Poprzedni temat :: Następny temat
Nucleus Freedom
Autor Wiadomość
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2010-02-25, 08:54   

Nikt Ci nie da gwarancji, że od razu będziesz wszystko słyszeć. Implant za ciebie słyszeć nie będzie.
Implant wygląda tak:


Więc jeśli pytasz czy będzie widać, to masz odpowiedź. Ale jeśli chcesz zdecydować się na implant to pytanie czy robisz to dla siebie, by lepiej słyszeć, mówić itp, czy robisz to dla kogoś? Bo to ty masz się dobrze czuć i darować sobie spojrzenia innych, że ooo ty masz coś na włosach. W klinice dużo osób szczególnie mężczyzn nosi implant i ma krótkie włosy i bynajmniej na moje oko się nie przejmują i w niczym im to nie przeszkadza, że widać. :)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
elena 
eldum

Dołączyła: 13 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-01-13, 22:45   

Witam! moja 3 letnia córeczka miała pierwsze podłączenie 10 stycznia, więc procesor mamy od kilku dni tylko, na razie jest ciężko, córka nie bardzo chcę go nosić bo cały czas jej się zsuwa, poza tym jest cięższy od aparacików które miała i chyba jej to przeszkadza,a ja się boje sama założyć nasadkę która podtrzymuje uszko bo boje się coś popsuć... mam nadzieje z czasem przyzwyczaimy się do naszego nowego sprzętu :) wyczytałam w instrukcji do procesora że nie wolno go włączać przy temperaturze poniżej +5????? w Instytucie o czymś takim nam nic nie powiedziano na spotkaniu, jeżeli to jest prawda to przez cały okres zimowy nie wolno w nim wychodzić na zewnątrz? uważam że to jest duże ograniczenie... czy ktoś coś wie na ten temat więcej? bardzo bym prosiła o jakiekolwiek informacje. Mamy Nucleus freedom.
 
     
aralka 

Dołączyła: 26 Kwi 2008
Posty: 31
Wysłany: 2011-01-14, 00:13   

o to chodzi, o czym cały czas uświadamiam -
lekarze wam wszystkiego nie mówią...
jeszcze wiele, wiele rzeczy nie wiecie...
_________________
UL - Phonak 412
UP - Medel Opus 2 (marzec 2008r)

Wielki przeciwnik implantacji u małych dzieci ...
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-01-15, 11:54   

Uwazam ze tutaj sie nie ma czego wstydzic bo to nie dla estetyki czy wygladu tylko dla wygody ze slyszenia . Jesli ktos ma robic z tego powodu problem ze ma cos duzego za uchem i potem z niego zrezygnowac to lepiej zeby sobie temat na jakis czas odpuscil i nie zawracal glowy lekarzon i potem rehabilitantom .
Co do wlosow to ja gole glowe na zero i nie zamierzam sie przejmowac dziwnymi spojrzeniami innych :)

Amen
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-01-15, 12:22   

o kurka, muszę przeczytać instrukcję, czy to prawda z tym nieużywaniem/niewłączaniem implantu poniżej pewnych temperatur.
Używałam go przy -15st. i git.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-01-15, 20:31   

mruczkin napisał/a:
o kurka, muszę przeczytać instrukcję, czy to prawda z tym nieużywaniem/niewłączaniem implantu poniżej pewnych temperatur.
Używałam go przy -15st. i git.


To jest jakaś bzdura. Instrukcję czytałam dawno, ale nic takiego sobie w niej nie przypominam, a implantu używam już czwartą zimę. W czasie mrozów baterie mogą się szybciej zużywać i to tyle.

Aralka: Jakich to rewelacji jeszcze nam nie przekazano?
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-01-17, 11:43   

Owszem, w specyfikacji jest zapis, że nie należy używać procesora w niskich temperaturach. Zadaj sobie jednak eleno pytanie jaka jest temperatura głowy człowieka, gdy na zewnątrz panuje -15 stopni, a na głowie masz jakąkolwiek czapeczkę. Jak Cię ten prosty przykład nie przekonuje - zmierz.
Będziesz mieć odpowiedź na eksploatację procesora w warunkach zimowych.
Zauważ również jaka jest minimalna temperatura przechowywania procesora. To też coś mówi o możliwościach elektroniki.

Nie po to są instrukcje obsługi, żeby lekarze i inżynierowie o wszystkim, co tam jest napisane mówili! Kto by to zapamiętał i potrafił sobie wyselekcjonować z całej gadki te najważniejsze informacje?!
Instrukcje po prostu należy czytać. I zadawać pytania jeśli coś jest problematyczne. Choćby tu. A jeśli nasze komentarze wydają się niewystarczające lub niewiarygodne, pytać przy najbliższej okazji specjalistę.

Aralko pisz, pisz - z chęcią wysłuchamy Twoich "racji".
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-19, 16:26   

Witam. Ja właśnie od sierpnia 2010 mam podłączony procesor mowy, oczywiście posiadam Nucleus 5, procesor noszę w kolorze jasnym brązowym a kółeczko czarne. Akurat mi to dopasowało ale za 5 lat nędę chciala sie starac o kolor czarny. Zadowolona jestem z tego sprzetu, nardzo mi pomoglo.
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,052 sekundy. Zapytań do SQL: 9