Poprzedni temat :: Następny temat
ubezpieczenie procesora - padłam :-[
Autor Wiadomość
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-03-30, 16:49   ubezpieczenie procesora - padłam :-[

Dostałam formularz do przedłużenia ubezpieczenia procesora i zatkało mnie, jak zobaczyłam stawkę. 855 zł składki rocznej za Freedoma :-I Rok temu płaciłam coś koło 614, skąd ta podwyżka o 40%?
Ech. Nie wypada mi się tu wyrażać.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-03-30, 18:01   

Agg, ale zdecydujesz się przedłużyć?
Ja płaciłam za Duet Medela 360 zł, ale to było w styczniu w połowie, a do 20.1 bodajże przyjmowała ubezpieczenie aco dalej nie wiedziała p. Danuta, być może też podwyżka?
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-03-30, 18:14   

Ja powiem tak, ja na Hybrydę, żeby ubezpieczyć musiałam czekać cały rok. Ubezpieczyłam tamtego roku w styczniu i kosztowało mnie to 920 zł przy czym implant był wart na około 39 tys. z czymś, w tym roku z kolei za Hybrydę przyszło mi zapłacić 903 zł, a wartość implantu sięgnęła 41 tys. z czymś. Jak do tej pory mam większe wydatki ale do czerwca zdążę z zapłatą 8-)
Nie wiem czym jest spowodowana nadwyżka, a u innych zniżka?
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-03-30, 18:19   

Andel, Agg - wjednym punkcie sie ubezpieczacie?
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-03-30, 20:11   

Z tego co mi wiadomo tylko Allianz z Poznania się tym zajmuje? 8-) A ty gdzie?
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-03-31, 00:54   

Anděl napisał/a:
Z tego co mi wiadomo tylko Allianz z Poznania się tym zajmuje? 8-) A ty gdzie?


Ja też nie słyszałam o innych, a przydałaby się konkurencja.

[ Dodano: 2011-03-31, 01:01 ]
mruczkin napisał/a:
Agg, ale zdecydujesz się przedłużyć?


A co mam zrobić? Na nowy procesor w razie kradzieży czy innego wypadku mnie nie stać, bo to wydatek rzędu 38 tys. zł. Nie będę błagać w telewizji o kasę z powodu własnych zaniedbań. Decydując się na operację, wiedziałam, jakie są koszty dodatkowe. Niemniej jednak mam prawo się zdenerwować z powodu ich podwyżki, niczym dla mnie nie uzasadnionej.

Cytat:

Ja płaciłam za Duet Medela 360 zł, ale to było w styczniu w połowie, a do 20.1 bodajże przyjmowała ubezpieczenie aco dalej nie wiedziała p. Danuta, być może też podwyżka?


Med-Ele są sporo tańsze, zauważyłam to na pierwszych moich druczkach do ubezpieczenia - wtedy Freedom kosztował ok. 35 tys. zł, a procesor do najpopularniejszego wówczas implantu Med-Ela (nie pamiętam, Tempo czy Opus) kosztował ok. 20 tys. zł, i składka też była odpowiednio mniejsza. Teraz nie wiem, bo na moim druczku jest mowa tylko o procesorach Cochleara.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-03-31, 09:23   

Ja powiem tak, mam w rodzinie kuzynostwo, które specjalizuje się w ubezpieczeniach takich tak AXA czy Ergo Hestia, i za każdym razem jak pytałam czy jest możliwość albo żeby zapytali przełożonego o możliwość stworzenia umowy w sprawie ubezpieczenia implantu dają mi do zrozumienia, że ich górna półka się boi powziąć takiego przedsięwzięcia....
Dzwonić mi się nie chce, żeby zapytać tym to jest spowodowane, że nie którzy mało płacą inni z góry. Moje subiektywne zdanie po obserwacji pierwszego druczku oczywiście przypuszczam, że mogę sie mylić jest takie, że starsze modele z roku na rok są tańsze to tak jak z samochodami, tylko słyszałam, że na odwrót im starszy model tym więcej trzeba łożyć za OC/AC... 8-) :roll:
Uważam,że chociaż powinni nam dać prawo do wiedzy skąd ta zniżka/nadwyżka :)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
romkasia 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-03-31, 09:58   

Monika Bochniarz
Specjalista ds. ubezpieczeń
UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
z siedzibą w Łodzi ul. Gdańska 132
Oddział w Szczecinie
71-617 Szczecin, ul. Żubrów 3
tel. (91) 42-54-585 fax (91) 48-533-52
kom. 696-017-079
monika.bochniarz@uniqa.pl
PRZEDMIOT / ZAKRES UBEZPIECZENIA:
- przedmiot ubezpieczenia: implant słuchowy Medel Opus2,
- podstawa ubezpieczenia: OWU sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk
- włączenie do zakresu ubezpieczenia klauzuli nr 1 - Ubezpieczenie
przenośnego sprzętu elektronicznego użytkowanego poza miejscem ubezpieczenia
- dodatkowo zakres ubezpieczenia został rozszerzony o:
1) kradzież zwykła, zaginięcie (dla procesorów do 5 lat),
2) działanie wilgoci i wody,
3) działanie gazu korodującego, zapylenia,
4) wadliwy projekt, defekty w materiałach, wadliwy montaż, wykonanie.

