Poprzedni temat :: Następny temat
Wyciskanie czy miksowanie?
Autor Wiadomość
zwycięstwo

Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 8
Wysłany: 2015-02-07, 17:55   Wyciskanie czy miksowanie?

Cześć. Takie pytanie mam - pijecie soki owocowe lub warzywno - owocowe? Ja chce urozmaicić sobie dietę i walczę z sokami. Najpierw kupowanie, ale tu po analizie składu stwierdzam, że wolę jednak domowe. I teraz mam problem bo ponoć można wyciskac i miksować. Co jest lepsze dla "zdrowia i urody"? :-) Bo wszyscy piszą o wyższości wyciskarek nad sokowirówkami lub odwrotnie, a nikt się nie skupia nad tym co jest lepsze dla zdrowia - a przynajmniej nie udało mi się jeszcze na ten temat poczytać. Znacie się może? Mam co prawda sokowirówkę (http://www.agito.pl/sokow...130-870052.html) i robię sobie soki (głównie marchewka+jabłko) ale pozostaje ciekawość odnośnie tego wyciskania. Soki smakują inaczej? Jest to bardziej czasochłonne? I wreszcie: zdrowsze??
 
     
ulqa 

Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 11
Wysłany: 2015-07-12, 19:44   

Chyba - jeśli idzie przynajmniej o wartości odżywcze to nie ma większego znaczenia, bo wszystkie owoce&warzywa nie poddane obróbce termicznej mają raczej podobne wartości - niezależnie czy wyciskasz czy miksujesz. Ja akurat robię albo koktajle albo soki w sokowirówce, wyciskarki nie mam i raczej się nie skuszę. Nie widzę po prostu sensu jesli chodzi o kolejne podobne w zastosowaniu urządzenie chociaż tego co czytałam w artykule o sokach na serwisie Zdrowie na co dzień (zdrowienacodzien.pl/) wynika, że wyściskanie jest jakby bardziej optymalne, bo, cytuję za wskazanym powyżej serwisem"Należy wypijać je bezpośrednio po wyciśnięciu. Nawet kilkunastominutowe przetrzymywanie soku sprawia, że niepotrzebnie zmniejsza się w nim ilość cennych składników. "
_________________
Pesymista to optymista z praktyką życia. Optymista to pesymista, który wziął się do roboty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10