Poprzedni temat :: Następny temat
hej nie wiem gdzie się przywitać:)
Autor Wiadomość
mruczkin2 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 31
Wysłany: 2013-04-15, 14:57   

widziałam u paru osób, że rozmawiają, przykładając komórkę do głowy, nie do ucha, tylko do głowy, tworząc taki daszek nad miejscem gdzie jest wszczep pod sk órą, oni twierdzą, że tak się im lepeij słyszy, może Ciebie też to dotyczy???
ja na początku też nie odbierałam rozmowy przez tel, żaden, obecnie nadal mam problem przez stacjonarny, przez komórkę jest dużo lepiej.
Może potrzebujesz więcej cczasu, co nie oznacza że masz zaniechać prób rozmowy :)
_________________
UP - Medel Opus 2 (IV 2010); UL - Medel Opus 2 (X 2012)
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-04-15, 15:32   

Witek!
1. Komórka.
Nie ma żadnych szumów i trzasków! Po prostu nie przykładaj telefonu do głowy/procesora. Wtedy nie ma co szumieć i trzaskać.
Musisz wypraktykować jak musi być ustawiony telefon, abyś słyszał najwyraźniej. Najpierw sobie sprawdź, gdzie masz mikrofony w procesorze i ustaw telefon tak, aby jak najbardziej na wprost mikrofonów był głośnik telefonu.
Przy czym jego dół (telefonu) staraj się kierować bardziej w stronę twarzy niż tylnej części głowy. :-)
[Niektóre trzeba na początku odwrócić d... do przodu, bo lepiej słychać z tyłu telefonu. ;-) ]
W tym układzie nie powinno być żadnych problemów z tym, co Ty mówisz do telefonu. Powinien sobie spokojnie radzić z odbiorem Twojego głosu. A jeśli sobie nie radzi, to zmień telefon. A poza tym to już nie Twój problem, że słychać Cię słabiej. ;-)

2. Telefon stacjonarny.
Niektóre są tak ciche, że jest kłopot. I żadne sztuczki tu nie pomogą, bo właśnie będą "szumy i trzaski" od kontaktu z głową/procesorem. Jeśli możesz, sprawdź na różnych.

Ustaw procesor na odbiór z cewki. O ile masz tak ustawione programy, a mieć powinieneś. Poczytaj instrukcję. Możliwe, że trzeba ręcznie zmniejszyć wzmocnienie procesora, aby nie słyszeć prądów płynących w kablach Twojego mieszkania. :-)
Wtedy słuchawkę telefonu ustawiasz bardziej od tyłu głowy. Znowu musisz wypraktykować, w którym położeniu głos jest najsilniejszy.

Jak będzie lepiej, ale nie zadowalająco, zmień aparat na taki, który ma pętlę indukcyjną.
Są takie.
--------
Jeśli mimo wszystko nie możesz na początku "zaskoczyć", wykombinuj sobie do swojego telefonu komórkowego pętlę indukcyjną, a telefon ustaw w odpowiedni tryb odbioru. Powinieneś mieć również taką opcję w procesorze, że jednocześnie działają i mikrofony (słyszysz lekko ściszone tło) i tor indukcyjny.

Patrz co wyżej pisałem o adapterze Bluetooth/FM. Koszty są, ale i efekty mogą być znaczące. W różnych sytuacjach.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-15, 17:46   

Mruczkin, Mirek
Dziękuję ozdobnie :-)
Mam znaczy kilka ćwiczeń do wykonania. OK.
Popróbuję tych akrobacji, może obejdzie się bez zwichnięć ;-)
A na serio:
1. Nic nie wiem o ustawieniach procesora pod kątem telefonu. Dopytam się jak będę w maju w Kajetanach.
2. Komórkę mam Samsunga, klawiszową, za złotówkę. Być może trzeba będzie zmienić na coś z wyższej półki.
3. Stacjonarny mam Swissvoice z szerokim zakresem regulacji głośności. Może się jakoś numiem.
Pozdrowienia W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-04-16, 04:48   

Witek ja pozwolę sobie dać ci rade... nie kombinuj bo slyszenie. przez tel. przychodzi. zwykle. z czasem... nie masz jeszcze odpowiednio ustawionego procesora. nie slyszysz. przez niego. jeszcze. tak jak powinienes. więc po co na siłę. skoro. efekt. i tak nie będzie zachwycający? pamiętaj tylko zeby przy komorce. nie używać. czyli nie włączać cewki telefonicznej . bo to fatalne połączenie. i się po prostu to gryzie ze sobą. wtedy i tylko wtedy potrzebne są te sztuczki . co inni przedemna. pisali.
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 06:54   

Darek, dziękuję.
Wczoraj robiłem różne przymiarki, nawet z dużymi słuchawkami podłączonymi do komórki, ale jakoś to nie bardzo mi idzie.
Zresztą ze słuchawkami w ogóle jest trochę kłopot, przy duecie nie mogę założyć na procesor, bo się sprzężenie pojawia.
Jak nie było części akustycznej (tylko sam procesor), sprzężenia nie było.
Teraz do telewizora zakładam często słuchawki, ale nie na ucho, a obok ucha z procesorem. I na ucho z aparatem. Też gimnastyka, ale działa nieźle ;-) .
Pozdrawiam W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-04-16, 17:49   

