Poprzedni temat :: Następny temat
Rayovac Cochlear mercury free 675
Autor Wiadomość
Marzena 

Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
  Wysłany: 2011-12-09, 20:15   Rayovac Cochlear mercury free 675

Witam.
Jestem krótko po założeniu procesora mowy Opus 2. Od niedawna ukazały się nowe baterie Rayovac Cochlear mercury free w zamian za Cochlear Adwanced w czerwonych opakowaniach. Mają większe napięcie 1,45 V od Cochlear Advanced (1,4 V). Co sądzicie o nich. :lol:
 
     
Olsztynianka 

Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-12-19, 13:43   

Witam,

Ja byłam "zmuszona" kupić nowe baterie i jestem rozczarowana. Wg instrukcji mają zwiększoną moc, powinny działać dłużej i lepiej a u mnie działają najwyżej 2 dni :-( .
Być może trafiłam na wadliwy towar.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-12-19, 14:38   

Przy ostatnim zamówieniu, w październiku, na próbę wziąłem blister Extra Advanced.
Powróciły do poprzedniej jakości. U mnie raptem kilka, kilkanaście godzin różnicy w czasie pracy. Porównanie do "zwykłych", starych Cochlearów, które wtedy jeszcze były. Kto chce niech próbuje. Różnica w cenie, jak by nie było, bardzo znaczna. Przy 60 sztukach > 89zł lub 121zł.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-12-28, 18:02   

Znów to próbowanie za pieniądze.... :/
Nawymyslali znów, nie ma już Rayovac Cochlear Advanced, są jakieś mega drogie bez miedzxi i rtęci. Cena hoho 10 gr więcej na sztuce baterii.
A już myślałM że coś będzie na stałe ;).
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-02-26, 14:42   

z poniższego komunikatu wynika, że wrócą czerwone royovaki
OFICJALNY KOMUNIKAT FIRMY RAYOVAC NA TEMAT BATERII DO APARATÓW SŁUCHOWYCH COCHLEAR



Od listopada 2011 r. firma Rayovac wprowadziła nową serię baterii o nazwie Cochlear Mercury Free (pakowane w biało-niebieskie blistry po 6 baterii), która ma o 45% większe możliwości prądowe w stosunku do wcześniejszej wersji Cochlear Advanced (pakowanej w biało-czerwone blistry po 12 baterii).

Równocześnie firma Rayovac wycofała z rynku wersję Advanced. Baterie Cochlear Advanced (czerwone opakowanie 12BL) dawały użytkownikom aparatów słuchowych o średnich i niskich wymaganiach prądowych wystarczającą moc i długi czas użytkowania. Baterie te jednak nie mogły spełnić wysokich wymagań prądowych urządzeń, takich jak urządzenia firmy Cochlear.
Nowa seria baterii posiadając znacznie zwiększoną wydajność prądową doskonale nadaje się do najbardziej wymagających urządzeń o wysokim poborze mocy (w tym implantów/wyrobów firmy Cochlear Corporation), jednak posiada niższą żywotność przy niższych obciążeniach (bateria ma niższą pojemność).

W ZWIAZKU Z TYM FIRMA RAYOVAC PODJĘŁA DECYZJE DOTYCZĄCĄ WZNOWIENIA PRODUKCJI BATERII COCHLEAR ADVANCED (12BL – CZERWONE OPAKOWANIE)



Obie wersje baterii Cochlear będą dostępne.

Klientom, którzy uzyskiwali 3 do 4 lub więcej dni pracy na bateriach Cochlear Advanced, rekomendujemy, aby stosowali baterie tej serii.

Natomiast osoby posiadające aparaty słuchowe (m.in. firmy Cochlear) o dużych wymaganiach prądowo – energetycznych, powinni używać nowych bezrtęciowych baterii Cochlear.



Firma Rayovac podejmuje wysiłki, aby opracować baterie Cochlear, które spełnią oczekiwania dotyczące zarówno dużej mocy jak i dużej pojemności (długiego funkcjonowania).



