Poprzedni temat :: Następny temat
Baterie do aparatów słuchowych a US
Autor Wiadomość
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-02-10, 18:49   Baterie do aparatów słuchowych a US

Nie wiem czy ktoś z was wie, że można ich koszt odliczyć od podatku o ile posiada się grupę inwalidzką i rachunki na baterie. Tu z kolei dzieli się koszt limitowany i nie limitowany. Polecam spacerek do US i pobranie za darmo Broszurek Do Rozliczenia. Podatkowych.
Pozdrawiam
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-02-10, 23:59   

Cytat:
Nie wiem czy ktoś z was wie, że można ich koszt odliczyć od podatku o ile posiada się grupę inwalidzką i rachunki na baterie.


Wiedzą.
Tylko z urzędami bywa kłopot, bo niektóre to podważają. Tłumacząc, że baterie to dodatek i eksploatacja.
Trochę na wzór ( i inne podobne) - kupisz sobie ciśnieniomierz i odliczysz. Ale spróbuj przekonać urzędnika, że koszty zasilania tegoż możesz odliczyć!
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Iwona 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 50
Wysłany: 2011-02-13, 13:38   

Czytałam interpretacje Urzędów Skarbowych, że jak najbardziej koszt baterii można sobie odliczyć. Wiąże się to z tym, że aparat słuchowy i implant bez baterii nie działają, więc nie spełniają swojej roli. W razie czego można się na to powoływać.
_________________
UP. NUCLEUS FREEDOM
UL. PHONAK SUPERO 412
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-02-24, 19:21   

Owszem z urzędnikami jest różnie. Mnie spytała pani czy taką zużytą baterię można wykorzystać np do zegarka ręcznego :cry: . To ścięło mnnie bo jak z próżnego coś nalać. Prawdę mówiąc moje zegarki mają inne baterie.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-02-25, 00:53   

Taką zużytą baterię można wykorzystać! ;)
Co prawda nie do zegarka, :-) ale po kilku godzinach "odpoczynku" jeszcze kilka dni z aparatem słuchowym (jeśli tylko jest mało prądożerny) podziała. Choć "implant" twierdzi, że jest pusta, to jednak nie jest.
Kto ma aparat na 675, i akurat musi wymienić w nim w niedługim czasie baterie, może spróbować, jak to będzie. Ale przechowywać dłużej "zużytych" w dalszych "celach konsumpcyjnych" nie ma sensu. Po dłuższym czasie, w zależności od temperatury i wilgotności, potrafią puchnąć. A to grozi nie tylko zbędnymi oparami dostającymi się do wnętrza aparatu, ale i uszkodzeniem koszyczka.
Generalnie gra nie warta świeczki. Ale jak się ktoś uprze ...

A baterie, dokąd się tylko da, odliczajcie. Niech się czepiają w razie czego.
A prawda jest taka, że tych, którzy mają skromne odliczenia od podatku/dochodu, nikt nie sprawdza pod względem merytorycznym. Jedynie rachunkowym.
Urzędy skarbowe mają ciekawsze zajęcia, niż sprawdzanie zasadności odliczenia jakichś tam kilkuset zł. Prawdopodobieństwo, że na Was trafi jest znikome.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-03-16, 16:55   

Dziękuję Mirku.
Przepraszam że wcześniej nie mogłam odpowiedzieć. Miałam ciągle blokadę wejścia na forum.
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,025 sekundy. Zapytań do SQL: 8