Poprzedni temat :: Następny temat
i co dalej?
Autor Wiadomość
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-02-22, 17:11   

moim zdaniem jak najbardziej możesz zmienic grupę inwalidzką i MOŻE to sie przełoży na jakakolwiek rentę.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
R2D2 

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-02-22, 17:36   

Ewelina78 napisał/a:
Powiedzcie mi moi drodzy jak teraz poruszac sie na rynku pracy za jakakolwiek praca.Mam srednie ekonomiczne i troche stazu ale co to daje jak kulawa jestem prawie na obydwa ucha.Mam metlik w glowie z tym wszystkim bo o rencie to chyba nie ma mowy bo tu jestem sprawna to chyba takich osob nie biora pod uwage.


Jak to nie biorą pod uwagę! Przepraszam za określenie, ale jesteś inwalidką tak jak ja (głęboki obustronny niedosłuch-otoskleroza ślimakowa). Jestem na rencie od 18 lat, mam dawną III grupę inwalidzką. też mam resztę zdrową, ale nie do wszystkich prac się nadaję, co nie znaczy że nie potrafię:) Po prostu pracodawcy wolą kogoś komunikatywniejszego:). Sugeruję wizytę u swojego laryngologa i niech kieruje na rentę, a jak będzie robił problemy to go zmienić na innego. Sam tak zrobiłem:)
Pozdrawiam.
 
     
Ewelina78 
linka

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-02-22, 19:00   

Widzisz ja pracowalam ale musialam zrezygnowac jak sie zaczelo konkretnie chrzanic z tymi uszami i przed implantowaniem poszlam na chorobowe i do tej pory ciagne wlasnie zlozylam wniosek o swiadczenie rehabilitacyjne bo oni to tak od razu napewno renty nie przyznaja.Ale powiem Wam ze jak bylam wzywana na komisje przez ZUS to mi tam lekarz mowi to po wszystkim jak wydobrzeje to moglabym lekka prace biurowa wykonywac a ja mu mowie czy moze on by mnie przyjal bez obrazy ale wiem jak ludzie ktorzy nie maja problemow ze sluchem na nas patrza .Ja jak pracowalam to jedna osoba mi powiedfziala ze ty musisz sobie szukac takiej pracy gdzie nie masz za duzej stycznosci z ludzmi ,to tak sobie pomyslalam no chyba izolatka.Dzieki ze sie odzywacie na moje posty bo juz mi idzie oszalec od tego myslenia o tym wszystkim.
_________________
Ewelina
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-02-23, 00:21   

To znaczy konkretnie - jak długo już jesteś na "na chorobowym" i czy wszystkie zwolnienia mają ciągłość.
Czy oprócz otosklerozy jeszcze na coś cierpisz lub dłuższy czas się leczyłaś?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ewelina78 
linka

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-02-23, 19:04   

Tak chorobowe jst ciagle prawie koncze ten okres ktory mi przysluguje na zasilek chorobowy i terza wystapilam z wnioskiem do ZUSo swiadczenie rehabilitacyjne.Ale teraz wiesz szukaja wszedzie oszczednosci to nie wiem czy by mi tak jakas renty przyznali.Sprobowac zawsze mozna.

[ Dodano: 2011-02-24, 17:12 ]
Witam.Dzisiaj wlasnie bylam wzywana na badania do orzecznika ZUSi stwierdzil ze jestem zdrowa i moje chorobowe jest nieuzasadnione a jesli chodzi o rehabilitacyjne to tez pewnie mi prawa do niego nie przyznaja bo ono przysluguje tylko wtedy gdy sa rokowania na poprawe zdrowia.I co mi na to odpiszeci mili moi?
_________________
Ewelina
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,043 sekundy. Zapytań do SQL: 8