OSOBY KTÓRE ZAKUPIŁY NOWE BATERIE COCHLEAR I NIE UZYSKUJĄ POZYTYWNYCH WYNIKÓW W RELACJI DO COCHLEAR ADVANCED – MOGĄ DOKONAĆ ZWROTU / WYMIANY NA BATERIE COCHLEAR ADVANCED – KTÓRYCH PRODUKCJĘ WZNOWIONO

W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

• na adres e-mail ehandel@hurt.com.pl

• telefonicznie pod nr (58) 552 20 20
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
Paolo_T 

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 26
Wysłany: 2012-02-28, 22:29   

Faktycznie, wygląda na to, że wyszła niezbyt szczęśliwa partia produktów. U mnie po kilku seriach użytkowania Mercury Free wyszło, iż średnio zużywają się po 28 godzinach (najkrócej było 22,5 godziny a najdłużej wytrzymały 30,5 godziny) co blado wychodzi przy średniej długości użytkowania przeze mnie 50 godzin z Cochlear Advanced. Myślę, że warto próbować reklamować zwłaszcza, iż z informacji handlowej jakoby wychodziło że dłużej działają niż Cochlear Advanced. Jakoś nie mam odwagi znów próbować Extra Advanced tak że pozostaję przy Cochlear Advanced :)
_________________
UP: Med-el Duet 2 (od 04.01.2010)
UL: Phonak Naida IX
Blog: http://ku-swiatu-dzwiekow.blogspot.com/
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-04-20, 05:59   

witam wszystkich :-P ja jeszcze jestem przed podłączeniem procesora ale co do baterii to tak sobie mysle.... skoro porównujemy baterie cynkowo-powietrzne ze soba to poza jakimis wadami produkcyjnymi czym niby mają sie różnic POZA CENA :?: skoro ich gabaryty sa takie jakie sa i maja mozna powiedziec identyczną pojemnosc :-/
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-04-21, 15:09   

Bardzo wieloma szczegółami.
Najważniejszym jednak jest zdolność do długotrwałej pracy z dużym prądem obciążenia.
Niby wszystkie baterie są takie same (cynkowo-powietrzne), a w zależności od producenta działają z procesorem słuchu bardzo różnie. Wszystkie prawie doskonale sprawdzą się ze zwykłymi aparatami słuchowymi (plus minus dziesięciokrotnie mniejszy pobór prądu w stosunku do implantu0, a z implantem nie i już.
Technologia produkcji, domieszki - tajemnica.
Porównaj sobie w tej samej latarce zwykłe baterie, na przykład R6 (AA), z bateriami renomowanymi, powiedzmy Duracell. Jakim cudem, choć niby takie same, jedne działają 5 godzin (powiedzmy), a drugie 10?

Ponadto taki szczegół - przeciętne baterie rozładowują się i napięcie 1,1V przy niskim poborze prądu mogą trzymać jeszcze długo. Co inne będzie na nich nadal działać. Procesor mowy twierdzi natomiast, że takie napięcie jest już zbyt małe dla jego prawidłowej pracy, wyłącza się i już!

Proszę mnie nie łapć za słówka, czy to jest akurat 1,1V czy też 1,0V. Chodzi o zasadę. ;)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-04-22, 10:25   

ok :-P ale jak widzisz temat dłuzszego działania baterii przeznaczonych niby specialnie dla procesorów :?: nawet jak troszke dłuzej z jakis powodów działają to są odpowiednio drozsze i tak sobie mysle :arrow: to jest to samo - dłuzsze działanie za wiekszą kase lub byc moze tak naprawde stosunek kosztów do czasu działania baterii jest nie za bardzo dla nas opłacalny :?: :?: :?: :?: :?:
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-04-22, 19:28   

O opłacalności też już wielokrotnie tutaj pisaliśmy. Poczytaj.
Poprzedni Twój post dotyczył wszystkich innych aspektów
darekryki napisał/a:
różnic POZA CENA


Ale skoro chcesz o stosunku długości działania do ceny, to proszę.

Przez bardzo długi czas najlepszy efekt pod tym względem, dla bardzo wielu użytkowników implantu, był na bateriach Rayovac Acoustic - https://www.hurt.com.pl/6...al-675,p86.html

Potem przyszły czasy gorsze, pojawiły się jakieś niedoróbki, nigdy nie wiadomo było na jaką partię się trafi. No i przestało był opłacalne. Przyszła pora Rayovac Extra Advanced, jako najbardziej stabilnych - https://www.hurt.com.pl/6...-675,p4709.html

Jak widać, obecnie "ulepszona" (Mercury Free) wersja Acousticów już nie jest najtańsza. ;)

Co prawda bez problemów można było reklamować zakupy w w/w hurtowni, ale to zawsze kłopot. Zatem woleliśmy więcej zapłacić za gwarantowaną jakość Cochlearów Rayovaca. :)
Aż przyszedł czas ulepszeń (Mercury Free), który dotknął również Cochlearów. No i stało się! Tandeta za kosmiczna cenę!
Pisałem klika postów wstecz - z ciekawości kupiłem Advanced niedawno i - gdybym miał gwarancję, że kolejna partia będzie równie dobra, to by się opłacało. Ale takiej pewności nie mam, a pewność działania jest dla mnie ważniejsza niż dodatkowe 50zł na pół roku.

