Poprzedni temat :: Następny temat
Drugi implant ślimakowy
Autor Wiadomość
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2012-04-23, 22:10   

darekryki napisał/a:
aha co do resztek słuchowych...


Mam nadzieję, że wszyscy są doinformowani i wiemy, że dziś się zachowuje wszystkie reszki słuchowe :D

Ja byłam operowana w grudniu 2008 roku, a jakieś 3 dni po operacji nosiłam aparat na to operowane ucho. Bez zmian. Czyli resztki słuchowe zachowane, jak zresztą późniejsze badania słuchowe wykazały. Zresztą, jakie to ma znaczenie jak i tak nic nie słyszę bez aparatu a przecież mam implant.

A co do drugiego implantu. No tak, spodziewam się, że na początku rewelacji nie będzie... Panie pracujące w MCSiM wystarczająco mnie zdołowały więc jestem przygotowana, najwyżej jakieś pozytywne zaskoczenie będzie :)
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-04-24, 05:22   

wszystkie resztki :?: :mrgreen: ok super ale nikt na to gwarancji nie daje i przy tych zupelnych resztkach nie jest pryiorytetem ich zachownie- ja przynajmniej na razie mam strzepy tych resztek- jak kto ma full w standardzie po operacji to super :mrgreen: hmmm to moze i ja cie zdołuje :arrow: jak wiesz implant moze sie popsuc.... wtedy.... bylby ten drugi..... :-D to.... taki pozytywny aspekt tej sprawy :roll:
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2012-04-24, 15:06   

darekryki, dlaczego implant miałby się popsuć?

W razie czego zawsze można pojechać do Kajetan.

I będę się uczyła słuchać na obu implantach razem, a nie osobno.
Więc jak zdejmę jeden to drugim mogę nie rozumieć. Nie wiem jeszcze, Po to tu piszę żeby się czegoś o drugim implancie dowiedzieć :D

PS. Takie małe pytanko do darekryki - Specjalnie rano wstajesz żeby napisać posta? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-04-24, 20:31   

ekspertem nie jestem ale .... implant to jest jakas zupełnie inna kreatura od normalnego słuchu czy apartu wiec tak jak ze zdrowymi uszami- zatkasz jedno to słyszysz na drugie i tyle :mrgreen: co do psucia... mam na mysli własnie implant nie procesor.... no cóz zdaza sie niestety- to tylko uzadzenie elektroniczne a ma dzialac... hmmm niemal całe zycie - wezmy np mnie- jesli pozyje do okolo 70 lat [moze to zbyt optymistyczne ale co t am] to ma teoretycznie działac przez 40 prawie... heh sam w to nie wieze ze połowe wytrzyma a wtedy znow ..cos ... innego pewnie za iles tam lat bedzie-jakis lepszy implant :mrgreen: co do wstawania.... za wczesnie wstaje do pracy zwylke... :mrgreen:
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2012-04-24, 20:56   

darekryki napisał/a:
zatkasz jedno to słyszysz na drugie i tyle


Miałam robione testy słuchowe, czyli odtwarzali wyrazy, miałam powtarzać.

W samym procesorze - 30%
W samym aparacie słuchowym - 0%
A procesor + aparat - 70%.

Więc różnica moim zdaniem jest.
I nie mam w pełni wykorzystanych możliwości w implancie, gdyż elektrody drażnią nerwy twarzowe i mi powieka drga, więc ściszyli, żeby w przyszłości nie było problemów z nerwami twarzowymi...
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-04-25, 05:30   

no sama sobie odpowiedziłs na pytnie dot. słyszenia obuusznego :mrgreen: jak widzisz aparat cos tam daje :lol: a na jedno ucho nwet dobrze słyszacy - słysza gorzej.
 
     
viipii 
viipii

Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: PRZEMYŚL / PODKARPACIE
Wysłany: 2012-08-03, 20:31   

witam serdecznie!!!OJ NIE BYŁO MNIE TU Z KAWAŁ CZASU..ale ostatnio zastanawiam się nad zgłoszeniem się na badania do drógiego implantu tylko wiem że moje zycie wówczas wywróciło by się do góry nogami..A co z dofinansowaniem jeśli ktos za pierwszy impant zapłacił sam??
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2012-08-10, 00:56   

Teraz jest refundowane na drugi implant ;) Moja koleżanka miała niedawno operację na drugie ucho.
Czytałam, że obustronna implantacja (bilateralna) jest lepsza niż jednostronna.
Plusy: lepsza poprawa mowy, lokalizacja dźwięku (rozpoznaje którędy idą dźwięki), słyszalność stereo i wiele innych plusów.

Zastanawiam się nad implantacją na drugie ucho, ale z jednej strony obawiam się czy elektrody się uaktywnią i czy będzie dobry efekt jak prawy implant, bo lewe ucho jest nieużywany 12 lat! No więc ogromna przerwa. A z drugiej strony dobrze byłoby słyszeć na oba uszy..

Ktoś tu jest kto ma obustronne implantowanie? Najlepiej taka osoba, która miała jeden implant a po kilku latach drugi implant i jakie są efekty? czy jest duża różnica?

