Poprzedni temat :: Następny temat
do jakiej szkoly?
Autor Wiadomość
Dominika 

Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 10
Wysłany: 2007-10-28, 21:23   do jakiej szkoly?

piszcie w jakis szkolach ucza sie wasze dzieci?czy implant przeszkadza w masowkach,a moze uwazacie ze dzieciom lepiej w szkolach integracyjnych.moja corka uczy sie w przedszkolu integracyjnym.jestem bardzo zadowolona.czy podzielacie moje zdanie?
 
     
D.Kopiasz 
www.CSerwis.com


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: Chybie
Wysłany: 2007-11-11, 21:21   

Witam, ja osobiście chodzę do szkoły masowej tzn. do Gimnazjum w sumie jak narazie nie mam żadnych problemów i to dodatkowo mam 4 godz. zajęcia indywidualne. Z kolegami dogadać nie ma problemów. W sumie jestem bardzo zadowolony ze chodzie do szkoły zwykłej szkoły. W Szkole Podstawowej też. Pozdrawiam Dawid Kopiasz.
 
 
     
Dominika 

Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 10
Wysłany: 2007-11-12, 12:12   

no to super.a napisz jak dajesz sobie rade podczas lekcji?nauczyciele sa wyrozumiali?masz aparat czy implant?napisz cos o sobie
 
     
D.Kopiasz 
www.CSerwis.com


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: Chybie
Wysłany: 2007-12-22, 10:49   

No wsumie jak narazie to jest wszystko wporządku, mama rozmawiała z nauczycielami o mnie żeby dyktowali wyrażnie itp. Ja mam Implant i aparat. Chodze do 2 klasy Gimnazjum w Mnichu :) Co tu napisać o mnie ? hmmm...
 
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2009-02-04, 22:53   

Ja też chodze do normalnej szkoły (gimnazjum)
jestem w pierwszej klasie, bardzo dobrze sie ucze (wszystkie moje poprzednie klasy zakończone świadectwem z wyróżnieniem)

W szkole posługuje sie mikrofonem LEXIS. Czy ktos juz o nim słyszał?
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
Mariusz1098 

Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 2
  Wysłany: 2009-02-06, 18:45   W-F

Witam ja jestem nowym implantowiczem za tydzień dostane procesor i mam pytanie jak wy radzicie sobie na lekcji W-F. Chodzę do normalnego gimnazjum do trzeciej klasy. :) No i mam drugie pytanie, czy wy jak dostaliście procesor to od razu poszliście do szkoły i czy dobrze radziliście sobie, czy wam nie przeszkadzał hałas na lekcjach lub przerwie?

pozdrawiam Mariusz
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2009-02-07, 17:43   

nie denerwuj sie az tak :-D
do hałasu na przerwie błyskawicznie sie przyzwyczaisz (zależy czy to mała, czy duża szkola)
a na wuefie trzeba procesor zdjąć!! nie ma mowy o ćwiczeniu w procesorze. dostaniecie specjalne pudełka.

zresztą, jak pojedziesz na pierwsze właczenie to dostaniesz wielką walizke z tymi akcesoriami.

Będzie tam pani, która będzie wszystko wyjaśniała i tłumaczyła co, jak, kiedy.
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
A.Nowogrodzka 
alka

Dołączyła: 19 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-02-09, 11:34   

a ja opowiem wam trochę o sobie, jeśli chodzi o szkołę.
zawsze był problem z wyborem szkoły, gdyż my (rodzice i ja) nie wiedzieliśmy czy do normalnej czy dla niesłyszącej. zwykle ostateczną decyzję podejmowaliśmy dość późno, do normalnej. i na początku byłam zagubiona, szczególnie w gimnazjum, gdyż byłam świeżo po operacji implantu. teraz nie żałuję swojej decyzji, bo wiele osiągnęłam, nauczyłam się pisać ze słuchu, mówić wyraźniej, dużo więcej rozumiałam co inni mówili, nieźle napisałam egzamin gimnazjalny dla niesłyszących.
jeśli chodzi o wf, to zawsze zdejmowałam, bo nigdy nie wiadomo, gdzie piłka poleci.
teraz w liceum siedzę, z każdym nauczycielem rozmawiałam, aby wytłumaczyć na czym polega mój problem i jak można ze mną lepiej porozumiewać, np. żeby do mnie tyłem nie mówić, tylko tak abym widziała nauczyciela twarz.
od razu mówię, nie wymagajcie od siebie zaraz po operacji wiele, bo może przez to być duże rozczarowanie (ja postąpiłam odwrotnie i miałam problemy) tylko powinniście spokojnie podchodzić i dużo cierpliwości mieć dla siebie oraz nauczanie się słuchać przez implant.
_________________
to ja alka. miałam operację w 2005 roku.
 
