Poprzedni temat :: Następny temat
Z czego zbudowany jest implant ? Cześć wewnętrzna
Autor Wiadomość
9magda5 

Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Pruszków/Warszawa
Wysłany: 2011-08-10, 16:21   Z czego zbudowany jest implant ? Cześć wewnętrzna

Witam. Pytanie jak wyżej, chodzi o odbiornik/stymulator - bo z tego składa się implant. Tylko dokładnie chodzi mi o to czy ten odbiornik/stymulator to metal czy plastik :?: Szukałam w internecie, ale nie mogłam znaleść :-/ Te informacje są potrzebne do rezonansu magnetycznego. Z Kajetan powiedzieli mi że mogę zrobic rezonans tylko jaki szpital się zgodzi. I zazdzwoniłam do warszawskiego szpitala i oni spytali sie z czego implant jest zbudowany, bo wiadomo że jak ktoś robi rezonans to nie moze miec nic z metalu. Proszę o szybką odpowiedź bo ci ze szpitala będą dzwonić -_-
 
     
Paolo_T 

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 26
Wysłany: 2011-08-11, 09:32   

Witam! Mysle, ze w takim przypadku najlepiej skontaktować się z przedstawicielem producenta (Med-el, Cochlear etc.).

Pozdro!

Paolo
_________________
UP: Med-el Duet 2 (od 04.01.2010)
UL: Phonak Naida IX
Blog: http://ku-swiatu-dzwiekow.blogspot.com/
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-08-11, 20:37   

Każdy implant ma instrukcję obsługi, a w niej specyfikację! W tym opisane jest z jakim natężeniem, bez szkody dla implantu, można potraktować głowę.

Każdy szpital powinien się więc zgodzić jeśli urządzenie do rezonansu ma odpowiednią moc i jednocześnie jest ona wystarczająca do zobrazowania tego, co potrzebne, a sam implant (i jego magnes!) nie jest naturalną przeszkodą dla rejonów, które trzeba zobaczyć.

Nawiasem mówiąc, nawet jeśli sam implant byłby z plastiku (a nie jest, bo każde urządzenie elektroniczne, jak na razie, ma w sobie metale), to i tak przeszkodą jest magnes umieszczony w implancie.
W szczególnych wypadkach należy przeprowadzić operację jego wymontowanie i dopiero wtedy przeprowadzić badanie MRI.

Przykładowe opracowanie dla implantów Cochlear.

http://www.usz.ch/non_cms..._Radiologen.pdf

Trzeba było zapytać w Kajetanach czy wykonują zlecone przez innych badania MRI. Przecież dokładnie wiedzą jaki masz implant i "iloma Teslami" można go potraktować.

Również niezupełną prawdą jest to, że nie można mieć nic z metalu w sobie podczas badania. Owszem można, tylko trzeba mieć tego świadomość i potrafić ocenić jak ów metal wpłynie na wiarygodność badania i czy mógłby posiadać możliwość przemieszczenia się na skutek działania siły elektromagnetycznej.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-12, 13:38   

dokładnie tak jak napisał mirek
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
Paolo_T 

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 26
Wysłany: 2011-08-12, 13:42   

W rzeczy samej swietna ta ulotka pod linkiem. Wielkie dzieki! Ciekawie czy pod Med-el'em także jest analogiczna ulotka.

Przy aktywacji implantu w Kajetanach dostalem kieszonkową kartę wraz z informacjami m.in. wlasnie na ten temat. Stale ją trzymam w moim portfelu - warto! Oczywiście kazdorazowo trzeba o tym informować personel przed rezonansem. Ja już miałem kilka razy rezonans klatki piersiowej i nie było żadnych kłopotów - tj. personel był świadomy implantu i wiedział co robić - ale widocznie w praktyce różnie bywa ze świadomościa lekarzy - warto zatem mieć w/w kieszonkową kartę gdzie był również podany specjalny nr telefonu do Kajetan gdyby okazały się być potrzebne jakieś szczegółowe wyjaśnienia.

Pozdro!
_________________
UP: Med-el Duet 2 (od 04.01.2010)
UL: Phonak Naida IX
Blog: http://ku-swiatu-dzwiekow.blogspot.com/
 
     
ekspertcochlear 


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 2014-05-19, 13:31   Re: Z czego zbudowany jest implant ? Cześć wewnętrzna

9magda5 napisał/a:
Witam. Pytanie jak wyżej, chodzi o odbiornik/stymulator - bo z tego składa się implant. Tylko dokładnie chodzi mi o to czy ten odbiornik/stymulator to metal czy plastik :?: Szukałam w internecie, ale nie mogłam znaleść :-/ Te informacje są potrzebne do rezonansu magnetycznego. Z Kajetan powiedzieli mi że mogę zrobic rezonans tylko jaki szpital się zgodzi. I zazdzwoniłam do warszawskiego szpitala i oni spytali sie z czego implant jest zbudowany, bo wiadomo że jak ktoś robi rezonans to nie moze miec nic z metalu. Proszę o szybką odpowiedź bo ci ze szpitala będą dzwonić -_-


Witam,

Implanty Nucleus zbudowane są z materiałów biozgodnych takich jak silikon, tytan i platyna. Dodatkowo posiadają magnes, który służy do przytrzymania cewki nadawczej.

Większość rezonansów w Polsce posiada moc do 1,5 Tesli. Oznacza to, że pacjenci z mplantem Nucleus mogą bezpiecznie zostać poddani takiemu badaniu.

W przypadku konieczności wykonania rezonansu o większej mocy - wyższej od 1,5 aż do 3,0 Tesli, pacjenci z implantami Nucleus (tylko tymi) mogą bezpiecznie przejść badanie, ale przedtem bezwzględnie musi zostać usunięty z implantu magnes (wymaga to drobnego zabiegu).

Zawsze istotne jest, aby na czas badania zdejmować procesor dźwięku i pozostawiać go poza gabinetem.

Pozdrawiam
Łukasz Narożny
_________________
Razem dla słuchu
 
     
aldik453

Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 2
Wysłany: 2015-01-07, 12:01   

Bardzo pomocna odpowiedź.
_________________
sposób na szybkie sprzątanie
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2015-01-08, 21:10   

W przypadku implantów Med-el
Sonata, Concerto można zrobić rezonans do 1,5 T
Starsze implanty niż Sonata nie można robić rezonansu.
Aha i nie mają możliwości wyjęcia magnesu we wszystkich typach Med-ela.
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,027 sekundy. Zapytań do SQL: 8