Telefon komórkowy, a procesory czy aparaty słuchowe.
Tak naprawdę to sama nie potrafię dokładnie wytłumaczyć, ale będąc dziś w PLAY pan do obsługi klienta tłumaczył mi na ten temat dość zawile te sprawy.
Chciałam telefon dotykowy, a on wskazywał na Emporię z klawiaturą tłumacząc to czystym odbiorem głosu. Jak pisałam mam Nokię 7230 i super się rozmawia ustawiając ją nie do ucha a do "głośnika" w procesorze.
Jednak telefon stacjonarny Panasonic już nie jest ideałem i nie daję rady nim się posługiwać. Jak na razie używam ucha też głębokim niedosłuchem nie implantowanego.
Szukam po sieciach dostawcy co dla cyborga jest najlepsze z komórek. Wiem, że Nokie są dopasowane, ale czy wszystkie? A jeśli tak to jakie? Czy muszę z klawiaturą? Na te pytania pewnie dostanę odpowiedź dopiero za tydzień lub więcej o ile wogóle się uda czegoś dowiedzieć.
Do skype mam duże słuchawki i jest ok.
Pozdrawiam
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-04-16, 19:14   

Cytat:
Chciałam telefon dotykowy, a on wskazywał na Emporię

Nie daj się zrobić w konia. :-)
Oni się w ogóle na tym nie znają. ;-)
Emporia ma tylko tą zaletę, że robi dużo zbędnego hałasu. :)
Ela napisał/a:
Jak pisałam mam Nokię 7230 i super się rozmawia ustawiając ją nie do ucha a do "głośnika" w procesorze.

I tego się trzymaj.
Ela napisał/a:
Jednak telefon stacjonarny Panasonic już nie jest ideałem i nie daję rady nim się posługiwać. Jak na razie używam ucha też głębokim niedosłuchem nie implantowanego.

Naprawdę - według mnie - niewiele nowoczesnych aparatów telefonicznych, stacjonarnych, spełni nasze oczekiwania. W przeciwieństwie do tych dużo starszych, które były głośne i wyraźne, a w dodatku słuchawka mogła doskonale pracować jako pętla indukcyjna. :-)

A tak na marginesie, to po co wam te telefony stacjonarne? Za mało macie wydatków, żeby jeszcze haracz płacić? Czytaj abonament za zajmowanie miejsca w domu. :-)
Ela napisał/a:
Szukam po sieciach dostawcy co dla cyborga jest najlepsze z komórek.

Nikt Ci na to nie da odpowiedzi. Wcisną Ci kit - co salon, to co innego usłyszysz.
Ela napisał/a:
Wiem, że Nokie są dopasowane, ale czy wszystkie?

Nie są dopasowane. Mają tylko trochę szersze pasmo przenoszenia, trochę lepsze głośniczki, odrobinkę więcej mocy, dzięki czemu większości osób to pasuje.
Pod tym względem zarówno smarty Sony jak i Samsunga są już porównywalne.

Chcesz kupić inny - pytaj co my mamy i jest OK. Oczywiście to też nie wykładnia, bo każdy trochę inaczej ma, ale jednak ważna wskazówka.
Poza tym kupujesz w promocji, za grosze- nie sprawdza się - sprzedajesz niezwłocznie, a w komisie GSM od razu bierzesz inny. I testujesz.
Poza tym pewno znajdziesz uczynnego handlarza, który pozwoli Ci nawet kilka egzemplarzy przetestować.
W przeciwieństwie do każdego operatora telefonii komórkowej, u którego kupujesz kota w worku. ;-)
I fakt, że kupując przez internet możesz zwrócić, niewiele znaczy. No bo ileż można tak zwracać? A poza tym koszty przesyłek.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-04-17, 04:08   

Witek co do sluchawek to wtedy mozna uzyc programu z cewka telefoniczna ale.... to nie ma sensu poniewaz.... jesli masz kabelek audio to jest najlepiej tak sie podlaczyc j juz lepszej jakosci w zaden inny sposob nie osiagniesz. jesli masz w tel wyjscie jack na sluchawki i tel nie rozlacza mikrofonu tzn gdy i ciebie slychac w czasie rozmowy to w ten sposob polecam zrobic. hmm tylko pewnie do dueta nie dali ci kabla...? ps za jakis czas nie bedziesz potrzebowal i tak zadnych sluchawek itd :-)

[ Dodano: 2013-04-17, 05:17 ]
ela jestem tego samego zdania co Mirek i nie sluchaj pierdół sprzedawcow bo nie maja o tym zielonego pojecia jaki tel dla nas uzywajacych aparatow i implantow prawda jest taka ze dla dobrze slyszacego miedzy telefonami jest minimalna i czesto niezauwazalna roznica w jakosci rozmow _ciszej czy glosniej to nieistotne roznice a dla nas ogromne....
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-04-17, 11:26   

A ja sie z Wami nie zgadzam bo jak dla mnie nie ma roznicy : Nokia czy Samsung , klawiatura czy dotyk . Uzywalem jednego i drugiego przed implantowaniem i po - nie widze zadnej roznicy w slyszeniu . Nie wiem moze ja dalej gluchy jestem a to wszystko to jakis sen ? Fakt jest faktem tylko takim xe slysze wyrazniej i to tyle .