     
monika 

Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: kołobrzeg
Wysłany: 2010-02-23, 10:35   szkola

mam prolem z podjeciem decyzji:corka uczeszcza do zerowki w przedszkolu itegracyjym,teraz stajemy przed wyborem-szkola masowa czy integracyjna i oczywiscie,czy odroczyc corke z obowiazkiem szkolnym :?:
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-02-23, 20:02   

Moniko, nikt za Ciebie tej decyzji nie podejmie. Nikt z nas nie jest w stanie nawet sugerować czegokolwiek. Nie znamy ani Ciebie, ani Twojej córki. Nie mamy pojęcia jak radziła sobie do tej pory, jakie ma możliwości. Nie znamy szkół, do których mogłaby uczęszczać i kadry nauczycielskiej.
Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się wizyta z córką w najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Wskazane być może byłoby wysłuchanie opinii nie jednego, lecz dwóch różnych specjalistów. Jeżeli córka pozostaje pod opieką logopedyczną to dobrze by było mieć opinię z tejże poradni.
Rozumiem, że córka jest "ślimaczkiem". Jaka jest opinia na ten temat logopedów i psychologów w ośrodku, w którym była operacja, i w którym pozostaje pod kontrolą?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
monika 

Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: kołobrzeg
Wysłany: 2010-02-24, 09:31   

Mirku,dziekuje za odpowiedz.Corka jest pod dobra opieka surdologopedy i Instytutu w Kajetanach,ale ilu specjalistow-tyle opinii.Bardziej ufna bylabym opinii doswiadczoych juz rodzicow dziecka,ktorzy byli w podobnej sytuacji,jak ja.Niestety w moim rejonie nie ma takich osób
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-02-25, 13:59   

Cytat:
ale ilu specjalistow-tyle opinii.

Dokładnie. I jak będziesz u kolejnych, to będzie tak samo.
Ty najlepiej znasz dziecko. Wiesz czy łatwo się uczy, czy łatwo nawiązuje kontakt zarówno z rówieśnikami, jak i osobami starszymi, czy ma problem z faktem, że jest głucha i nosi coś tam za uchem. Czy ma duże problemy z rozumieniem bez patrzenia czy też nie.

Szkoła integracyjna z założenia jest placówką, gdzie dużą uwagę przywiązuje się do relacji między uczniami. Jednocześnie nie można zakładać, że tempo i poziom nauczania są zdecydowanie niższe. W takich szkołach wyczuleni są też na indywidualne możliwości dzieci, w tym szybkość przyswajania wiedzy. Teoretycznie oczywiście. Bo wszyscy dobrze wiemy, że co placówka to co innego. Wszystko zależy od kadry nauczycielskiej.
Można zatem przypuszczać, że córka lepiej by się czuła wśród rówieśników zarówno zdrowych, jak też takich z różnymi ułomnościami. Zawsze jednak jest jakieś ale ...
Poznaj zatem szkołę, nauczycieli, porozmawiaj z rodzicami dzieci tam się uczących i będziesz wiedzieć więcej.

