Poprzedni temat :: Następny temat
W Kajetanach było super :-)
Autor Wiadomość
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-06, 13:42   W Kajetanach było super :-)

Dzień dobry wszystkim!
Obiecałem, że się zgłoszę po zabiegu, zatem melduję się w klubie i donoszę uprzejmie, że żyję ;-) .
Operacja odbyła się 03.10., wszystko OK, mój implant nazywa się Medel-Sonata.
Wypisano mnie dzisiaj.
Jestem pod wrażeniem sprawnej, miłej i b.fachowej opieki w Kajetanach.
Samopoczucie w normie, no prawie...
11.10. zdjęcie szwów i pobranie hardware'u.
Niedługo też kontrola tomograficzna ułożenia elektrod, muszę się telefonicznie zapisać.
Zaczyna się oczekiwanie na podłączenie procesora
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy dodawali mi otuchy przed podjęciem decyzji :-) .
Pozdrowienia ogólne W.
 
     
Justyna 

Dołączyła: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-10-06, 15:21   

Witku, podzielam Twoją opinię odnośnie opieki i warunków w Kajetanach. Pobyt tam to sama przyjemność. Ja miałam operację 21.09 i też mam ten sam implant co Ty. Aktywację mam 05.11, a na tomografie udało mi się zapisać w dniu zdjęcia szwów, czyli mam już to z głowy :-) Teraz tylko czekam aż odetka mi się ucho :-) no i na aktywację.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-10-06, 17:44   

:lol: moze załozymy klub posiadaczy opusa albo...... fan klub med ela :lol: ja mialem podlaczenie w maju wiec juz weteran :mrgreen: tez sie zgodze ze ,,,, ze tak to nazwe obsługa super i człowiek nie czuje sie jak w szpitalu :-D
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-07, 06:57   

Dzień dobry,
Justyna, Darek, dziękuję za miły odzew.
O fan-klubie Medela można będzie pomyśleć, jak sprawdzi się - mam nadzieję - w praktyce ;-) .
Na teraz zaczynam się psychicznie przymierzać do ubezpieczenia całej maszynerii. I już wiem, że trochę to niestety kosztuje, ale trzeba.
Wdzięczny byłbym za jakieś namiary, może np. w Warszawie.
Wyczytałem już wiadomości z forum o Allianz i jeszcze jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, ale to były głównie dyskusje z zeszłego roku o wzroście stawek.
Pozdrawiam wszystkich W.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-10-07, 09:43   

no cóż :-/ na poczatku to jest raczej rozczarowanie :mrgreen: potem .... napewno sie przyda :mrgreen: swoja drogą tez jestem ciekaw jak z tym ubezpieczeniem..... ja na razie sobie darowalem bo przez wiele lat ,,, noszenia aparatów nic sie z nimi nie stało poza jednym który mi pies zgryzł no ale teraz nie mam w domu psa :lol: na wady wewnetrzne jest gwarancja na razie a za drobne rzeczy i tak trzeba samemu zapłacic nawet jak sie ma ubezpieczenie,,,,, :evil:
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-08, 08:59   

Dzień dobry

Darek, z ubezpieczeniem nie będę zwlekał, bo procesor to jednak zupełnie inny koszt niż aparat słuchowy. Nie chcę kusić losu, szczególnie z moim pechem do różnych urządzeń technicznych ;-)

Justyna, możesz powiedzieć jaki procesor dostałaś, jeśli to nie tajemnica :-) .

Wiem już (sprawdziłem), że jakieś resztki słuchu zostały w moim lewym uchu, więc chyba jest wszystko planowo.
Niestety trochę jestem spuchnięty po lewej stronie i ogólnie jakby jeszcze z lekka oszołomiony. Liczę, że to powoli przejdzie. Zapisane "trucizny" łykam według harmonogramu i czekam...

Kontrolny TK mam wyznaczony na przyszły tydzień.

To tyle bieżącej relacji "z trasy" ;-)

Pozdrowienia W.
 
     
Justyna 

Dołączyła: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-10-08, 16:42   

Witek W. napisał/a:



Justyna, możesz powiedzieć jaki procesor dostałaś, jeśli to nie tajemnica :-) .




