Poprzedni temat :: Następny temat
Próby logowania na konto
Autor Wiadomość
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-01-19, 13:30   Próby logowania na konto

Dwa razy w ciągu ostatnich paru dni ktośpróbował się wielokrotnie zalogować na moje konto na tym forum - dostałam taką wiadomość od automatu. Raz to bym uwierzyła, że ktoś się mógł pomylić, dwa razy już nie, ktoś się tu brzydko bawi.
Ktoś z Was jeszcze tak miał?
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
aralka 

Dołączyła: 26 Kwi 2008
Posty: 31
Wysłany: 2011-01-19, 14:10   

ja też miałam, że dostałam maila, że ktoś próbował wejść 6 razy na moje konto i zostało na kilka minut zablokowane.
_________________
UL - Phonak 412
UP - Medel Opus 2 (marzec 2008r)

Wielki przeciwnik implantacji u małych dzieci ...
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-01-19, 15:05   

mnie ktoś raz próbował się zalogować, to było w nocy, podobnie jak aralce, 6 razy chciał wejść
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-19, 16:21   

Ja również miałam ten sam email, że konto zostało chwilowo zablokowane z powodu,że ktoś próbował wejśc pod moj nick
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-01-19, 18:14   

I ja miałam .... co się dzieje?????
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-01-19, 18:26   

Dziwne, że ja nic takiego nie miałam O_o
Ja to mam pytanie czy administratorzy i moderatorzy to w ogóle jeszcze na tym forum wchodzą?
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-01-19, 21:43   

No proszę. Mam nadzieję, że macie wszyscy dobre, niezbyt oczywiste hasła na forum. A jeśli nie macie, to zmieńcie na lepsze - z cyferkami i takimi tam.

Napisałam w tej sprawie do Małgosi Jeruzalskiej.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Iwona 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 50
Wysłany: 2011-01-19, 21:53   

Ja również dostałam dwie wiadomości,że ktoś 6-krotnie próbował zalogować się na moje konto. Problem nie jest więc odosobniony.
_________________
UP. NUCLEUS FREEDOM
UL. PHONAK SUPERO 412
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-01-20, 12:50   

Witaj Rzeszowianin

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (6) na twoje
konto, na Forum Klubu Ślimaczek
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem
aktywne Czw 20. Sty, 2011 10:03:03

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z
administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.

W morde jeza ja tez to dostalem ... Niech no dorwe tego misia ktory probowal wejsc to mu z dupy jesien sredniowiecza zrobie :/ na szczescie haslo mam dosc dlugie z cyferkami
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-01-20, 16:41   

Ponownie przyszedł do mnie e mail z informacją o 6krotnej próbie włamania się na moje konto. To już druga taka wiadomość.
Hmmm nie sądzę bym miała zbyt słabe haslo a ten komu na tym zależy jest chyba zdrowo porąbany. Przecież poczytać forum bez logo może każdy, a pisać to już nie. Więc czyż nie warto samemu się zarejestrować i zalogować? A czy tu aż taka wielka tajemnica że trzeba się włamywać. A może właśnie ta osoba nic nie umie albo wstydzi się być jednym z nas :?: :roll:
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-01-20, 20:01   

Żadna tajemnica. Nikt nie ma potrzeby się włamywać na to forum. I nie dotyczy tego forum, lecz bardzo, bardzo wielu. Cała robotę wykonują nie ludzie lecz "roboty", czyli specjalne programy.
W uproszczeniu chodzi o to, że wielu ludzi posiada podobne lub dokładnie takie same nicki na wielu portalach. W dodatku posługuje się jednym, czasem dwoma uniwersalnymi hasłami do wszystkiego. Czasem również do banków i podobnych instytucji. W tym wielu tajnych.
Rozumiecie już po co "roboty" szukają haseł?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-01-21, 14:20   

Mirku witaj.
Mam też pytanie? To ile razy bedę odpowiadała tym robotom. Dziś znów miałam taką samą wiadomość jak i wczoraj i przedwczoraj. Ja już sama nie wiem ile to razy przyszło takie powiadomienie. I mam skontaktować się z administratorem a ja nawet nie wiem kim ten administrator jest i jak go szukać. Poza mjeruzalską która tu się powtarza jako webmaster nie wiem nic więcej.
Dzięki za tę odpowiedź.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-01-21, 19:17   

1. Ty Elu nie musisz nikomu odpisywać. Ale możesz. Administratorem jest Pani Monika Bombol. Wystarczy na stronie głównej forum zjechać na dół i kliknąć na czerwony napis Administrator.

2. Ja nie o tych "robotach" pisałem, które nas powiadamiają o próbie nieudanego logowania, ale o tych, które 24 godziny na dobę "obrabiają" hasła internetowe aby je złamać i ewentualnie wykorzystać do potrzeb ludzi, którzy te programy uruchomili w sieci.

3. Proponuję wszystkim zmianę aktualnych swoich haseł wszędzie gdzie to możliwe i, jeśli nie jest to absolutnie konieczne, nie posługiwanie się takimi samymi nickami na forach, gadulcach i innych. A już w szczególności unikanie posługiwania się takim samym hasłem w wyżej wymienionych przypadkach i jednocześnie w bankach lub w sprawach zawodowych.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Monika.Bombol 
Administrator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2006
Posty: 26
Wysłany: 2011-01-23, 15:12   

Witam,

Problem jest mi już znany, gdyż sama otrzymuję podobne maile. Niestety wciąż nie udało mi się zlokalizować co to za żartowiniś czy robot bombarduje nasze forum.
Rady mirka proponuje sobie wziąść do serca, gdyż niestety internet nie jest tak bezpieczny jakby nas próbowano nie raz zapewniać.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-01-23, 17:36   

mirek napisał/a:
1. Ty Elu nie musisz nikomu odpisywać. Ale możesz. Administratorem jest Pani Monika Bombol. Wystarczy na stronie głównej forum zjechać na dół i kliknąć na czerwony napis Administrator.

2. Ja nie o tych "robotach" pisałem, które nas powiadamiają o próbie nieudanego logowania, ale o tych, które 24 godziny na dobę "obrabiają" hasła internetowe aby je złamać i ewentualnie wykorzystać do potrzeb ludzi, którzy te programy uruchomili w sieci.

3. Proponuję wszystkim zmianę aktualnych swoich haseł wszędzie gdzie to możliwe i, jeśli nie jest to absolutnie konieczne, nie posługiwanie się takimi samymi nickami na forach, gadulcach i innych. A już w szczególności unikanie posługiwania się takim samym hasłem w wyżej wymienionych przypadkach i jednocześnie w bankach lub w sprawach zawodowych.


Dzięki za informacje Mirku. Pani Monika też już tu napisała. Dziękuję za uspokojenie mojej strachliwej duszyczki.
Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,072 sekundy. Zapytań do SQL: 8