Poprzedni temat :: Następny temat
baterie
Autor Wiadomość
maliss 

Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-09-23, 14:22   baterie

Mam pytanie, potrzebuję kupić większy zapas baterii do aparatu słuchowego. Zastanawiam się wyborem firmy. Znalazłam jedną ofertę gdzie przy zakupie większej ilości jedna bateria wynosi ok.1.30 zł Czy to się opłaca?
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2010-09-23, 17:09   

Co to znaczy "większy zapas"? W moim aparacie słuchowym jedna bateria wystarcza na ok. 2 tygodnie, a ze względu na ich właściwości nie opłaca się trzymać baterii dłużej niż kilka miesięcy, bo się starzeją i pogarszają się ich parametry. Czyli mając dwa aparaty, jak kiedyś, nie kupiłabym nawet całego pudełka 60 sztuk, bo musiałabym to trzymać rok.
Cena jest niezła, tylko ile baterii musisz wtedy kupić?
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
wolf6002 

Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 16
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2012-06-24, 20:55   

Jutro chodzika do sklepie baterie 9szt trzeba :mrgreen: . już wszystkie nie ma implant słuchowe baterie :-P . baterie kosz naklej wiem

[ Dodano: 2012-06-25, 20:14 ]
Jest już baterie implant słuchowe 6szt 21zł :shock:
_________________
Med-el COMBI +40, TEMPO+ 00r był. i OPUS 2 07r. teraz.
PHANOK swiss made 94r był. Oticon Sumo DM 03r. był. Niada 09r. teraz
 
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2012-12-29, 15:42   

Kochani mam do Was zapytanie! Czy Wam teraz implant też świruje? Chodzi o sytuację przynajmniej opiszę moją...
Przed Wigilia działanie baterii i implantu było wporządku. Dodam, że nowe ustawienie <raptem 1 program> miałam ustawiony w październiku. Więc od tego czasu do okresu przedświątecznego implant z bateriami (używałam wszystkich rodzajów i zostałam przy PowerOne 675 Implant ponieważ chodziły mi nawet tydzień przy nowym programie góra 4-5 dni) W okresie Wigilii i nawet teraz jakby się coś stało i zgłupiałam totalnie. Implant działa prawidłowo, więc zastanawiam się czy to nie baterie, ponieważ przykładowo ostatnie trzy baterie, które się wyczerpały zmieniałam w pracy w czwartek wieczorem, po czym wczoraj (piątek) będąc ze znajomymi na kręglach mi się wyładowały. Zmieniłam przy nich i jestem więcej niż pewna nowe baterie pochodziły góra 15 minut, więc wyłączyłam implant całkowicie biorąc pod uwagę, że hałas itp. Dzisiaj włączyłam i jakieś pół godziny pochodziły z czego dla spróbowania wzięłam inne rodzaje baterii i poszłam z mamą na zakupy. Nie było nas raptem 1,5 godziny i wróciłam wkurzona z jednym działającym chem, podczas dgy drugie po krótkiej chwili działania padło i się wyłączyło.

Jakieś sugestie, propozycje?
Dodam, że 25 stycznia jadę do Kajetean poprawić moje ustawienie akustyczne wkładki hybrydowej i przypuszczam, że programy również ulegną zmianie. Jeśli do tego czasu nic się nie unormuje u mnie z bateriami to będę do nich wcześniej interweniować bo moim zdaniem coś jest nie tak :roll:

Dodam, że takie przypadki kiedy baterie mi krócej działały miałam tylko w okresie wakacyjnym, kiedy albo producent wypuścił wadliwą część baterii, albo jest po prostu szybsze zużycie baterii. Dodam, że baterie swoją ważność miały do 2014 roku więc nie ma mowy o przeterminowaniu się.

