Poprzedni temat :: Następny temat
stan zapalny skory ucha
Autor Wiadomość
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-03-28, 08:56   stan zapalny skory ucha

No i stało się!
Od wczoraj nie mogę wsadzić wkładki do ucha ( a mam Duet) czyli oznacza to, że nie posiadam samego rożka, bez wkładki i kurka nic nie słyszę ;), albo niewiele w samym aparacie.
Czy znacie jakieś metody przyspieszenia wyleczenia tego ucha? Na razie szpikuję się tabletkami antyalergicznymi, zapisałam się do rodzinnego lekarza. Ogrzewam to ucho. I tyle.
No i boli jednak.... Uuuuu...
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Paolo_T 

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 26
Wysłany: 2011-03-28, 10:10   

Heja,

Moge tylko poradzic żeby na czas leczenia zdjąć wkładkę i zalepić np. plastrem gdzieś pomiędzy częścią procesora a cześcią akustyczną (rożek)- ale nie tam gdzie wtyczka. Chodzi o to, żeby nie było kontaktu częsci akustycznej z procesorem i nie było sprzężenia zwrotnego. Dzieki temi będziesz mogła dalej korzystać z samej części implantowej :) Chyba, że masz taki uchwyt zauszny, który może zastąpić rożek (dostałem to od MCSM).

Co do medycznych aspektów leczenia zapalenia to są różne sposoby- ale najlepiej powie ci to dobry lekarz :)

3manko!

Paolo
_________________
UP: Med-el Duet 2 (od 04.01.2010)
UL: Phonak Naida IX
Blog: http://ku-swiatu-dzwiekow.blogspot.com/
 
     
R2D2 

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-03-28, 10:18   

Mnie pomaga na takie dolegliwości Dicortinef, jest niezastąpiony. Ale do lekarza i tak trzeba się pofatygować, bo bez recepty Dicortinefu nie sprzedadzą!
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-03-28, 11:19   

Dicortineff sobie właśnie aplikuję (córka go też używała do wczoraj, ma zapalenie ucha).
No właśnie zapomnialam poprosic o ten uchwyt zauszny.
Paolo tobie chodzi o to, żeby plastrem zalepic końcówke rożka gdzie naklada się rurke od wkładki?
Dziękuję za pomoc. Idę na kawę, od antyalergicznych się chxce non stop spać.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Paolo_T 

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 26
Wysłany: 2011-03-28, 12:03   

Rzeczywiscie, Dicortineff i mnie pomaga.

W sumie to niezly pomysl, zeby tymczasowo zalepic koncowke rożka - o ile będzie działało. Ja robiłem nieco inaczej: odczepiałem rożek i przyklejałem grubym plastrem górę od rożka (ta część która przylega do procka) w taki sposób, żeby rożek trzymał swoimi widełkami procek z pojemnikiem na baterie ale i jednocześnie plaster powodował, że rożek nie jest włożony do końca i nie było styku pomiędzy prockiem a rożkiem- innym słowy, tymczasowo odłączyłem rożek od procka :)

Mam nadzieje, ze teraz jest zrozumiale :)

3manko!

Paolo
_________________
UP: Med-el Duet 2 (od 04.01.2010)
UL: Phonak Naida IX
Blog: http://ku-swiatu-dzwiekow.blogspot.com/
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-03-28, 12:06   

dzięki już do tego doszlam, co napisales w pierwszym poście. Tyle że nie moge ściągnąć rurki od wkładki i chodze z taka wkładka na wierzchu. Nie w uchu ;) :P.
Jednak inaczej słychać, mimo ze częśc akustyczna nie dziala :).

[ Dodano: 2011-03-28, 14:19 ]
no i tak to, po 1 godzinie czekania rodzinny mi chciał zapisać antybiotyk, nie zgodziłam się, mam skierowanie do laryngologa i do kitu, gdzie ja go teraz znajdę i wydębię na JUŻ przyjęcie!? ;)

[ Dodano: 2011-03-29, 09:39 ]
Jestem po 1,5 h czekania u laryngologa, no to mam zapalenie ucha zewnętrznego, antybiotyk ogólny (ciproxacin, ale i tak słabszy niż ten który chciała mi dać rodzinna), Dicortineff, a rodzinny zapisał przeciwalergicznie Telfexo (?). Ból taki wieczorem, że wzięłam jeszcze przeciwbólowy.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,033 sekundy. Zapytań do SQL: 9