Poprzedni temat :: Następny temat
Pętla indukcyjna-w jaki sposób może pomóc ,gdzie ją załatwić
Autor Wiadomość
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2009-09-26, 10:47   Pętla indukcyjna-w jaki sposób może pomóc ,gdzie ją załatwić

Witam serdecznie
Mam problemy z rozmową telefoniczną i przez telefon komórkowy i przez stacjonarny. Ale nie tylko. Nie bardzo potrafię zrozumieć w pomieszczeniu biurowym w którym pracuję współpracowników. Jest zbyt wielka akustyka i duża odległość między osobami . Czy pętla indukcyjna rozwiązuje w jakiś sposób problemy, czy jest dostosowana do konkretnych aparatów czy procesorów czy jest to przyrząd uniwersalny .
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-09-26, 22:09   

W jakiś sposób rozwiązuje. Jeśli chodzi o telefon komórkowy. Teoretycznie są takie niby uniwersalne ale wtedy konieczne są przejściówki aby podłączyć do telefonu.
Jedynie chyba Nokia dba o klienta. Zobacz
http://sklep.nokia.pl/nok...a&culture=pl-PL
Są również HS-67WL. Sprawdź w Google. W sprzedaży jeszcze nie widzę ale to kwestia czasu. Cena pewno nie będzie zachęcająca.
Zobacz też
http://www.hirlux.pl/skle...p?id_product=56
i tańsza ale i mniej funkcjonalna http://hirlux.pl/sklep/product.php?id_product=28

Telefon stacjonarny musiałabyś mieć specjalny lub po prostu stary z porządną, wielką słuchawką starego typu. Jest tak mocna, że wystarczy przełączyć aparat/procesor mowy na T.


Szukać możesz również w większości punktów protetycznych z aparatami słuchowymi.

W Opusie masz wejście audio - mini jack. Możesz też spróbować podłączyć telefon do procesora kablem - zamiast słuchawek w telefonie podłączasz procesor. Nie najwygodniesze to ale praktycznie za darmo. Kabel masz na wyposazeniu. Przejściówka z telefonu to grosze.

Opus 1 może być wyposażony w TeleMic. Cytat ze strony Med-El - "TeleMic jest małym i wszechstronnym urządzeniem stosowanym wraz z kątowym pojemnikiem na baterie. Posiada doskonałej jakości cewkę indukcyjną, pozwalającą na bezprzewodową łączność z przystosowanymi do aparatów słuchowych telefonami oraz z systemami pętli indukcyjnych. TeleMic zawiera także zewnętrzny mikrofon, który może być używany w trudnych sytuacjach akustycznych. Użytkownik może przełączać urządzenie w tryb cewki indukcyjnej lub zewnętrznego mikrofonu oraz może regulować głośność. TeleMic jest zasilany przez procesor mowy, nie wymaga dodatkowych baterii."

W kontaktach ze współpracownikami niestety niewiele się poradzi. Albo z czasem się nauczysz i będzie trochę lepiej, albo i nie.
Chyba, że skomplikowany system FM z super kierunkowymi mikrofonami.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2009-09-27, 20:01   

Dziękuję Mirku za wyczerpującą odpowiedź. Ty znasz sie na wszystkim :-) .Oglądałam mój procesor ze wszystkich stron i nie widze niestety tego wejścia audio o którym piszesz :cry: Tego TeleMic też nie mam. Dla mnie to na razie wszystko czarna magia.Skomplikowane.Nie widziałam takiej pętli jeszcze u nikogo . Pójde zapytać do punktu protetycznegop . Pozdrawiam
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2009-09-28, 16:27   

Jest jeszcze to:
http://blucom.pl/petle_indukcyjne_bluetooth.htm - będzie działać z każdym telefonem wyposażonym w Bluetooth.

Mam podobną pętlę, tylko starszą. Do telefonu sprawdza się dobrze, tylko nie można używać tam, gdzie są duże zakłócenia elektromagnetyczne, np. w jadącym tramwaju. Trzeba zapytać, ile kosztuje sama pętla, bez słuchawki indukcyjnej, ja zapłaciłam półtora roku temu niecałe 300 zł.
Wymaga możliwości przełączenia procesora w tryb T.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-10-03, 20:18   

Liliana napisał/a:
.Oglądałam mój procesor ze wszystkich stron i nie widze niestety tego wejścia audio o którym piszesz



"Procesor OPUS 1, za pomocą wbudowanego wejścia typu „jack” obecnego w kątowym pojemniku na baterie oraz w pojemniku na akumulatorki, może być podłączony do różnego rodzaju urządzeń zewnętrznych zasilanych bateriami. Firma MED-EL udostępnia szeroki wybór kabli podłączeniowych, ułatwiających stosowanie tego typu urządzeń.
"

Obejrzyj dokładniej lub sprawdź w instrukcji eksploatacji procesora.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8