U niektórych bardziej się sprawdzały Duracelle.

Pisaliśmy również wielokrotnie, że możemy pomóc swoimi opiniami, ale nic nie zastąpi własnych eksperymentów w poszukiwaniu optymalnego układu jakość/cena.

Na koniec jeszcze taki drobiazg - jak ktoś lubi, to może sobie nawet codziennie wymieniać komplet baterii, jeśli znajdzie jakieś 675 za satysfakcjonującą cenę do takiej pracy.
Tyle tylko, że mamy do czynienia wtedy (zapewne) z tandetą wydzielającą pod koniec "żywota" sporo gazów. Szkodliwych dla elektroniki. Jak ktoś chce ryzykować uszkodzenie procesora po kilku latach takich eksperymentów, to nic nie stoi na przeszkodzie.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-04-23, 05:43   

a .... rozumiem wszystko byłoby ok gdyby dziłały zwsze tak samo .....jedne plus minus tyle a drugie tyle.... coz jakby kupowc po listku nie byłby taki kłopot no ale to nie aparat słuchowy :roll:

[ Dodano: 2012-04-23, 10:07 ]
ps panie mirku mam pytanie zupelnie z innej beczki jako do bardziej obeznanego na forum i w ogóle :lol: duzo osob na forum pisze o awaryjnosci freedomow - nucleus 5 i o kosmicznych cenach np kabelkow do cewki - o produktach med-ela jakos nie zauwazyłem :-/ mam wrazenie ze swego czasu freedomy były dawane na potege -moze z racji wielu posiadaczy jest głosniej o nich niz o opusach lub avb o ile skrót dobrze napisałem - o tej trzeciej firmie to juz całkiem cód by był chyba sie cos dowiedziec :roll: :?: :?: :?: :?: mi dali opusa 2 8-)

[ Dodano: 2012-04-23, 10:07 ]
ps panie mirku mam pytanie zupelnie z innej beczki jako do bardziej obeznanego na forum i w ogóle :lol: duzo osob na forum pisze o awaryjnosci freedomow - nucleus 5 i o kosmicznych cenach np kabelkow do cewki - o produktach med-ela jakos nie zauwazyłem :-/ mam wrazenie ze swego czasu freedomy były dawane na potege -moze z racji wielu posiadaczy jest głosniej o nich niz o opusach lub avb o ile skrót dobrze napisałem - o tej trzeciej firmie to juz całkiem cód by był chyba sie cos dowiedziec :roll: :?: :?: :?: :?: mi dali opusa 2 8-)
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-04-23, 18:46   

Fakt, pytanie z innej beczki. Całkiem niepotrzebne "mieszanie" w temacie o bateriach.
Zatem krótko:
- tak, w zdecydowanej mierze to wynika ze statystyki. U nas produktów Cochleara jest zdecydowanie najwięcej, a więc najwięcej awarii ludzie opisują.
- nie ma sensu zaprzeczać. Wszystkie nowe modele procesorów mowy Cochleara miały swoje wady, które z czasem dopiero poprawiano. Kable cewek, koszyczki na baterie, teraz rożki.
Advanced Bionics (bo chyba o to chodziło) ma tak niewiele osób w Polsce, w stosunku do dwóch wiodących marek, że i czytać nie ma gdzie o nich. Na tym forum chyba nie ma nikogo z tym implantem, a przynajmniej nie znam nikogo, kto choć od czasu do czasu pisze tutaj.
Skoro masz mieć Med-El, to załóż swój temat i popytaj na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich eksploatacji.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-04-23, 19:12   

dziekuje za rzeczowa jasna i w ogóle odpowiedz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ps po prostu nie chciałem zakładac nowego tematu - ale.... moze by sie przydal.. taki... no coz trzeba to przemyslec 8-) .....
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2012-05-04, 23:02   

Właśnie testuję Rayovac Cochlear mercury free 675. Wzięłam na próbę tylko 1 op =6 baterii. Niestety wrócę do Duracell Activair Heaning Aid 675. Pracują o parę godzin dłużej niż powyższy Rayowac.... Duracell z Niemiec jest ciut gorszy od poprzedniego producenta(chyba Belgii) ale niewiele się różni. Licząc na godziny wytrzymują do około 40-45 godzin.
Sądzę że słuchanie przez słuchawki skraca czas pracy baterii a pogoda też.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2012-05-12, 20:32   

A ja korzystam z jakis baterii Panasonica i nie bede sie bawil w zadne Rayovaki . Jestem z Panasonicow zadowolony hulaja 4 dni i jest ok . Amen
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,051 sekundy. Zapytań do SQL: 9