czyli ucho to co nam sterczy po obu stronach głowy
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2014-01-14, 12:37   

Ja jezdze 2 tys km prawie co miesiac tylko po to zeby mi wgrali nowe oprogramowanie wiec co to jest przy Twoich 300 km ? Jesli jestes zakwalifikowany do implantu to pewnie przeszedles cala procedure a jednym z jej etapow bylo spotkanie na ktorym pani opowiadala o implancie . Co robilas/les wtedy nie wnikam ... Jesli z linkow wynika ze nie ma wkladki tzn ze nie ma tak trudno to pojac a podobno to Cristiano Ronaldo ma przejsc do Lecha Poznan
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-01-14, 16:15   

Myślę, że i ja mogę dodać tu swoje 3 grosze chociaż dokładnie nie wiem czy na pewno oto chodzi.
Miałam OPUS 2 potem dostałam aparat wspomagający słyszenie i nazywał się DUET. To prawda co Dzidek pisze. Wkładka nie tylko uciska ucho, ale i nie daje komfortu w słuchaniu. Nie zabezpiecza też usterek całego procesora.
Zdjęcia otwórz ten link. Jak się nie da skopiuj i wklej w górny pasek ekranu.
Na tłumacza się nie nadaję. Wiem, że Mirek jest w tym bardzo dobry. Sądzę, że jak zajrzy odpowie :-)
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2014-01-14, 16:22   

Pod arunkiem ze dzidek dostanie Dueta ...
bo jesli dostanie nucleusa to wkladki tam nie ma
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-01-14, 17:04   

O czym Wy w ogóle gadacie???

Na zadane pytanie odpowiedź już padła z ust (z ręki) Witka.
Powtórzę - jest opcja, że do ucha coś będzie wchodzić. Ale nie musi. Amen.

Cała reszta waszych opowieści
dzidek60 napisał/a:
bo pamietam jak chodzilam z aparatem to strasznie ciezko bylo dobrac mi owa sluchawke
Ela napisał/a:
Wkładka nie tylko uciska ucho, ale i nie daje komfortu w słuchaniu.

to oczywiste "bajki".
A może i nie. Ale to zamierzchła przeszłość ewentualnie, lub nieświadomość, że coś takiego, jak indywidualna wkładka uszna istnieje. ;-)
Ewentualnie godzenie się na wciskanie sobie towarów niepełnowartościowych. ;-)

Dwadzieścia lat temu nie miałem problemu ze zrobieniem dobrej, wygodnej wkładki. A co dopiero teraz, gdy są nowe możliwości, nowe materiały.
Trzeba po prostu wymagać. Albo zmienić protetyka od wkładek. Lub szukać do skutku takiego, który potrafi.
To uciążliwe, ale możliwe. :-)
Jak z dentystami - dobrze jest trafić do odpowiedniego zanim się straci wszystkie zęby. ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-01-14, 17:12   

A wiedziałam Mirku, że wytłumaczysz z polskiego na nasze :-)

Co do wkładki masz rację ale wyszło ale i niestety moje ucho nie przyjęło jej jak trzeba. Owszem nie zdjęłam jej do dnia kiedy padł koszyczek. W domu miałam już inny koszyczek i wkładka powędrowała do pudełka.
A teraz? Teraz o wiele lżej mi jest i jakbym lepiej słyszała bo ucho puste ma się wrażenie, że słuch mam jak przed utratą co jest nie prawdą. To tylko wrażenie :-)
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2014-01-14, 19:01   

Dzidek, więcej informacji tutaj:

http://www.sendspace.pl/f...be6e6d8258cf7e3

Najpierw trzeba się dowiedzieć jednak, czy jest sens dawania Ci hybrydy (wersja ze słuchawką), czy lepszy byłby u Ciebie "zwykły" implant.

[ Dodano: 2014-01-14, 23:28 ]
Dzidek, może i czytałeś długo, ale raczej niewiele się dowiedziałeś, skoro nie wiesz o istnieniu hybryd. Polecam przeczytać najpierw o zasadach działania aparatów słuchowych, potem implantów. Polecam przejrzeć strony MED-EL, implantysluchowe.pl.
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
ekspertcochlear 


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 2014-05-19, 13:25   Re: Budowa procesora mowy

dzidek60 napisał/a:
Witam. Kochani napiszcie mi jak wyglada dokladnie procesor mowy czy od niego idzie sluchawka do ucha ,bo pamietam jak chodzilam z aparatem to strasznie ciezko bylo dobrac mi owa sluchawke a jak sie cos znalazlo to az mnie ucho bolalo a zdaje sobie sprawe z tego ze jak bog da to spedze reszte zycia z implantem i oczywiscie jego czescia jaka jest procesor mowy


Witam,
Procesor dźwięku Nucleus 6 (CP910) firmy Cochlear jest urządzeniem uniwersalnym. Jego konstrukcja przewiduje możliwość przyłączenia komponentu akustycznego (czyli aparatu słuchowego), ale częściej procesor jest wykorzystywany bez niego i do przesyłania sygnałów akustycznych klasycznie wykorzystuje sam implant. Wszystko zależy od poziomu i rodzaju ubytku słuchu. O zastosowaniu konkretnych rozwiązań ostatecznie decyduje lekarz laryngolog opiekujący się danym pacjentem.

Pozdrawiam
Łukasz Narożny
_________________
Razem dla słuchu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,041 sekundy. Zapytań do SQL: 8