Poprzedni temat :: Następny temat
Nucleus 5 - akumulatorki i baterie
Autor Wiadomość
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-28, 21:00   Nucleus 5 - akumulatorki i baterie

Witam, od miesiąca moja córka ma wymieniony procesor Freedom na "5". Wiem, że "długość życia" baterii jest uzależniona od indywidualnych ustawień, ale chciałbym sprawdzić ile Wam wytrzymują baterie i akumulatorki? U mnie wygląda to następująco: baterie - niecałe 2 dni; akumulator duży - do 18 godzin; akumulator mały - do 8 godzin
Pozdrawiam
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-08-30, 14:13   

Witam, mi się baterie trzymają tydzień a akumulatorki - 2 do 3 dni. Posiadam nucleus 5, od roku mam wszczepiony implant ślimakowy.
Pozdrawiam
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-31, 20:44   

...mysle, że szczególnie długo Ci "trzymają" (i baterie, i akumulatorki)
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-04, 19:36   

Co do baterii i akumulatorków to nie jest tak,że każdemu będzie trzymało się równomiernie, otóż w zależności od ustawienia, są różne typy: jedni mają głośniej a drudzy ciszej... to zależy jak kto ma ....
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-09-19, 08:18   

Mi trzymaja ok 10-12 dni bo mam ustawienia podobno slabe choc ja czuje momentami jakby mi za chwile mialo urwac glowe :) Akumulatorow nie uzywam
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-09-19, 09:58   

Przepraszam, że się wtrącę, ale nie używajcie do określenia czasu pracy dni!
Jeśli już, to godzin.

Rzeszowianinie, pobiłeś rekord świata, nooo Polski na pewno. ;) Czeka na Ciebie nagroda, wyślij sms na numer ...

A tak poważnie - ile godzin dziennie korzystasz z procesora?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-19, 19:28   

Ja korzystam codziennie, ale jak muszę to i cała noc jak nie śpię, więc trzyma mi się tydzień....

Gdy odkładam na bok procesor mowy to trzyma półtora tygodnia, bo nie nosi się częściej np jak jestem w domu i mam mocne bóle, ucisk tam gdzie implant a staram nie mysleć o tym i nosic probuje codziennie
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-21, 09:56   

jestem zaskoczony, że są takie rozbieżności w długości "życia" baterii. Z wypowiedzi wynika, że od około 20 godzin do około 100 godzin, czyli 5krotna różnica. Z rozmów jakie prowadziłem z rodzicami o poprzednim procesorze Freedom różnica w "życiu" baterii wynosiła 2-3 razy
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-09-21, 13:00   

Mirek : Implantu uzywam codziennie z 3 godzinna przerwa na trening .
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-21, 17:55   

krakus02 napisał/a:
jestem zaskoczony, że są takie rozbieżności w długości "życia" baterii. Z wypowiedzi wynika, że od około 20 godzin do około 100 godzin, czyli 5krotna różnica. Z rozmów jakie prowadziłem z rodzicami o poprzednim procesorze Freedom różnica w "życiu" baterii wynosiła 2-3 razy



Moja chrześnica ma implant ślimakowy także, ale nie posiada nucleus 5 lecz inny- więc czas baterii od 3-4 dni
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
Marek 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 2011-10-14, 17:14   

Córka ma UP-Nucleus 5, UL-nucleus Freedoom. W pierwszym mieszczą się dwie baterie czyli wytrzymują maks. 3 dni a w freedoom są trzy baterie więc maks. 4 dni (przy ok. 14 godz. użycia procesorów dziennie). Można wydłużyć czas użycia o 1 dzień kupując lepsze baterie np. RAYOVAC Cochlear advanced.
 
     
kibas 

Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-11-09, 10:56   

Witam,
Właśnie wróciłem z nowym Nucleusem 5 - podłączono mi go wczoraj ok godziny 9:00, no a baterie musiałem już wymienić dziś o 10:40 (Baterie dołączone do procesora czyli Power One Implant Plus). Teraz włożyłem moje ulubione, czyli Reyovac Cochlear Advanced - niedługo napiszę ile wytrzymały. Dodam tylko, że mam dość głośne programy, jak na zaawansowanego użytkownika przystało :)

Pozdrawiam

:-D

[ Dodano: 2011-11-12, 18:34 ]
Cienko idzie - jak jest z bateriami Power One Implant Plus to napisałem wyżej, natomiast baterie Reyovac Cochlear Advanced trzymają najwyżej kilka godzin. Sprawdziłem i obecnie wżywam akumulatorów - duży trzyma niecały dzień, mały stosownie krócej. Przyznam, że jestem trochę zawiedziony. Ktoś ma jakieś dobre rady? :cry:

[ Dodano: 2011-11-30, 20:51 ]
Jak zapowiadałem wcześniej, zakupiłem sobie komplet baterii do testów, żeby się przekonać na własnej skórze co to znaczy wywalić kasę w błoto, inaczej tego nazwać nie można, ale do rzeczy. Zamówiłem sobie w hurtowni hurt.com następujące baterie:

Duracell Activiar
Siemens
Reyovac Acoustic Special
Energizer
Reyovac Extra

Czas jaki wytrzymały nie zwala z nóg, nie zwala nawet z krzesła, ja powiem więcej jest porażający! A przedstawia się tak:


Duracell Activiar : 3 minuty
Siemens : 1 minuta
Reyovac Acoustic Special : 20 minut (najlepszy czas!)
Energizer : 3 minuty
Reyovac Extra: 2 minuty

Dodam jeszcze, że dla baterii Power One Implant Plus czas ten wynosi odpowiednio ok 12 godzin, oraz dla baterii Reyovac Cochlear Advanced ok 3,5 godziny.

na chwilę obecną są akumulatory, ale co będzie, jak się wyczerpią?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9