Poprzedni temat :: Następny temat
Procesor i tabletki osuszające
Autor Wiadomość
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2008-03-05, 08:47   

Napewno warto porównać ceny w różnych miejscach i znaleźć dla siebie najlepsze miejsce.
Adres internetowy, który podałam mam od innych użytkowników implantów. Dużo osób się
tam zaopatruje ze względu na dobrą cenę. Ja sama wcześniej kupowałam w miejscu
zamieszkania, ale gdy przeliczyłam wyszło mi taniej kupować wysyłkowo (nawet
z doliczeniem kosztu przesyłki wychodzi wciąż taniej).

Jeśli chodzi o zużycie energii przez system implantu ślimakowego, a nawet wymagające
aparaty słuchowe to zawsze system implantu zużywa więcej energii. Nie da się zatem
porównywać czasu zasilania w obu urządzeniach.
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-05, 14:28   

W mijescu gdzie kupowałam baterie do tej pory, tak jak mówiłam płaciłam 18 złotych za opakowanie gdzie było 6 baterii. I były to baterie Energizer. Więc w sumie wychodzi po 3 złote za sztukę. Muszę się tylko dowiedzieć, czy istnieje jakaś możliwość rabatu przy zakupie hurtowym, bo tak jak wyliczylam "na oko" na miesiąc potrzebne by mi było 10 opakowań baterii, tak mniej więcej+ zawsze te 2 baterie do aparatu.Lepiej mieć trochę więcej niż trochę za mało.
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2008-03-06, 09:53   

Ja na początku płaciłam po przeliczeniu na sztukę - 3 zł za baterię, potem dostałam rabat i wychodziło mi 2,81 zł za szt. (Kupowałam wtedy w punkcie aparatowania słuchu).
Teraz gdy kupuje wysyłkowo w przeliczeniu za sztukę (z wliczeniem przesyłki) płacę 1,80 zł.
Miesięcznie zużywam około 30 baterii (5 listków). Zmieniam baterie co 3 dni.
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-06, 19:24   

hmmm no to rzeczywiście jakaś róznica w cenie jest. Rozejrze sie jeszcze po miescie a jak bedzie drogo to zdecyduje sie na zakup wysyłkowy.
Zostało mojemu synkowi 10 dni do założenia procesora. Strasznie się ten czas ciągnie :(
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2009-02-04, 22:29   

Jesli chcecie oszczędzić pieniądze to można kupic całą paczuszkę z bateriami. W opakowaniu jest 10 listków z bateriami ( 1 listek - 6 baterii )
Mój tata kupił takie przez internet, Zapłacił ok.100 złotych a tyle baterii starczy mi na 2 miesiące. Mozna oszacować że oszczędzilismy w ten sposób prawie 100 zł!


A co do aparatów, ja korzystam z SUMO. I muszę przyznac, ze to są niezwykle mocne aparaty, bo jak na razie to właśnie bardziej słychać z aparatu, niz z procesora.
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
mariola 

Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 4
Wysłany: 2009-02-19, 20:28   

Witam! Chciałabym zapytać jak często osuszacie procesor? Czy co noc włączacie pudełko,czy tylko w nim przechowujecie procesor. W Centrum powiedziano nam żeby osuszać co 1-2 tygodnie - no i trochę się pogubiłam :-/
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2009-02-25, 13:34   

mariola napisał/a:
Witam! Chciałabym zapytać jak często osuszacie procesor? Czy co noc włączacie pudełko,czy tylko w nim przechowujecie procesor. W Centrum powiedziano nam żeby osuszać co 1-2 tygodnie - no i trochę się pogubiłam :-/


A mi mówili, żeby codziennie.
Włączam pudełko każdej nocy, jeśli jestem w domu, ale nie zabieram go na kilkudniowe wyjazdy.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
A.Nowogrodzka 
alka

Dołączyła: 19 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-03-02, 17:46   

ja wcale nie osuszam implant. :-/
_________________
to ja alka. miałam operację w 2005 roku.
 
     
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2009-03-28, 22:45   

Witam .
A ja chciałam w takim razie zapytac o jakim mówicie pudełku , które sie włącza. Ja mam zwyczajne zakręcane pudełko do którego wkładam procesor wraz z tabletką osuszającą. Ale tylko zakręcam . Jakie to pudełka , które sie włącza.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-03-30, 19:50   

Ty Liliano masz Opus. Elektryczny osuszacz jest na wyposażeniu wyłącznie Freedoma.
Są w tym komplecie również trochę inne wkłady - Dry&Store.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2009-07-28, 15:32   

Witajcie!

Procesor suszymy codziennie w zestawie osuszającym (tzn pudeło do suszenia + tabletka osuszająca).

Kiedy nie używamy procesora bo np. idziemy pływać w basenie, lub wykonujemy
ćwiczenia fizyczne też przechowujmy procesor w pudełku z tabletką.

Natomiast co do suszenia za pomocą suszarki elektrycznej - robimy to raz w tygodniu
a jeśli jest to możliwe to nawet 2-3 razy w tygodniu.

Pragnę zwrócić uwagę, że latem jest podwyższona wilgotność powietrza, jak również
zwiększona potliwość organzmu. Dlatego dwu lub trzykrotne suszenie suszarką
elektryczną pozwala na bieżąco redukować zawilgocenie urządzenia.

Wilgotność powietrza może także wpływać na skrócenie czasu pracy baterii.
Dlatego zamiast 3 dni mogą one zasilać procesor np. na 1-1,5 dnia.
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2010-05-16, 16:05   

Proszę o podanie konkretnych marek osuszaczy elektrycznych ktore używacie. Już wiem, że oryginalne Dry Store (?) nie dla mnie, wkłady sa drogie, jak to juz doczytałam.
W necie znalazłam ofertę tylko poduszkę Egger sprzedawaną przez Geers głownie, bądź takie coś "Elektryczne pudełko osuszające Cedis" na samym dole strony: http://www.fonmed.com.pl/...tegoria=2&p=10.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Iwona 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 50
Wysłany: 2011-02-07, 19:13   

Gdzie można kupić wkłady do suszarki elektrycznej Dry&Store. A może ktoś wie czy można kupić jakiś zamiennik?
_________________
UP. NUCLEUS FREEDOM
UL. PHONAK SUPERO 412
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-02-07, 23:58   

Oczywiście Medicus Wrocław.

Kod:
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA

Agnieszka Komarnicka - Specjalista ds. Obsługi Klienta
e-mail: akomarnicka@medicus.com.pl
tel.: + 48 71 347 20 34


Jeśli będziesz w Kajetanach, to na parkingu strzeżonym jest Apteka. Wydaje mi się, że też są. Zwykłe wkłady na pewno, bo kupowałem. Tylko kwestia różnicy w cenie - trzeba by popytać tu i tam.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Iwona 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 50
Wysłany: 2011-02-09, 17:12   

Dziekuję, dowiem się w Medicusie. W aptece, pewnie jeśli będą to droższe. Baterie mają tam zdecydowanie droższe niż gdzie indziej.
_________________
UP. NUCLEUS FREEDOM
UL. PHONAK SUPERO 412
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,039 sekundy. Zapytań do SQL: 9