Pozdrawiam wszystkich i udanego Sylwestra oraz oby rok 2013 był również pomyślny co i rok 2012!
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-12-29, 18:30   

Nie wiem jak tam w hybrydzie wygląda sprawa z koszyczkiem na baterie, ale jeśli masz nowy, to wymień.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2012-12-29, 18:54   

Z koszyczkiem na baterie? Masz na myśli komorę baterii gdzie wkłada się trzy baterie?? Mam stary zaraz w marcu minie mi 4 lata...., zapasowego raczej nie mam :roll:
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-29, 20:42   

Cześć Anděl,
Za życzenia dziękuję grzecznie i wzajemnie życzę Ci samych miłych chwil w całym przyszłym roku :-)
Z Power One nie miałem do czynienia, ale data 2014 nie wygląda najlepiej. Nie wiadomo w jakich warunkach były przechowywane u handlowców.
Z mojego krótkiego doświadczenia mogę powiedzieć, że różne baterie z datą ważności 2016 wytrzymują u mnie w Opusie 2 około 60-65 godzin pracy.
Teraz pewnie będzie ciut krócej, bo od Wigilii jest Duet 2.
Trafiłem natomiast na baterie Energizer, które miały dość okazyjną cenę i miały być ważne do 2014. Ponieważ dostarczone razem z procesorem baterie Zeni Power maja też datę 2014, pomyślałem, że spróbuję...
De facto data ważności Energizerów była do drugiej połowy 2013 i baterie padły po kilku godzinach. Natychmiast zareklamowałem w hurtowni i odesłałem resztę z tej paczki. Nie mogę powiedzieć, za zwrócone baterie odesłali mi pieniądze :!:
Ale "wyleczyłem się" skutecznie z takich okazji ;-)
Pozdrawiam W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-12-29, 23:45   

Anděl napisał/a:
Masz na myśli komorę baterii gdzie wkłada się trzy baterie??

Tak, mam na myśli pojemnik na trzy baterie, który następnie wkłada się do sterownika.
http://www.cochlear.com/s...-battery-holder

Po dłuższym czasie użytkowania dolna część rozkleja się, do tego dochodzi zużycie kauczukowej uszczelki, co powoduje delikatne wysuwanie się z komory i niedokładny kontakt styków sterownika z pojemnikiem. Efekt jest taki, jakby baterie przestały działać.
W zestawie powinnaś dostać chyba dwa zapasowe koszyczki, a jeden raczej na pewno. Poszukaj dokładnie. Wymień, i dopiero rób "aferę" z uszkodzonym procesorem.

Prosty test - jak baterie "przestaną działać" wyjmij koszyczek ze sterownika, i nie ruszając baterii, włóż go na nowo.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2012-12-30, 12:07   

Cytat:
mirku


co ja bym bez Ciebie zrobiła!!!! ;-) :mrgreen:
Najpierw dodam, że koszyczek to komora baterii ale każdy mówi jak kto woli. Mimo wszystko dziękuję za objaśnienie, jedni mówią tak drudzy siak.
Po drugie jak chwyciłam mój egzemplarz różnych kabli, obudowy kolorowej (typowej dla dzieci) byłam zła, bo nigdzie nie mogłam i nie widziałam tych koszyczków, na szczęście zapasowy kabel z magnezem się znalazł 8-)
Już miałam z siebie wyjść jak poszukałam raz jeszcze i cóż za dużo tych pudełek w tym pudle - no ale najważniejsze, że zastosowałam twój trik. Wymieniłam koszyczek i część drobnej obudowy, który chroni mikrofony i poszłam do kościoła. Przetrwały mszę i nadal działają więc jest cacy.
Co do baterii Energizer TO JEST MOJE ZDANIE ale większego shita z bateriami jak one nie ma, wypróbowałam Duracelle, Rayovac 675, PowerOne 675, PowerOne 675 Implant wszystkie były wstanie dłużej pochodzić tylko nie Energizer ;) ( zresztą mirek wie i pamięta jak nadawałam na Rayovac :lol: )

Dziękuję za pomoc!! :-)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2012-12-30, 16:50   

Andel w tym zestawie brakuje Panasonicow to sa dopiero baterie . Niewiem albo ja mam lajtowe ustawienia albo krotko nosze . Fakt jest taki ze tydzien na luzie trzymaja ...
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-12-30, 17:20   

Nie wyrzucaj tego uszkodzonego pojemnika (komory, koszyka)! Może się przydać. Komplet nowych (2 szt.) - 260zł.
Ja je reanimuję, o ile tylko uszczelka jest dobra.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Iwona 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 50
Wysłany: 2013-01-01, 18:11   

