Poprzedni temat :: Następny temat
baterie
Autor Wiadomość
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-09-25, 17:19   

Witaj Witku.
Też sprawdzam czas działania baterii i to od dość dawna zapisując godzinę kiedy zmieniam przy danej dacie w kalendarzu. Daje mi to mniej więcej czas kiedy mogę się spodziewać wymiany. W podróży jest to kłopotliwe, a jeżdżę dość często.
Zbyt późno zaczęłam sprawdzać baterie innych firmy. Duracell wytrzymywał 3-4 dni co nie przekraczało mi 42 godzin licząc, że procesor jest włączony 12 godzin. Czasem jednak mam dłużej go na głowie.
Jak w powyższym poście pisałam wzięłam po 1 blistrze, a starym nawykiem większą partię sprowadziłam z Baltrade baterie Duracell. Te baterie mają jednak krótsze życie gdy np. posiedzę dłużej na skype.
Dzięki za odzew. :-)
A gdzie podział się Mirek? Zniknął tak po cichutku. Szkoda.
Pozdrawiam dziś słonecznie
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-09-28, 20:24   

Nigdzie nie zniknął. Grzybki, drodzy forumowicze, zabierają zbyt dużo czasu. ;-)

Witek W. napisał/a:
Spodziewam się jednak, że zimą będzie gorzej, bo przy niskich temperaturach chyba żywotność baterii się skraca. Nie znam się na tym, Mirek pewnie potrafiłby wytłumaczyć czy i dlaczego tak się dzieje.

Zima nie jest tak tragiczna jak się wydaje. Szczególnie dla tych, co bez czapek się nie ruszają z domu.
Przecież pod czapą aparat ma komfortowe warunki. ;-)
Ja na ogół z czapki nie korzystam i nie zauważyłem znaczącej zmiany w czasie pracy. Oczywiście mówię o kilku, kilkunastu minutach na chłodzie, a nie o kilku godzinach. ;-)
O wiele gorsze jest lato. Zarówno ze względu na temperaturę, jak i dodatkową wilgotność, wynikającą choćby z pocenia się.
Zimą to bateriom szkodzi bardziej transport. Zdarza się, że "podróżują" w ujemnych temperaturach.

Przestańcie już przeliczać czas pracy na godziny. ;-)
Zacznijcie liczyć złotówki. ;-)
Co z tego, że coś tam działa 55 godzin (zamiast 49 na czym innym), skoro kosztuje na przykład 50% więcej? :-)

Przypominam, że "wieki całe" cała rzesza cyborgów korzystała z najtańszych na rynku Rayovac Acoustic 675. I tylko pogorszenie się ich jakości, a właściwie nierównomierność partii, zdecydowała, że "przesiedliśmy się na inne.
Teraz powrót chyba nie ma sensu, skoro Rayovac Cochlear są tylko 8zł droższe (60 szt.)

Swoją drogą to ciekawostka, bo kiedyś Acoustiki były najtańsze, potem Extra Advanced.
A teraz jest odwrotnie - tylko Acoustiki dostały dodatek Specjal. ;-)
Chyba jednak się skuszę na testowy blister, skoro Advanced są tanie "jak barszcz".
Albo poczekam na test Eli. ;-)
Tylko nie wiem co kupiła, bo
Ela napisał/a:
Rayovac Cochlear Advaned
to dla mnie czarna magia. :)

-----------
Skoro dziś dzień życzeń, to ode mnie zaległe urodzinowe serdeczności dla Witka.
A powiadają - co masz zrobić jutro, zrób dziś. ;) A ponieważ w "przysłowia" nie bardzo wierzę, to stało się, zapomniałem. :-(
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-09-28, 22:28   

mirek napisał/a:
Albo poczekam na test Eli.
Tylko nie wiem co kupiła, bo


Mirku kupiłam dokładnie Tak jak napisałam 2 blistry w jednym (12 baterii z promocji) RAYOWAC COCHLEAR Adwanced 675 w cenie 22,68 i jeden blister 6 baterii IMPLANT PLUS POWER ONE VARTA 675 w cenie 14,54. Tych ostatnich nie polecam. Chodzę zawsze bez czapki ale te Implant...... pracowały o kilka godzin krócej niż Rayovac czy Duracell 675.
Dlaczego przeliczam? By przed każdym wyjazdem mieć pewność, że wpół trasy mi się nie skończą. Wolę później je wykorzystać niż na trasie zmieniać.
Co do Rayovac napiszę później jak się spisały na czasie ;-)

A dużo już uzbierałeś grzybków. Ja zbieram, ale suszone w Biedronce
To przysłowie ma dwia znaczenia..... Co masz zrobić dziś zrób jutro będziesz miał 2 dni wolnego...(żart).
--------------------------------------------------------------
Moc życzeń dla Witka
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-29, 13:05   

