Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie najlepiej się implantować?
Autor Wiadomość
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-02-10, 23:59   

Adam nieobraz sie ale napisze to wprost : nie badz glupi :) Nie badz glupi i nie bierz dziekanki zwlaszcza teraz jak jestes na przedostatnim roku .
Angielski ? Jak Mirek (pozdro !) napisal tzw rehabilitacja to glownie samodzielna praca wiec rehabilitacje (ta w domu) ang polacz ze soba .

Ja po implantowaniu nauczylem sie hiszpanskiego , teraz z racji zwiazku z Serbka ucze sie serbskiego i traktuje to jako rehabilitacje
Zrob jak ja :)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Opus 2 
ela2

Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-02-11, 00:11   

A większość to jest właśnie samorehabilitacja.Szczerze mówiąc to chyba tylko w Łebie to była dla mnie rehabilitacja.W Kajetanach to tylko sprawdzali co już rozumię.Mirek ma rację po implantacji to musi wszystko trochę trwać.U mnie ulga była mniej więcej po roku.
Też studiowałam w Poznaniu,ale nie miałam implantu.Słuch był wtedy jeszcze w miarę.Jednak na wykładach nie wszystko dałam radę zanotować.Na moim roku wiedzieli,że wszystko zdaję w terminie zerowym i wiedzieli,że opracowuję pytania na piśmie.Zawarłam z nimi układ i dawałam im moje opracowania do egzaminów a oni dawali mi notatki z wykładów.Szczególnie chodziło o wykłady w auli.
Widzę,że bardzo chcesz dać sobie radę,więc sposób na pewno znajdziesz.
Moje marzenie o nauce angielskiego spełniam teraz.Na studiach miałam niemiecki i rosyjski.Trudności mam z płytkami CD,ale sobie radzę(radia nie słuchałam przez 30 lat,bo go nie rozumiałam).Angielskiego uczy mnie koleżanka z mojej pracy.Ona uczy w mojej szkole w której pracowałam.Mam komfort,bo nie muszę się bać,że sobie nie poradzę.Potrafi mnie zmobilizować,gdy nachodzą mnie wątpliwości czy dam radę.
Jesteś młodym chłopakiem więc dasz radę.Jak dobrze pomyślisz to połączysz wszystko.Tego Ci właśnie życzę i pozdrawiam.
_________________
ela2
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2013-02-11, 19:28   

Drogi Adamie,

ja zdecydowałam się w połowie albo jak kto woli na półmetku drugiego roku studiów licencjackich czyli praktycznie idealnie na przedostatnim roku. W trakcie pierwszego półrocza miałam kwalifikacje, a w trakcie sesji zimowej już załatwiałam badania i czekałam na termin operacji, który zbiegł się z rozpoczęciem semestru zimowego i dodatkowym poprawkowym z I roku. Nie brałam dziekanki, nie brałam indywidualnego toku studiów, usprawiedliwienie miałam poświadczone pismem z kliniki oraz pieczątkami w naszej "zielonej książeczce zdrowia".

Czy było ciężko? Hmmm skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie, bo zaległości trochę miałam ale chciałam nadgonić i udało mi się zdać wszystko będąc już studentką 3 roku ;)
Miałam czas na rehabilitację z moją logopedką, rehabilitacją w Kajetanach, nauką na studiach oraz spotkaniami towarzyskimi. Jeśli o moją rehabilitacje łapałam się wszystkiego, ze słuchu muzyka, słuchanie w języku obcym filmów, audiobook. Ogólnie kładłam nacisk na rozumienie tego co się mówi bez czytania z ust choć na początku było chwilowo trudno i trening słuchowy.

Jeśli masz jakieś pytania ja również służę pomocą :)
Pozdrawiam!
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2013-02-12, 18:37   

Dziękuję jeszcze raz za zaangażowanie w odpowiedzi i miłe słowa :)

No cóż, może rzeczywiście uda mi się pogodzić. Na pewno zastanowię się nad Waszymi opiniami, bo jest w nich sporo racji.

Rzeszowianin - związek z Serbką? Nooo, wymiatasz, nie powiem, jestem pod wrażeniem, a ja nie mogę się dogadać po angielsku z Norwegiem umiejącym go perfekt :) Widzę, że ten implant naprawdę działa.

Mirek i Opus 2 - tutaj oprócz mojego myślenia o marginalnej roli rehabilitacji ze specjalistami, miałem na myśli to, że planowałem czytanie i słuchanie audiobooków po parę godzin dziennie. Książki mnie uzależniają, więc nie byłoby problemu :)

Anděl - nie wątpię, że mnie czy Tobie udało(by) się to pogodzić. W każdym razie dzięki za opisanie swojej sytuacji.
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-02-12, 19:38   

Adam to jeszcze "wymiote" bo to nie tylko zwiazek :)
Od grudnia jestem ojcem :)

I cholernie mi sie ta rola podoba :)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2013-02-12, 19:54   

Rzeszowianin,

serdeczne gratulacje z powiększonej rodzinki!! :) Płacz już cię nie denerwuje? Czy o dziwo nie denerwował :lol:

Adam, mnie się udało, bo ja już obecnie jestem po studiach i lic. i mg i robię już podyplomówke (obiecuję sobie, że już kończę się uczyć...) :mrgreen:
Dla chcącego nic trudnego, jeśli się tylko chce nie ma rzeczy niemożliwych!
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-02-12, 20:31   

Dzieki Andel (swoja droga wiesz ze w Pradze jest takie Centrum Handlowe co sie Andel nazywa podaj na Smichovie :D jak bylismy tam na turnieju to bylem tam na zakupach i tak sobie probowalem przypomniec skad jeszcze ja te nazwe znam :D)

Na poczatku bylo mi ciezko do tego placzu ale juz sie przyzwyczailem :)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2013-02-12, 21:07   

Tak się składa, że wiem :P Nawet swoją drogą sieć hoteli jest podobnie brzmiąca do mojego nicka :)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-02-12, 22:44   

Anděl napisał/a:
Tak się składa, że wiem :P Nawet swoją drogą sieć hoteli jest podobnie brzmiąca do mojego nicka :)

Hej! :-D Wyhamuj žena upír, bo to chyba odwrotnie jest. :-D


---------
Klikaj na emoty, bo to forum nie akceptuje skrótów. Co i mnie wkurza zresztą. ;)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-02-13, 06:00   

Adam słuchanie " audiobuka " to jest prawdziwa. rehabilitacja. logopedka. raz na miesiąc. to nie rehabilitacja. tylko wskazowki. dla ciebie i dla inżynieria. który ustawa procesor . :-D

[ Dodano: 2013-02-13, 06:07 ]
a tak w ogóle w pełni. się zgadzam z tym co napisał. Mirek w tym temacie :mrgreen:
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2013-02-14, 19:06   

Rzeszowianin napisał/a:
Adam to jeszcze "wymiote" bo to nie tylko zwiazek :)
Od grudnia jestem ojcem :)

I cholernie mi sie ta rola podoba :)


Oooo, to rzeczywiście gratulacje :)
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,032 sekundy. Zapytań do SQL: 9