Poprzedni temat :: Następny temat
Budzik
Autor Wiadomość
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2008-02-12, 15:41   Budzik

Witajcie!

Mam pytanie. Kiedy zakładamy aparat słuchowy i procesor mowy lub sam procesor mowy to oczywiste jest, że mamy kontakt ze światem dźwięków. Słyszymy dzwonki, alarmy.
Jednak gdy nie mamy procesora mowy na uchu to już nie słyszymy jak nas budzik rano
wzywa do życia...

Zapewne używacie komórki - wibracji, lub budzików wibracyjnych do budzenia.

Jakie budziki wibracyjne byście polecili lub z jakimi macie doświadczenia?
 
     
bartek 

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 11
Wysłany: 2008-02-20, 00:07   

Zdecydowanie budzik firmy Shake Awake. Mały, wygodny, dobrze budzi. Do nabycia np. w sklepach Geersa - mają też cennik, nie pamiętam, ile to kosztowało, koło 250 zł.

Oczywiście można odliczyć od podatku.
_________________
Bartek
UL: 100 - 110 dB, Supero 412
UP: MED-EL Pulsar, TEMPO+ od 17.03.06 do czerwca 2007, obecnie OPUS 2
 
     
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2008-02-20, 14:35   

Witaj!

Dzięki za informację. Widziałam taki budzik na stronach WWW.
Czy używałeś/używasz go? Jeśli tak jak oceniasz jego siłę budzenia? Jest skuteczny?
 
     
bartek 

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 11
Wysłany: 2008-02-20, 16:55   

Hej!

Używam go na codzień od około dwóch tygodni. Za każdym razem mnie obudził. Jest wygodny w użyciu i można łatwo go przyczepić do poduszki albo prześcieradła tak, by nie spadł. Jego wibracje są dość mocne i mnie łatwo budzą, ale myślę, że to zależy od tego, jak mocno ktoś śpi.
_________________
Bartek
UL: 100 - 110 dB, Supero 412
UP: MED-EL Pulsar, TEMPO+ od 17.03.06 do czerwca 2007, obecnie OPUS 2
 
     
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2008-02-21, 12:17   

Czy możesz powiedzieć jak jest z zasilaniem tego budzika?
Czy jest na baterie (jakie)? Czy może jest zasilany prądem?

Jeśli na baterie na jak długo starczają?
 
     
bartek 

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 11
Wysłany: 2008-02-21, 18:02   

Budzik jest zasilany z trzech baterii: jednej AAA i dwóch AA. Ta mniejsza bateryjka zasila sam zegarek, pozostałe dwie są chyba od silniczka, który wprawia budzik w drgania. Nie można go podłączyć do prądu. Ma wyjście AUX - czyli jak ktoś chce, to może sobie głośniki podłączyć. Można też podświetlić ekran - przydatne, jak musimy wstać w nocy - można sprawdzić, która godzina. Nie wiem, ile czasu działają baterie - ja od paru tygodni jestem wciąż na tym samym komplecie, który był w zestawie.

Budzik może albo wibrować albo dzwonić, może zadzwonić/zawibrować raz, albo tak długo, dopóki go nie wyłączymy.

To chyba wszystko, co o nim wiem :)
_________________
Bartek
UL: 100 - 110 dB, Supero 412
UP: MED-EL Pulsar, TEMPO+ od 17.03.06 do czerwca 2007, obecnie OPUS 2
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2008-02-21, 22:02   

Komórki są za słabe, żeby mnie obudzić.
Od kilku lat używam budzika Shake Awake, sprawdza się i można go zabrać w podróż. Zasilanie tak jak Bartek pisze, baterie zmieniam rzadko, nie potrafię powiedzieć, co ile, ale jest to czas rzędu kilku miesięcy. Baterię zasilającą sam zegar zmieniałam może raz.
Przedtem miałam coś lepszego i wygodniejszego, chociaż większe: zegar podłączany do lampy (dowolnej). Lampa mrugała mi nad głową i to mnie bardzo dobrze budziło. Niestety, urządzenie się zepsuło, a nowy model budzika na światło był strasznie drogi i zaprojektowany bez sensu. Wtedy kupiłam Shake Awake.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2008-02-22, 14:46   

Bardzo dziękuję za informacje. Wydaje mi się, że zakup Shake Awake jest korzystny. Może nie jest najtańszy...znalazłam ofertę w cenie ok 230 zł, z przesyłką nieco więcej pewnie wyjdzie, ale...jeśli trzeba się obudzić o określonej godzinie...to niezbędna pomoc.
 
     
D.Kopiasz 
www.CSerwis.com


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: Chybie
Wysłany: 2008-03-30, 23:13   

Ja to jako budzik mam komórke. Daje koło poduszki.
 
 
     
Sylwia 


Dołączyła: 25 Mar 2007
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-14, 19:58   Re: Budzik

[/quote] Jakie budziki wibracyjne byście polecili lub z jakimi macie doświadczenia?[/quote]

Dobry wieczór,
Wprawdzie to pytanie padło dawno temu ale ja dopiero niedawno zakupiłam sobie takie budzące mnie cudo :-)
Kupiłam zegarek - budzik z poduszką wibracyjną. Model VC-10 zasilany 1 baterią R6 1,5 V (nie ma możliwości zasilania prądem), po promocyjnej cenie 39 Euro
Miałam również w ręce omawiany SHAKE AWAKE jednak po wypróbowaniu stwierdziłam, że pomimo, że jest on poręczniejszy i może służyć w podróży to jednak chyba ...... chyba by mnie nie obudził, śpioch jestem :-)
Zegar spełnia swoją rolę stacjonarnie a poduszkę wibracyjną wkładamy pod poduszkę.
Poduszka z budzikiem jest połączona 1,5 metrowym przewodem. Jeśli nie wyłączymy budzika to poduszka będzie wibrowała 45 minut bez przerwy i dopiero po tym czasie się wyłączy. Chyba umarłego tylko nie obudzi :-)
Śpiochom, takim jak ja, mogę polecić z czystym sumieniem to bardzo skuteczne budzenie.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam wieczorową porą,
_________________
Do usłyszenia
Sylwia

Gdy uda Ci się swoją rzeczywistość potraktować jak marzenia,
To wszystkie Twoje marzenia staną się rzeczywistością.
 
