Poprzedni temat :: Następny temat
nadmierna potliwość
Autor Wiadomość
ulqa 

Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 11
Wysłany: 2014-06-24, 19:44   nadmierna potliwość

Zawsze myślałam, że nadmierne pocenie dotyczy osób otyłych lub chorych na serce. Ponoć dłonie wilgotne od środka to problem z sercem. Pocenie jest normalnym zjawiskiem fizjologicznym. Oznaką prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zwierzęta też się pocą.
W ludzkiej skórze znajduje się 3 miliony gruczołów potowych, za wyjątkiem przewodu słuchowego. Pot przechodzący przez pory w skórze, osadza się na niej i parując schładza powierzchnię skóry. Jest to warunek niezbędny do utrzymywania stałej temperatury ciała człowieka. Pot spadający kroplami z powierzchni ciała nie ma działania chłodzącego. Również zwiększona wilgotność powietrza zaburza funkcjonowanie mechanizmów regulujących temperaturę ciała. Organizm nie jest w stanie zwiększyć parowania potu z powierzchni skóry, przez co częściej może dojść do przegrzania i odwodnienia. Pocenie jest powiązane z układem nerwowym. Czasem mówimy że strach powoduje wystąpienie zimnego potu.
Sam pot jest bezwonny, a zmiana jego zapachu powstaje w wyniku aktywności bakterii na stałe bytujących na naszej skórze, rozkładających substancje zawarte w pocie. Przykry zapach może dostarczać wielu kłopotliwych sytuacji w kontaktach społecznych. Dodatkowo nieestetyczny wygląd przepoconych ubrań oraz nieprzyjemne uczucie wilgoci może powodować bariery w komunikacji z innymi ludźmi.
--------------------------
więcej możesz się dowiedzieć na http://wylecz.to/pl/choro...1401356236.html
_________________
Pesymista to optymista z praktyką życia. Optymista to pesymista, który wziął się do roboty.
 
     
Frank 

Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-06-28, 19:10   

Mnie się pocą najbardziej stopy.
________
Laserowe usuwanie znamion
 
     
adis

Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-06-30, 09:34   

polecam bloker ziaji ja używam go na pocące się obcierające uda

pomaga

---------

nowoczesne systemy kominowe
 
     
wero

Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-07-05, 20:59   

ja używam pod pachy własnie tego blogera i także mogę polecić ;)

----------
trwałe płyty gipsowe szczecin
 
     
sidor 
sidor

Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-23, 17:10   

Nie wiem czy chodzi Ci o to ale w moim przypadku czy to zima czy to lato jest mi gorąco i się nadmiernie pocę. W zimie muszę uważać jak się ubieram bo lekko za grubo i jest tragedia. Koszulka mokra. Lato to non stop na krótko a i tak muszę się chłodzić zew i wew.
Co do zimnych potów to takich nie mam.
_________________
Transport Wrocław
Przeprowadzki Międzynarodowe Wrocław Transport Ciężarowy Wrocław
Usługi Transportowe Wrocław
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,045 sekundy. Zapytań do SQL: 9