Poprzedni temat :: Następny temat
Procesor i tabletki osuszające
Autor Wiadomość
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2007-10-13, 20:48   Procesor i tabletki osuszające

Witam.Mam pytanie.Czy do tabletek osuszających moge wkladac procesor wraz z bateriami czy odłaczyc ta czesc na baterie i tylko sam procesor włozyc. :?:
 
     
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2007-10-19, 11:00   osuszanie

Kiedy osuszamy procesor regularnie, np. co noc, nie jest konieczne odłączanie pojemnika na baterie. Kiedy przechowujemy procesor w pudełku z tabletkami dłużej, wtedy nalezy wyjąć baterie, na wypadek gdyby miały wylać. Zabezpieczamy wtedy baterie plasterkami by nie traciły mocy.
 
     
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2007-10-19, 18:52   

Bardzo dziękuję za odpowiedź
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-02-10, 20:01   

To ja także mam pytanie ponieważ za kilka dni moje dziecko zostanie poddane zabiegowi implantacji i chciałabym wiedzieć co to są tabletki osuszające i czy ktoś mi w Instytucie w Kajetanach powie o prawidłowej pielęgnacji implantu i procesora?
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2008-02-11, 20:46   

Honorka napisał/a:
To ja także mam pytanie ponieważ za kilka dni moje dziecko zostanie poddane zabiegowi implantacji i chciałabym wiedzieć co to są tabletki osuszające i czy ktoś mi w Instytucie w Kajetanach powie o prawidłowej pielęgnacji implantu i procesora?



Witam oczywiście że wszystko powiedzą . Są bardzo mili , sympatyczni i służą pomocą. Tabletki osuszające również dostaniesz wraz z całą walizką części przynależną do procesora. Poza tym można je kupić w każdym sklepie z aparatami słuchowymi.
Służą one po prostu do usuwania wilgoci.

Pozdrawiam i życzę pomyślnego przebiegu operacji.
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-02-15, 20:59   

Witam bardzo serdecznie. Od 2 dni mój synek stał się posiadaczem jak na chwilę obecną posiadaczem implantu Nucleus Freedom. Przyznam się że nie udało mi się znaleźć jakichś konkretnych informacji na temat tego implantu. Znalazłam też nazwy Nucleus 24 i chyba 22. Nie wiem czym one się róznią od Freedom. Byłabym wdzięczna za jakieś informacje na ten temat.
A tabletki osuszające miałam okazję zobaczyć ale do modelu Medel (oczywiście mogę się mylić, a jesli tak jest poproszę o poprawienie).
Za tydzień mamy wyznaczony termin zdjęcia szwów, które na marginesie są bardzo ładne i wykonane blisko ucha. A później pozostaje nam tylko czekać na procesor mowy :)
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
K.Sadowski 

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 42
Wysłany: 2008-02-15, 22:04   

http://www.medicus.wroc.pl/
W razie jeszcze jakiś pytań to proszę o e-mail na priv to wyślę Pani jakieś materiały
 
     
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2008-02-26, 14:29   

Jeśli chodzi o tabletki osuszające...do procesora załączony jest zestaw akcesoriów w tym tabletki osuszające i futerał do przechowywania procesora.

Tabletki osuszające są uniwersalne (nie dobiera się ich do procesora czy też aparatu słuchowego). Ich zadanie jest takie samo, absorbować wilgoć. Pocimy się, wilgoć jest w powietrzu. Regularne osuszanie eliminuje gromadzenie się wilgoci w urządzeniu, możemy
dzięki temu uniknąć zakłóceń w pracy urządzenia.

Tabletki osuszające starczą na najbliższe miesiące. Gdy się skończą można
kupić nowe w punktach aparatowania słuchu. Cena opakowania wynosi
orientacyjnie około 20/30 zł.
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-02, 17:16   

Dziękuję bardzo, za wszelką pomoc. Dla mnie to absolutna nowość. Będę musiała rozejrzeć się po mieście żeby potem na szybko nie szukać.
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2008-03-03, 18:59   

Do Freedoma nie musisz szukać. Dostaniesz zapas wkładów do osuszacza na dość długo. Rozejrzyj się tylko za dobrym źródłem baterii 675.
Pozdrawiam
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-03, 21:54   

Baterie 675? a jakie to baterie? jak dotad miałam tylko styczność z bateriami do aparatów słuchowych Sumo
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2008-03-03, 23:43   

Jeśli Sumo to mocny aparat, to to prawdopodobnie są te same baterie. Zobacz, co mają napisane na opakowaniu. Do implantu schodzi ich wielokrotnie więcej, tak że warto kupować hurtowo - można je dostać za ok. 2 zł za sztukę. Ale na początek dostaniesz paczkę, na parę dni starczy :-)
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-04, 10:04   

Sumo to najmocniejszy z aparatów firmy Oticon, tak przynajmniej mi powiedziano. I rzeczywiscie zasilany jest bateriami 675. Do tej pory kupowalam je za 18 zł za 6 sztuk, ale zdecydowanie trzeba sie rozejrzeć za hurtową sprzedażą. właśnie z tego co wiem implant jest zasilany 3 bateriami prawda?i taki komplet powinien na 3-4 dni starczac, znaczy sie te 3 baterie? jestem pod tym względem dobrze doinformowana?
Ostatnio zmieniony przez mjeruzalska 2008-03-04, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mjeruzalska 

Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 57
Wysłany: 2008-03-04, 13:48   

System implantu ślimakowego (kapsuła i zauszny procesor mowy) żeby mógł pracować potrzebuje energii z trzech bateri 675 cynkowo-powietrznych.

Faktycznie czas pracy implantu dzięki temu zasilaniu nie powinien być krótszy niż trzy dni.

Warto wejść na stronę www.hurt.com.pl jest tam oferta z bateriami 675 cynkowo-powietrznymi. Do implantu warto kupić baterie o pojemności 640 mAh mogą być też 600 mAh, sprawdzają się baterie firm: Duracell, Rayovac (mogę potwierdzić z własnego
doświadczenia), podobno też niektórzy użytkownicy implantu chwalili sobie baterie
firmy Energizer (nie testowałam sama). Może się zdarzyć, że baterie 675 nie od każdego producenta mogą dobrze się sprawdzić w implancie, tz. mogą go zasilić, ale nie koniecznie
na 3 dni. Dlatego zanim się zakupi naprawdę dużą partię baterii warto upewnić się, że
nie wydamy pieniędzy nietrafnie.
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-04, 21:13   

no ja korzystałam z baterii energizer właśnie w aparatach Sumo i nie mogłam narzekać bo działały naprawde długo.
Muszę sie rozejrzec po Piotrkowie, bo tu mieszkam, i postaram sie namierzyć miejsca gdzie można hurtem kupic dobre baterie. Oczywiście zgodnie z radą najpierw potestuje, zanim kupie cos masowo.
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,028 sekundy. Zapytań do SQL: 9