SKŁADKA:
stawka: 1,2% od sumy ubezpieczenia

Istnieje możliwość udzielenia dodatkowej zniżki w wysokości 10% pod
warunkiem jednoczesnego zawarcia innego ubezpieczenia w UNIQA z roczną
składką min. 100 zł.
W takim przypadku stawka dla "pełnego Klienta" wyniesie 1,08%,

UDZIAŁ WŁASNY:
Franszyza redukcyjna, integralna - zniesione,
Udział własny: 5% wartości szkody max. 1 000zł.
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-03-31, 12:38   

Anděl napisał/a:

Dzwonić mi się nie chce, żeby zapytać tym to jest spowodowane, że nie którzy mało płacą inni z góry.

Czy mogłabyś wyjaśnić, co miałaś na myśli w tym zdaniu? Mam problem z odczytaniem jego treści.

Cytat:

Moje subiektywne zdanie po obserwacji pierwszego druczku oczywiście przypuszczam, że mogę sie mylić jest takie, że starsze modele z roku na rok są tańsze to tak jak z samochodami


Nie jest tak. Freedom podrożał - ale o ok. 10 proc. (myślę, że na skutek wahań kursów walut), a nie o 40%.

Cytat:

Uważam,że chociaż powinni nam dać prawo do wiedzy skąd ta zniżka/nadwyżka :)

Napisałam wczoraj maila z takim pytaniem do pani, u której ubezpieczałam swój procesor. Jak na razie nie dostałam odpowiedzi.

[ Dodano: 2011-03-31, 12:45 ]
romkasia napisał/a:
SKŁADKA:
stawka: 1,2% od sumy ubezpieczenia

Istnieje możliwość udzielenia dodatkowej zniżki w wysokości 10% pod
warunkiem jednoczesnego zawarcia innego ubezpieczenia w UNIQA z roczną
składką min. 100 zł.
W takim przypadku stawka dla "pełnego Klienta" wyniesie 1,08%,

UDZIAŁ WŁASNY:
Franszyza redukcyjna, integralna - zniesione,
Udział własny: 5% wartości szkody max. 1 000zł.


Dziękuję za te informacje. Napisałam do pani, której adres podałaś, w sprawie mojego procesora. 1.2% to by było taniej niż w Allianz - zobaczymy, co odpowie.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-03-31, 17:19   

[quote="Agg"]
Anděl napisał/a:

Dzwonić mi się nie chce, żeby zapytać tym to jest spowodowane, że nie którzy mało płacą inni z góry.

Czy mogłabyś wyjaśnić, co miałaś na myśli w tym zdaniu? Mam problem z odczytaniem jego treści. [/quote="Agg"]

Sama się zagmatwałam w tym co pisałam, no ale chodziło mi o to, że nie którzy płacą roczną składkę mniej, inni więcej :)
To jak będziesz miała odpowiedź z tej drugiej firmy ubezpieczeniowej daj znać :)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-03-31, 19:13   

Anděl napisał/a:

To jak będziesz miała odpowiedź z tej drugiej firmy ubezpieczeniowej daj znać :)


Podeślę Ci na maila. Czy adres sprzed roku jest aktualny?
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-03-31, 19:25   

Aktualny :)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-04-07, 20:26   

też jestem ciekawa szczegółów, może napiszcie tu albo na mój priw albo mail
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-04-07, 21:03   

Szczerze powiedziawszy Agg mi wysłała informacje i nie wiele mi one mówią. Wolę mieć czarno na biało jaki koszt na cały rok, a nie liczenie sobie od procent, coś tam coś tam...
Czekam na odpowiedz od babeczki póki co...bo jak dla mnie informacje nie są jasne oprócz tego jakie są konsekwencje może ty mnie Agg oświecisz?? ;-)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-04-08, 16:53   

Anděl napisał/a:
Szczerze powiedziawszy Agg mi wysłała informacje i nie wiele mi one mówią. Wolę mieć czarno na biało jaki koszt na cały rok, a nie liczenie sobie od procent, coś tam coś tam...
Czekam na odpowiedz od babeczki póki co...bo jak dla mnie informacje nie są jasne oprócz tego jakie są konsekwencje może ty mnie Agg oświecisz?? ;-)


Mnie też te informacje mało mówią :-( Dlatego chyba zostanę z Allianzem mimo ceny (to i tak jeszcze tylko rok, z tego co rozumiem 5-letniego procesora nie opłaca się już ubezpieczać), bo termin opłacenia składki już upływa, a pani z tego drugiego towarzystwa ubezpieczeniowego nie napisała nic konkretnie, trzeba by z nimi ustalać, ile ten procesor wg nich kosztuje, i takie tam...

A pani z Allianz mi odpisała na pytanie o wzrost składki: było dużo szkód w zeszłym roku i dlatego towarzystwo ubezpieczeniowe podniosło stawkę.

Mruczkin, podesłać Ci tego maila w sprawie alternatywnego ubezpieczenia?
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,035 sekundy. Zapytań do SQL: 8