Ja też miałam problem, jak mi sie wydawało z bateriami. Próbowałam różnych typów z różnych żródeł. Procesor chodził na nich bardzo krótko. Wymieniłam koszyczek na baterie ale nic nie dało.W czasie wizyty w Kajetanach poruszyłam ten problem. Najbardziej prawdopodobne wydało się p.inżynierowi, że może to być wina sterownika. Żeby to sprawdzić dostałam zastępczy procesor i miałam nosić ze swoim sterownikiem. Gdyby baterie krótko chodziły oznaczałoby to że to jednak sterownik. O dziwo w trakcie testu okazało się, że baterie wytrzymują teraz 3-4 dni, i to z tego samego opakowania z którego wcześniej miałam problem. Więc wniosek jest taki, że to prawdopodobnie sam procesor może powodować problemy z bateriami. Mój właśnie został wysłany do sprawdzenia. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
_________________
UP. NUCLEUS FREEDOM
UL. PHONAK SUPERO 412
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-07, 21:42   

Obiecałem napisać o bateriach.
Od początku codziennie skrzętnie notuję godziny.
Pierwsze tygodnie w zasadzie pomijam, bo co parę dni zmieniałem program i miałem tylko Opus 2.
Testowałem: Rayovac Cochlear Advanced, Zeni Power, Rayovac Extra Advanced, Energizer, Oticon.
Najlepiej sprawowały się: Oticony (kupione u mojej audioprotetyczki), Zeni Power (niedostępne u nas) i Rayovac Cochlear Advanced (z warszawskiej hurtowni).
Od 24.12.2012 mam Duet 2.
Oticon i Rayovac Cochlear Advanced wytrzymują teraz 59-60 godzin pracy w różnych warunkach akustycznych, termicznych itp., a Rayovac Extra Advanced ok 57 godzin.
Zeni Power się skończyły, a Energizera musiałem reklamować, o czym już pisałem.
Notuję nadal, ale następny zakup, to będą chyba Oticony, które są jak podejrzewam Rayovakami ;-)
Pozdrowienia W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-09-24, 20:10   

Hej odnawiam wątek baterie :)

Dla próby kupiłam tylko jeden blister 6szt baterii powerone))) IMPLANT plus Cochlear p 675 producent Niemcy.
Jak działają?
Ciut gorzej pierwsza trójka jak Duracell. Nie wytrzymały pełnych 3 dni. Następne 3 baterie właśnie testuję. Dodam że wybranie choć jednej baterii z blistra jest strasznie utrudnione. Wszystkie 6 połączone są czarną folią ale złączoną, czyli odrywamy prawie całe "kółeczko", które nie przekręca się. Raczej nie polecam.
2 blistry (2w1 czyli 12szt) Rayovac Cochlear Advaned 675 w najbliższym czasie przetestuję wówczas napiszę
W ulotce były reklamowane jako nowość. Do tej pory twardo trzymałam się Duracell tym razem się skusiłam z ciekawości czy zaoszczędzę na czasie i kasie :-)
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-25, 08:53   

Dzień dobry :-)
Ela, trzymam się cały czas Oticonów (czyli zapewne Rayovac Cochlear Advanced).
Notuję codziennie z dokładnością do 15 min. czas używania procesora i w zasadzie nie miałem wyniku poniżej 60 godzin. Daje to mniej więcej 4 dni.
Czasem nawet wychodzi ponad 62 godziny
Jestem już po którejś tam regulacji, znaczy wzmocnieniu i nie obserwuję skrócenia czasu pracy na jednym komplecie.
Spodziewam się jednak, że zimą będzie gorzej, bo przy niskich temperaturach chyba żywotność baterii się skraca. Nie znam się na tym, Mirek pewnie potrafiłby wytłumaczyć czy i dlaczego tak się dzieje.
Ważna uwaga dot. wszystkich baterii: termin ważności powinien być teraz nie krótszy niż połowa 2017 roku. Wtedy wiadomo, że nie są stare.
Pozdrowienia W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,046 sekundy. Zapytań do SQL: 8