Ela, Mirek, dziękuję serdecznie :-)
Baterie notuję z nawyku i pewnie już tak zostanie.
Ponieważ rano zawsze sprawdzam pocztę ("priwyczka" zawodowa, bo może klienci akurat przysłali coś do roboty ;-) ), to sobie od razu zapisuję wyłączenie poprzedniego wieczoru i włączenie danego dnia rano, a potem maszyna mi zlicza te godzinki.
Wysiłek żaden, a mam system ostrzegawczy w razie pogorszenia żywotności.
Jak idę na rower lub basen, skrzętnie odliczam godziny "bezprocesorowe".
Wymianę baterii też oczywiście notuję w tej mojej "księgowości".
Za Oticony (czyli najprawdopodobniej Rayovac Cochlear Advanced pod marką Oticon) płacę po 2 sł/szt., co daje miesięcznie wydatek rzędu 50 zł.
Kupuję u mojej audioprotetyczki, bo blisko, sympatycznie, bez kosztów transportu, a i o terminie ważności nie muszę przypominać ;-)
Pozdrowienia W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-10-08, 17:51   

mirek napisał/a:
Albo poczekam na test Eli.

Pierwszy test się nie udał.
Drugi test: baterie pracowały dokładnie 52 godziny.
Trzeci test: baterie pracowały o 4 godziny dłużej czyli 56 godzin.
Dodam, że nazwę baterii przepisałam z blistra wszystkie trzy słowa. Nie sądzę bym się pomyliła w pisowni, ale sprawdzę je jeszcze w necie.
Czwarty test odbywa się teraz. Na pewno popracują mniej więcej jak w 2-3 sprawdzaniu. Prawdę mówiąc porównując je z Duracell 675 pracują tak samo. Prawdopodobnie różnica zależy też od pogody i używania komórki czy też rozmowa na skype przez słuchawki. Połączenie elektroniki zbija żywotność baterii. Tak myślę, a czy na pewno tego nie wiem.
Baterie zamawiam w firmie Baltrade w Gdańsku zawsze większą partię by starczyły na 3-4 m-ce.
Na stronce są tylko dwie nazwy Rayovac Cochlear , ale jak powiększysz samo opakowanie znajdziesz poniżej Advanced. Są niebieskie opakowania i czerwone. Ja kupiłam czerwone.
Pozdrawiam
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2013-10-12, 13:36   

Cochlear rekomenduje PowerOne chociaż nie wiem ile w tym prawdy, a ile marketingu ;-)

http://www.cochlear.com/w...erone-batteries
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-10-12, 14:11   

To sam marketing. ;)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-10-13, 13:08   

Ja korzystam z Panasonicow . I jestem z nich zadowolony . Sa tansze od tych Rayovacow Duracelli a daja praktycznie tyle samo albo wiecej ...
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Kuliczkowski 
Krzysztof

Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 19
Wysłany: 2013-10-13, 21:30   

Korzystam z baterii Rayovac Cochlear Advanced 675 kupowanych w BALTRADE.Są stabilne i aktualnie mają dobrą jakość.Przy pracy procesora średnio 16do18godzin na dobę . Jeden komplet wystarcza dokładnie na trzy doby więc nie szukam innych.
_________________
Krzysztof UP MED-EL DUET 2 od IV 2010.UL Siemens CIELO 2SP.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-10-24, 19:17   

A jednak baterie Rayovac Cochlear Advance 675 dłużej pracują niż Duracell 675. Tym razem Duracell mnie zawiódł. Baterie pracowały zaledwie 30 godzin zaś Rayovac 55godzin i to w gorszą pogodę niż mam teraz. No cóż po skończeniu ich przechodzę na Rayovac.......
Pozdrawiam słonecznie bo u nas cieplutko i słonecznie. :-)
 
     
Opus 2 
ela2

Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-10-24, 23:33   

Ja też używam od dawna Rayovac.Jestem zadowolona.Nie mam czasu liczyc godzin.Kiedyś notowałam,ale teraz mi się nie chce.Mogę Was poczęstowac kruchymi ciasteczkami,bo właśnie wyjęłam z piekarnika (wnuki lubią). ;-) Pozdrawiam :-)
_________________
ela2
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-10-25, 11:18   

Ja Was moge "poczestowac" zdjeciem mojego rozwalonego kolana po rekonstrukcji wiazadel . Kto chce ? ;)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2013-10-25, 12:10   

Zdjęciem normalnym zaraz po kontuzji, rentgenowskim czy śródoperacyjnym? ;-)
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-10-25, 14:37   

No i masz babo placek! Jak dbać o linię, gdy nawet tu ciasteczka (mniam, mniam) rozdawać chcą. ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,031 sekundy. Zapytań do SQL: 8