Witek widze ze Ty bys chcial chyba od razu z mercedesa przesiasc sie do jaguara :) tak sie nie da . Tak jak napisal Ci Darek - spokojnie . Daj sobie czas bo na wszystko przyjdzie pora ...
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-04-17, 13:26   

Rzeszowianin napisał/a:
Fakt jest faktem tylko takim xe slysze wyrazniej i to tyle .

Ależ tylko o to chodzi! :-)
O ten niuans.
Wszystkimi w zasadzie da się porozumieć. Tyle, że jednymi trochę lepiej, a innymi trochę gorzej.
I nie ma reguły, że to, co mnie odpowiada, będzie odpowiadało każdemu cyborgowi. :-)
W dodatku dochodzi efekt przyzwyczajenia się do specyficznego brzmienia konkretnego telefonu.
Za to jest w zasadzie gwarancja, że jeśli podacie tu modele komórek, z którymi macie kłopot, to się okaże, że 90% z nas miałoby podobne kłopoty.
I tych - jak wspomnianej Emporii, która za tubę może robić, a ze współczesnym telefonem nie ma nic wspólnego :-) - należy unikać jeśli to możliwe.

No chyba, że chcecie słuchać tymi słabszymi uszami (ci którzy jeszcze mogą), to Emporia może by OK. :-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-04-17, 15:24   

Emporia ? Jezusicku przeciez to telefon ktory sie nadaje do Muzeum Techniki :) Podejrzewam ze juz lepsza bylaby np Nokia 2610 albo 3210 . Ja z racji tego ze sponsoruje nas Samsung mam dostep do telefonow tej firmy i wybralem Galaxy S III chociaz nie wybralem go ze wzgledow takich o ktorych piszecie tylko ze wzgledu na funkcje (takie gadzeciarstwo duzego chlopca jak mowi moja pani ;) )
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-04-17, 19:00   

He he fajnie się poczytało.
Mirku wiem, że tak jest jak piszesz tylko życie czasem pisze inny scenariusz. Umowę przedłużam mamie, a ona nie chce telefonu więc sobie wezmę dotykowy. Jak nie zda egzaminu sprzedam i już. Telefon kosztuje 1.- i jakieś ma dziwne wymogi z tąd moje zainteresowanie.

Rzeszowianin Emporia to telefony raczej dla osób starszych którzy chcą tylko rozmawiać i nie mieć problemu z ich zakresami. Starsze modele są łatwiejsze w obsłudze. Nowych modeli nie oglądałam nie jestem zainteresowana.

Faktem jest, że że każdy z nas pochwali lub zgani inny model inną telefonię cyfrową. A że mają nas w nosie to wiadomo nie od dziś :-P

Tym razem w skrócie bo poprzednio opisałam podobnie jak Mirek ale padło logowanie i wszystko poszło na marne.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-04-17, 20:42   

Ela napisał/a:
Tym razem w skrócie bo poprzednio opisałam podobnie jak Mirek ale padło logowanie i wszystko poszło na marne.

Nie ma takiej opcji!!!
Po pierwsze trzeba korzystać z "normalnych" przeglądarek.
Wtedy cofnięcie do tyłu spowoduje powrót do poprzedniego okna. Tego, w którym pisałaś.
Kopiujesz tekst (lewy klik myszy), logujesz się, wracasz do tematu, klikasz "odpowiedz", wklejasz tekst i wysyłasz. ;-)
Po drugie - podczas logowania na forum kliknij w okienko "zapamiętaj". Tylko tragedia jakaś spowoduje, że Cię wyloguje.

To wylogowywanie, jeśli nie zapamięta naszych danych, to specyfika tego forum. Nie wolno tu długo pisać, bo won z forum. :-) Chyba nigdzie tak nie ma. ;-)
Może Admin wpadnie na pomysł, jak to zmienić. ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-04-18, 06:26   

Znaczy to tylko tyle ze jestesmy tu tak samo mile widziani jak rabin na muzulmanskim weselu ale my sie nie damy ;)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-04-18, 20:45   

E tam nie ma co narzekać. I tak radzimy sobie by wspomagać się wzajemnie i informować. Mnie się tu podoba nawet jak długo nie zaglądam :-)
A co do wczorajszego postu połapałam się dopiero jak wycofywałam dokładnie tak jak napisał Mirek.
Pozdrawiam prawdziwie wiosennie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,037 sekundy. Zapytań do SQL: 9