Witek, mam implant Med-El Sonata, a procesor to Opus 2. Pewnie mamy to samo.
Też poważnie rozważam opcje z ubezpieczeniem.
 
     
mruczkin2 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 31
Wysłany: 2012-10-08, 17:33   

dla Opusa ubezpieczenie nie jest aż tak duże w Allianz, dla porównania ubezp. Cochlearów kosztuje ok 800 - 900 zł na rok, tu za Opusa chcą tylko 350 zł tak mniej więcej.
_________________
UP - Medel Opus 2 (IV 2010); UL - Medel Opus 2 (X 2012)
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-10-08, 18:11   

tylko 350 :?: o a ciekawe skad taka roznica.... pewnie w awaryjnosci :mrgreen:
 
     
Opus 2 
ela2

Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-10-08, 18:58   

Muszę przyznać,że ja jeszcze wcale nie ubezpieczałam procesora.W listopadzie będzie siedem lat.W dzień go noszę więc mi nie zginie.W nocy jest w pudełeczku i stawiam wysoko,żeby wnuki się nie dobrały do procka.Dwa razy mi się coś w nim psuło,ale w Kajetanach mi dali zapasowy,a po naprawie dostałam swój.Nie wiem czy jest sens ubezpieczać jak się o coś bardzo dba.Jak jestem w sanatorium to zawsze mam basen kąpielowy.Tutaj wiem,że procesor po zdjęciu go jest bezpieczny,bo oddaję go w pudełeczku w ręce instruktora i czeka na mnie w jego kantorku,który jest zamykany na klucz. ;-)
_________________
ela2
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2012-10-08, 20:22   

Ubezpieczyłam Opusa od początku i do tej pory ubezpieczam. Martwe przedmioty lubią płatać figla, a tego wolę uniknąć. W tym roku miałam dwa razy wymieniane części i to całe szczęście, że nie główną. Te dwie wymieniono mi w Instytucie bez problemu. Tak za ubezpieczenie OPUSA2 płacę 350.-
 
     
mruczkin2 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 31
Wysłany: 2012-10-08, 20:34   

Ja się boję sytuacji typu że mi procek spadnie, w jakąś dziurkę się wkręci,
poza tym jakieś naprawy, itp.

To tak jak z ubezpieczenium grupowym w PZU, właśnie czekam na zwrot kasy za pobyt w szpitalu i operację.
Szkoda tylko, że za szpitalny pobyt rehabilitacyjny w Łebie nie zwracają.
_________________
UP - Medel Opus 2 (IV 2010); UL - Medel Opus 2 (X 2012)
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-08, 22:07   

Dobry wieczór wszystkim
Dziękuję za liczny odzew i informacje :-) .
Ubezpieczam różne rzeczy od lat i mam w miarę spokojną głowę.
Widać ostrożny jestem z natury, a poza tym moja głowa ma mi służyć np. do pracy, a nie do martwienia się, czy czasem krzywo nie kichnę i mi to ustrojstwo nie wpadnie prosto do studzienki kanalizacyjnej lub pod samochód.
Skoro Mruczkin mówi, że za Med-ela biorą mniej, to i tak jestem jakby w korzystniejszym położeniu ;-) .
To się wiąże też moim trybem życia i pewnie... charakterem: sport, sporo ruchu.
Już raz na basenie w pośpiechu o mało nie rozdeptałem sobie aparatu, jak mi poleciał na posadzkę zamiast wejść grzecznie do pojemnika ;-) .
Pozdrowienia i dobranoc W.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2012-10-10, 19:25   

Ja ubezpieczylem swojego Nucleusa w Hiszpanii - 350 euro za rok jesli to kogos interesuje ale np baterie sa w sumie za darmo bo najpierw kupuje za swoje zbieram kwity a na koniec roku mi to zwracaja . Ponoc w zwiazku z kryzysem ma sie to zmienic ale na razie ani widu ani slychu
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-10-11, 04:52   

czyli jesli dobrze mysle w porownaniu do zarobkow te 350 to gdzies tak jak w Polsce 350zl. ? fajna sprawa z tymi bateriami... jako ze w Polsce zawsze jest kryzys takich zwrotow chyba nie doczekamy......
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,035 sekundy. Zapytań do SQL: 8