Poprzedni temat :: Następny temat
Implant, a metoda ultradźwiękowa usuwania kamienia nazębnego
Autor Wiadomość
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2012-06-15, 18:16   Implant, a metoda ultradźwiękowa usuwania kamienia nazębnego

Witam
Pytanie podobne. Czy mając implant można swobodnie i bez obawy przed uszkodzeniem implantu usuwać kamień nazębny metodą ultradźwięków .
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2012-06-15, 19:08   

Usuwałam kamień nazębny u dentysty ich urządzeniem, ale czym i jak nie wiem nie spytałam. Dentysta wie że mam implant. Nie ukrywam tego w takich sytuacjach.
 
     
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2012-06-16, 12:24   

Elu ja tez nie ukrywam . Moja dentystka również wie.Tylko podczas usuwania miałam takie krótkie przerwy w słyszeniu takie odlegle, tak jakby zakłócenia dlatego pytam czy może ktoś miał podobne doświadczenia
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2012-06-21, 18:51   

Liliana nie doświadczyłam tego u dentysty.
U kosmetyczki dowiedziałam się, że w przypadku implantu słuchowego nie powinno się używać "mechaniki" z powodu możliwości uszkodzenia implantu.

Raz jedyny "zgubiłam" ostrość słyszenia, ale to było w podróży. Też wtedy słyszałam jak przez mgłę. Ostrość słuchu przywróciłam "pilotem" zaokrągloną strzałką. Przyczyny raczej nie znam. Byłam jednak w wielkim strachu, że będę znów głucha. Dobrze że tylko na tym się skończyło.
 
     
ekspertcochlear 


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 2014-06-26, 12:17   Re: Implant, a metoda ultradźwiękowa usuwania kamienia nazęb

Liliana napisał/a:
Witam
Pytanie podobne. Czy mając implant można swobodnie i bez obawy przed uszkodzeniem implantu usuwać kamień nazębny metodą ultradźwięków .


Witam,

możesz swobodnie usuwać kamień nazębny tą metodą. :)

Pozdrawiam,
Łukasz Narożny
_________________
Razem dla słuchu
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-06-26, 19:45   

Panie Łukaszu
Czy na pewno?
Ta sprawa i mnie interesuje ponieważ jestem pacjentką w nowoczesnym gabinecie dentystycznym. Też chcę usunąć kamień nazębny tą metodą.
W podręczniku użytkownika pisze ....... ULTRADŹWIĘKI - Terapeutyczne zabiegi ultradźwiękowe nie powinny być stosowane w pobliżu implantów ... dlatego pytam bo zęby raczej są w pobliżu????

Bardzo proszę o sprawdzenie i odpowiedź.
dziękuję za uzupełniającą odpowiedź
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2014-10-08, 19:29   

Miałam ale zdjęłam procesor :) Ale należy zdjąć procesor mowy ;)
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
ekspertcochlear 


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 2014-10-29, 11:28   

Ela napisał/a:
Panie Łukaszu
Czy na pewno?
Ta sprawa i mnie interesuje ponieważ jestem pacjentką w nowoczesnym gabinecie dentystycznym. Też chcę usunąć kamień nazębny tą metodą.
W podręczniku użytkownika pisze ....... ULTRADŹWIĘKI - Terapeutyczne zabiegi ultradźwiękowe nie powinny być stosowane w pobliżu implantów ... dlatego pytam bo zęby raczej są w pobliżu????


Pani Elu, na pewno można stosować ultradźwięki na kamień nazębny. Przeciwwskazaniem do stosowania ultradźwięków jest ich stosowanie bezpośrednio na okolice miejsca wszczepiania implantu.

Pozdrawiam,
Jakub Wolski
_________________
Razem dla słuchu
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-10-29, 15:59   

ekspertcochlear napisał/a:
Ela napisał/a:
Panie Łukaszu
Czy na pewno?
Ta sprawa i mnie interesuje ponieważ jestem pacjentką w nowoczesnym gabinecie dentystycznym. Też chcę usunąć kamień nazębny tą metodą.
W podręczniku użytkownika pisze ....... ULTRADŹWIĘKI - Terapeutyczne zabiegi ultradźwiękowe nie powinny być stosowane w pobliżu implantów ... dlatego pytam bo zęby raczej są w pobliżu????


Pani Elu, na pewno można stosować ultradźwięki na kamień nazębny. Przeciwwskazaniem do stosowania ultradźwięków jest ich stosowanie bezpośrednio na okolice miejsca wszczepiania implantu.

Pozdrawiam,
Jakub Wolski


Dziękuję za odpowiedź :-)

Pozdrawiam Ela
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,039 sekundy. Zapytań do SQL: 8