Szkoła masowa ma zarówno wiele wad jak i zalet. Możliwe, że gdyby sobie radziła w niej, w przyszłości byłoby to korzystne. Trzeba jednak pamiętać, że szczególnie dzieci potrafią być nietolerancyjne, mściwe wręcz. Jeśli to jakaś niewielka szkoła, dziecko trafi tam wraz ze swoimi dotychczasowymi znajomymi, to może być dobrze. Jeśli jakiś moloch, to jest duża szansa, że córka może mieć więcej nieprzyjemności niż pożytku. Jak nie teraz to za rok, dwa, pięć. Jak to się odbije na jej psychice nie jesteśmy w stanie ocenić. Możliwe, że wyjdzie z tego bez urazów, wręcz wzmocniona i lepiej przygotowana do reszty życia. Możliwe też, że zniechęci się nie tylko do nauki ale również kontaktów międzyludzkich.

Jak widzisz nie ma idealnego rozwiązania. Czy tu, czy tam - to Ty musisz być dla niej wzorem, oparciem.
Wiele osób z niedosłuchem kończyło szkoły masowe i chwalą to sobie. Część była zmuszona, bo tak rodzice zdecydowali, część nie maiła wyboru. Bo albo masówka, albo jakaś szkoła dla niedosłyszących z internatem. Ty masz wybór i to jest coś.
Trzeba też pamiętać, że zawsze możesz zmienić szkołę dziecku.

Cytat:

Bardziej ufna bylabym opinii doswiadczoych juz rodzicow


Akurat tutaj niewielu rodziców dzieci implantowanych ma ochotę pisać. Sam nie wiem czemu, bo mają i masę problemów, i doświadczeń zarazem! Doświadczeń, które mają nieocenioną wartość dla innych.
Zapewniam Cię jednak, że opinie będą takie same jak specjalistów. Część będzie mieć takie zdanie, część inne. Takie jest życie.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2010-08-21, 22:48   

Ja obecnie chodzę do masowego liceum, dobrze radzę ;) Od początku chodzę do masowej szkoły. Cieszę się, że chodzę do normalnej szkoły, bo dużo nauczyłam się niż w specjalnej szkole ;) Jeśli jest integracyjna szkoła to też warto iść ale u mnie w mieście niestety nie ma takiej szkoły więc do masowej :) Jeśli myślicie gdzie posłać dziecka to lepiej do integracyjnej jeśli macie możliwość, a jak nie ma to do masowej. To byłoby kiepski pomysł, żeby posłać do specjalnej szkoły, jeśli widzicie, że nieźle radzi z implantem. Chociaż wolałabym iść do integracyjnej szkoły, bądź integracyjnej klasy, bo tam niesłyszący jest w środowisku wśród słyszących i różnymi niepełnosprawnymi, koledzy są bardziej mili, chcą dogadywać z niepełnosprawnymi, wszyscy nawzajem pomagają, chcą integrować, jest raźniej, nauczyciele lepiej wiedzą co może a co nie może. Po prostu są inni ludzie niż w masówkach. Ja wiem, bo chodziłam do integracyjnej klasy w gimnazjum.
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
Dominika 

Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 10
Wysłany: 2010-10-14, 19:13   

Może jest wśród Was osoba z Łodzi która może podpowiedzieć coś na temat szkół z klasami integracyjnymi w Łodzi.córka niebawem zacznie edukacje w szkole podstawowej i bardzo zależy mi na opiniach które miały styczność z łódzkimi podstawówkami. Dominika
 
     
Marta.J 

Dołączyła: 04 Lis 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-11-04, 19:22   Szkoła dla dziecka zaimplantowanego

Witam.
Mój syn w wieku 2 lat przeszedł operacje wszczepu implantu. Od 2,5 roku życia chodzi do niepublicznego przedszkola , niestety już w tym roku uczęszcza do tego samego przedszkola i musi się z nim rozstać ponieważ jest już w zerówce. Przedszkole te jest wspaniałym miejscem, 10 osobowe grupy 2 wychowawczynie , logopedia, ze względu że jest to przedszkole językowe dodatkowo j.angielski i masa innych zajęć. Sto przede mną ciężki wybór czy pościć go do szkoły z klasa zintegrowaną czy może do szkoły społecznej co wiąże się z faktem, że nadal będzie pod tzw. ,, ochroną" ze względu na statut szkoły. A co wy jako rodzice proponujecie ? Może już staliście przed takim wyborem ?
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,032 sekundy. Zapytań do SQL: 9