Poprzedni temat :: Następny temat
Co zabrać do szpitala?i inne
Autor Wiadomość
Joasia 


Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-01-12, 16:18   

Rzeszowianin napisał/a:
Witam

Jestem tu nowy .. Wczoraj bylem w Kajetanach , przeszedlem badania i zostalem zakwalifikowany wstepnie do implantowania . Mam jeszcze przyjechac na tomografie komputerowa ucha a potem pozostaje mi tylko czekac na termin no i wlasnie z tym moje pytanie (z gory przepraszam admina ze w tym temacie - nie znalazlem innego odpowiedniejszego) Jak dlugo czekaliscie na termin ? Czy to czlowiek pracuje i jest czynny zawodowo ma jakis wplyw na przyspieszenie terminu ?

Pozdrawiam
Kuba


Witaj..:)

Ja od czasu badań do momentu operacji czekałam niecałe 3 miesiące.Aż sama się zdziwiłam co tak szybko:)Nie wiem od czego są zależne terminy operacji. to czy pracujesz czy nie chyba nie ma większego znaczenia.Do mnie jak dzwoniono z Kajetan z wezwaniem stawienia się na operację,pytano się czy jestem przygotowana i czy mogę przyjechać.W razie jakichkolwiek przeszkód zawsze można się umówić na inny termin no ale wtedy oczywiście oczekiwanie na operację się wydłuża.

Pozdrawiam serdecznie:)
_________________
UL.SIEMENS PRO SP
UP.Cochlear Nucleus Freedom Hybrid 09.07.2010
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-01-12, 17:54   

Czekałam na termin operacji rok, ale ze mną trochę namieszali. Ogólnie jak wyszło, że nadal czekam i nic to po 3 tygodniach byłam juz operowana.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-01-12, 20:06   

Ja czekałam miesiąc od kwalifikacji więc nie ma wpływu na to czy pracujesz czy się uczysz ba czy nawet studiujesz i pracujesz :)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Iwona 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 50
Wysłany: 2011-01-12, 21:21   

Wstępną kwalifikację miałam w lipcu, dwa miesiące później byłam już po zabiegu. Najlepiej jeżeli ktoś jeszcze nie ma szczepienia na żółtaczkę to żeby zrobić wcześniej bo zabieg mogą zrobić dwa tygodnie po drugim szczepieniu. Zdarza się, że czasami ktoś musi zrezygnować prawie w ostatniej chwili, na przykład z powodu choroby i wtedy mogą zaproponować ten termin osobie z dalszego miejsca.
_________________
UP. NUCLEUS FREEDOM
UL. PHONAK SUPERO 412
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-01-14, 18:06   

Witam

Z wielkim zainteresowaniem przeczytalem wasze wiadomosci . Dziekuje wszystkim za nie .
Nie wiem jak to u was z tym bylo ale wiadomosc o wstepnej kwalifikacji do implantowania dala mi takiego - kopa w pozytywnym tego slowa znaczeniu . Nie moge sie wprost doczekac az zadzwonia z Kajetan i powiedza : panie Jakubie zapraszamy wtedy i wtedy :)

Nie wiem czy jestescie czlonkami Polskiego Zwiazku Gluchych ale dotarly do mnie informacje ze w PZG wystawiaja zaswiadczenia dzieki ktorym mozna na konsultacje , badania , operacje , rehabilitacje jezdzic ze znizka (z tego co pani w PZG mowila to 50 % ) czy spotkaliscie sie z czyms takim ? Pytam o to dlatego ze ode mnie do Warszawy jest daleko - w obydwie strony koszt paliwa wynosi 200 zl a jakby sie to udalo to do Warszawy i z powrotem jezdzilbym za rownowartosc dobrej wodki :) (to oczywiscie zart zebyscie sobie nie mysleli ze ja jakis pijak :D )

Pozdrawiam i milego weekendu dla wszystkich :)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-01-14, 18:19   

Rzeszowianin, mnie wiadomość o operacji wprawiła w nerwowe oczekiwanie, potem nie mogłam się doczekać aktywacji. Operacja dała mi kopa na tyle pozytywnego, że zapisałam sie wreszcie na kurs prawa jazdy. I się cieszę jak jeżdżę. Choć i denerwuję :).
Nie jestem członkiem PZG. Nie wiem nic o dofinasowaniu.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
pati 

Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-05-26, 20:47   

Witam
Mam częściową głuchotę na wysokie dźwięki-Obustronny niedosłuch odbiorczy.Pani doktor poleciła mi wszczepienie implantu ślimakowego. Chciałabym sie dowiedzie na czym to polega, jak wygląda taki implant-wiem tylko tyle ze to jakaś igła i że pod włosami jest niewidoczny i ze jest to najnowsza metoda prof. Skarżyńskiego. Jeśli ktoś już korzysta z takiego implantu to proszę o informacje. Czy w ogóle warto, bo z aparatami tez jakoś daję radę.
_________________
pati03
 
     
Paolo_T 

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 26
Wysłany: 2011-05-28, 11:42   

Hej,

Nie mam pojecia skąd mogłaby się wziąźć ta "igła"? Nigdy o czymś takim nie słyszałem, chyba że przy zaszywaniu rany pooperacyjnej ;)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej proponuję poczytać blog ci.hell.pl albo mojego bloga (link w stopce). W tych blogach praktycznie wszystkiego sie dowiesz :)

Pozdrosy!

Paolo
_________________
UP: Med-el Duet 2 (od 04.01.2010)
UL: Phonak Naida IX
Blog: http://ku-swiatu-dzwiekow.blogspot.com/
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-05-28, 20:31   

Prawdopodobnie gdzieś ktoś słyszał o stosunkowo nowej metodzie operacji, o nowym implancie/elektrodzie i nie zrozumiał.
O ile rzeczywiście jest mowa o implancie ślimakowym, a nie implancie ucha środkowego na przykład.
Ten drugi faktycznie może być niewidoczny.
Niewidocznych implantów ślimakowych niestety nie ma.

Pati, poczytać również możesz:
http://www.ifps.org.pl/we...nia&jednostka=5
http://15lat.ifps.org.pl/doc/nowa_era.pdf
http://www.medel.com/
http://www.implantslimakowy.pl/
http://www.cochlear.com/
www.bionicear-europe.com
http://www.implantysluchowe.pl/

i całe mnóstwo informacji tutaj.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
em777 

Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-06-02, 12:18   

Znalazłam tu wiele przydatnych informacji, dziękuję gorąco za wymienienie doświadczeń
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,038 sekundy. Zapytań do SQL: 8