Bo wiadomo osoba, która miała dwa implanty wszczepiane podczas jednej operacji to nie będzie wiedziała czy lepiej z jednym czy z dwoma xD
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
Klaudia 

Dołączyła: 05 Mar 2011
Posty: 8
Wysłany: 2013-04-07, 22:30   

O.. widzę, że założyłam ten wątek dwa lata temu :)

Chcę tylko napisać, że jestem już po wszczepie implantu ślimakowego, operacja się udała. Odbyła się ona ostatnio w grudniu. Zgłosiliśmy się jakoś miesiąc wcześniej, tydzień po pierwszym telefonie już byłam zaimplantowana na UL. Noszę już dwa procesory implantu ślimakowego (UL Nucleus 5, a UP Freedom). Minęło kilka miesięcy i widzę już efekty - jak mam wyłączony jeden implant to mi bardzo brakuje drugiego :) Zrobiłam mały teścik ostatnio i z UL nawet sporo zrozumiałam rodziców :D Oba procesory mają indywidualne ustawienia programów, więc inaczej się słyszy z każdego ucha.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany, chętnie odpowiem na pytania. Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Zdecydowanie jestem za obustronnym zaimplantowaniem - teraz dla mnie słyszenie z jednym implantem jest jakieś słabe i ciche (choc głośniej byłoby za głośno) - nie wiedziałam, że może być jeszcze lepiej :D

P.S.2. Oczywiście nic nie płaciłam - drugi implant jest refundowany. Tata po prostu się zgłosił do kliniki w Poznaniu, gdzie mnie wcześniej zaimplantowano, wysylając pismo, że wtedy i wtedy miałam operację 1 implantu i czy jest możliwość, abym miała 2, jeśli tak - to prosi o wiecej informacji. Potem była cisza i nagle po miesiącu telefon, czy jesteśmy gotowi w razie czego, abym miała operację wszczepu 2 implantu slimakowego - po tygodniu już było po wszystkim.
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2013-09-06, 22:29   

Pomarańcza napisał/a:
darekryki napisał/a:
zatkasz jedno to słyszysz na drugie i tyle


Miałam robione testy słuchowe, czyli odtwarzali wyrazy, miałam powtarzać.

W samym procesorze - 30%
W samym aparacie słuchowym - 0%
A procesor + aparat - 70%.

Więc różnica moim zdaniem jest.
I nie mam w pełni wykorzystanych możliwości w implancie, gdyż elektrody drażnią nerwy twarzowe i mi powieka drga, więc ściszyli, żeby w przyszłości nie było problemów z nerwami twarzowymi...


A jak Ci się słyszy teraz z dwoma procesorami? Obliczali też procenty?
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2013-09-06, 23:37   

Adam89, z dwoma procesorami słyszy mi się na pewno dużo lepiej, testy miałam robione, ale sama już nie pamiętam więc nie powiem żeby nie skłamać. 4 października jadę do Kajetan na kolejne dostrojenie więc wtedy pewnie będę miała robione przeróżne badania (których jakże nienawidzę...) i wtedy powiem.

Na pewno wiem, że WARTO BYŁO. Otworzyły się przede mną nowe możliwości, słyszenie stereo i o wiele łatwiej jest mi pracować nad własną mową u logopedy - zaczęłam słyszeć konkretnie co mówię źle i jak mówić poprawnie... Niedawno pierwszy raz ze słuchu nauczyłam się mówić poprawnie "u" i "sz" - wcześniej uczyłam się w ten sposób że logopedka mówiła mi jak mam ustawić język, usta itp. I po jakimś czasie to po prostu wychodziło z głowy.

Robię ogromne postępy. Jestem coraz bardziej samodzielna.

Same zalety : D
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2013-09-07, 14:14   

Dziękuję za odpowiedź. Widzisz, sam mam mieć niedługo implant na gorszym uchu i pomimo przeczytania prawie całego forum zastanawiam się, jak to jest słyszeć w stereo :-)

Przyznam, że w cichych sytuacjach nie mam prawie żadnych problemów. Podobnie wtedy gdy mam rozmawiać z 1 osobą. Problem jest, gdy osoba mówi do kogoś, wtedy jest słabo.
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-09-12, 06:23   

hej a jak konkretnie podejsc do tematu otrzymania drugiego implantu ???? tzn do kogo w kajetanach itd???
 
     
Wanda. D 

Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 32
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2013-09-12, 10:58   

hej a jak konkretnie podejsc do tematu otrzymania drugiego implantu ???? tzn do kogo w kajetanach itd???

Darek - jak byłam w sierpniu w Kajetanach rozmawiałam na ten temat ze swoją lekarką. To własnie lekarz wystawia "zlecenie" na przeprowadzenie wszystkich badań tak jak przy pierwszym implancie. Potem kwalifikacja i oczekiwanie na zabieg. Podobno coraz więcej osób poddaje się drugiej implantacji. Sama się nad tym zstanawiam i mam podjąć decyzję do nastepnej izyty czyli do stycznia 2014r.
Pozdrawiam
_________________
UP Auria Harmony od 05 grudnia 2012r.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-09-12, 19:19   

dzieki za info :mrgreen: rozumiem ze przez okreslenie lekarka miałas na mysli lekarza prowadzacego tam w kajetanach ????? ja mam wizyte dopiero ,,,, zdaje sie w czerwcu wiec .... duzo czasu do namysłu :-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,037 sekundy. Zapytań do SQL: 8