Poprzedni temat :: Następny temat
Implant dla mojego syna
Autor Wiadomość
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2007-01-09, 11:32   Implant dla mojego syna

Implant dla mojego syna ale i dla całej rodziny znaczy bardzo wiele. Kuba miał niewielkie korzyści z aparatów i reagował na wiele dźwięków, ale dopiero po podłączeniu procesora (od P2) bogactwo dźwięków, na które zaczął reagować z dnia na dzień powiększało się. W ciągu miesiąca widać było jak uczy się rozpoznawać nowe dźwięki. Zaczął rozpoznawać np. różne rodzaje dzwonków i reagował na nie, początkowo myląc ich źródło aż do teraz. Kiedy na dźwięk dzwonka do drzwi, na dźwięk telefonu pokazuje w jego stronę i na sygnał domofonu podchodzi do niego i też pokazuje.

Jest to zupełnie nowa jakość życia w naszym domu. Początkowo cieszyliśmy się, że Kuba reaguje na nowe dźwięki, a teraz Kuba zaskakuje nas z dnia na dzień nowymi dźwiękami, jakie wypowiada i które maja już konkretne znaczenie („aj” – daj, „ne” – nie, aaa – Kiedy idzie spać, „aa” – i już pojawiło się „opa” – gdy podskakuje, naśladuje szczekanie psa); różnicuje również dźwięki ciche i głośne i ma z tym ogromną zabawę, że może potłuc się mocno, by za moment przyłożyć paluszek do ust i leciutko uderzać np. w instrument. (cicho – głośno).

W tej chwili coraz prościej jest nam komunikować się, a przez to jest mniej nerwów.

Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi ponieważ wiemy, że jest to początek drogi i może być tylko lepiej.

Skoro miesiąc aż tyle zmienił to co będzie za rok – dwa?

30.11.2006r.
R. Telka

data założenia procesora mowy 11.10.2006r.
 
     
magdapad 
Julitka

Dołączyła: 03 Gru 2009
Posty: 2
Skąd: Luboń
Wysłany: 2009-12-03, 21:41   

Witam!Jestem mamą Julitki i Bartusia-dzieci są po wszczepie implantu ślimakowego.Julitka obecnie ma 3 latka-operację przeszła w sierpniu 2008,Bartuś 2 latka-operację miał w lipcu 2009.Do czasu operacji posługiwałam się z dziećmi językiem migowy(moi rodzice są niesłyszący stąd znajomość języka migowego).Jesteśmy bardzo szczęśliwi,że oddaliśmy dzieci na operacje.U Julci widać bardzo duże postępy-przedstawi się i powie ile ma lat,rozpoznaje wszystkie dźwięki otaczające ją-czy w domu,czy na ulicy-zrobiła się dzieckiem spokojnym i chłonnym mówienia :-D Każde nowe słówko starannie chce powtórzyć,tonacją swojego głosu stara się wypowiadać jak ja-śmiesznie jak wsłuchuje się w dany wypowiedziany wyraz,czy czasami zabrzmiał tak jak ja go wymówiłam.Chodzi do publicznego przedszkola w naszej miejscowości-panie mówią,że świetnie sobie radzi,a swoim rozwojem nie odbiega od dzieci słyszących
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,029 sekundy. Zapytań do SQL: 8