     


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:
Wysłany: 2009-10-27, 16:12   

Witajcie, jeśli ktoś szukał budzika shake awake lub sonic bomb to zapraszam do naszego sklepu internetowego:
http://sklep.audifon.net.pl

znajdziecie tam zarówno te dwa budziki jak i wiele innych.

Zapraszamy! :-)
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2009-10-28, 11:31   

audifon napisał/a:
Witajcie, jeśli ktoś szukał budzika shake awake lub sonic bomb to zapraszam do naszego sklepu internetowego:
http://sklep.audifon.net.pl

znajdziecie tam zarówno te dwa budziki jak i wiele innych.

Zapraszamy! :-)


Szkoda tylko, że budzik Shake Awake kosztuje 200 zł, bo w Stanach można ten sam lub nowszy model kupić za ok. 20 dolarów, np. na Amazonie. Ciekawa jestem, czy jest jakieś uzasadnienie dla takiego narzutu?

[ Dodano: 2009-10-28, 11:35 ]

Ze strony http://sklep.audifon.net....awake-p-22.html :
"Wiele osób spośród nas słyszy całkiem dobrze- ale w aparatach słuchowych.

W nocy udając się na odpoczynek, gdy zdejmujemy aparaty słuchowe stajemy się niemal całkiem głusi, a rano trzeba wstać do szkoły, na uczelnie, do pracy lub udając się w podroż.

Nie każdy potrafi obudzić się sam, o wyznaczonej porze i nie każdy chce, być uzależniony od rodziny."

Bardzo mi to przypomina początek tekstu, który kiedyś napisałam dla portalu ONSI.pl, o tu: http://wiadomosci.onsi.pl/info,114.html - w oryginale jednak przecinki są lepiej postawione.
Tak duża marża zapewne pozwala na odpalenie jakiegoś procenciku od sprzedaży ;-)
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:
Wysłany: 2009-10-29, 09:25   

Witamy, tekst jest jak Pani zauwazyla bardzo podobny, dlatego ze jest bardzo tresciwy i bardzo dobrze napisany, wiec nie bylo sensu pisac od nowa o czyms co juz zostalo bardzo dobrze opisane :). Natomiast jesli chodzi o ceny Shake Awake to nie jest to zalezne od nas, sprawa kursu walut, transportu, cła, wysylki itp. Wiec oczywistym jest ze koncowa cena napewno nie bedzie 20$, jako sklep musimy tez na tym cos zarobic.
Pozdrawiam i zapraszmy do sklepu, co tydzien zamieniaja sie promocje na rozne produkty. :-)
http://sklep.audifon.net.pl
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2009-10-29, 13:45   

audifon napisał/a:
Witamy, tekst jest jak Pani zauwazyla bardzo podobny, dlatego ze jest bardzo tresciwy i bardzo dobrze napisany, wiec nie bylo sensu pisac od nowa o czyms co juz zostalo bardzo dobrze opisane :)


Należy jednak podać autora (Agata Jurkiewicz) oraz źródło (www.onsi.pl), lub też wysilić się na własny tekst. Czy mam w tej sprawie wysłać jakieś bardziej oficjalne zawiadomienie do osób odpowiedzialnych za stronę sklepu? Przy okazji uzupełniania tych danych prosiłabym też o usunięcie źle postawionego przecinka.

Cytat:

Natomiast jesli chodzi o ceny Shake Awake to nie jest to zalezne od nas, sprawa kursu walut, transportu, cła, wysylki itp. Wiec oczywistym jest ze koncowa cena napewno nie bedzie 20$, jako sklep musimy tez na tym cos zarobic.


W ciągu ostatnich dwóch lat dolar najwięcej kosztował 3.90 zł, zaś przy obecnym kursie 20$ to mniej niż 60 zł, a jest to przecież cena detaliczna, hurtowa jest z pewnością inna. Ja zresztą nie mówię, że sklep nie ma zarabiać, można sprzedawać ten budzik nawet za 1000 zł, ale w interesie Czytelników tego forum jest, by zwrócić im uwagę, że mają inne możliwości - w dzisiejszych czasach naprawdę nie jest trudno sprowadzić sobie coś ze Stanów, czy to przez znajomego, czy bezpośrednio.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwijaniu oferty sklepu i dostosowywaniu jej do realiów rynkowych. Może by na przykład baterie do implantów w atrakcyjnych cenach? Chętnie kupię, ostatnio sprawdzają mi się Rayovac Cochlear.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-11-01, 20:00   

Agg! Nie marudź! Przecież masz super ofertę w zamian. ;-)

Cytat:
Pozdrawiam i zapraszmy do sklepu, co tydzien zamieniaja sie promocje na rozne produkty. :-)


Baterie masz w atrakcyjnych cenach - 99zł

Tak nawiasem mówiąc - jesteśmy w Polsce i wskazane by było pisanie po polsku drogi audifonie.

Cóż tam jeden przecinek, jakiś ogonek czy jedna literka?!
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,034 sekundy. Zapytań do SQL: 9