Poprzedni temat :: Następny temat
CT dziecka przed zabiegiem
Autor Wiadomość
annam-r 


Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 3
  Wysłany: 2009-02-16, 20:56   CT dziecka przed zabiegiem

Dostałam skierowanie na CT kości skroniowych, ze wskazaniem na szpital MSWiA najlepiej. Okazało sie jednak, ze ani na Wołoskiej, ani na Wołoskiej nie zrobią tomografii 9-o miesięcznemu dziecku, gdyż potrzebna będzie hospitalizacja i narkoza -obecność anastezjologa. Czy ktoś z Państwa robił tomografię małemu dziecku -gdzie i jak to załatwić? Czy skierowanie z IFiPS ważne jest we wszystkich szpitalach które mają podpisaną umowę z NFZ?
 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-17, 22:23   

Oczywiście, że ważne we wszystkich placówkach z umową.
Jednak nie rozumiem do końca o co Ci chodzi. Zapewne większość dzieci miała robiona tomografię w szpitalu MSWiA. Ta współpraca trwa przecież od dawna i wszyscy są chyba zadowoleni. Dlatego i Tobie polecono tą placówkę, również dlatego, że ma praktykę z takimi właśnie pacjentami.
Chyba nie sądzisz, że takiemu dziecku inaczej niż pod narkozą można zrobić wiarygodne badanie. Gdziekolwiek by to było. Jak zagwarantujesz bezruch dziecka przez okres badania?
A to badanie to nie jedno z wielu lecz zasadnicze badanie przedoperacyjne. Od tego co widać zależy przecież bardzo, bardzo wiele w chwili podjęcia operacji.
Nie chodzi więc o to, że zrobisz to w jakimkolwiek innym szpitalu " na śpiocha" tylko właśnie o wiarygodność.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
annam-r 


Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-02-18, 10:49   

Rozumiem, że polecono mi w IFiPS, MSWiA jako placówkę wiarygodną. Po prostu kiedy chciałam tam zapisać córeczkę odmówiono mi, twierdząc, iż nie robią CT takim małym dzieciom. Stąd moeje pyt.do rodziców gdzie oni "załatwili" tomografię swych dzieci i jak.
_________________


 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-19, 22:53   

No to zaskoczyłaś mnie, że całkowicie odmawiają. Może dlatego, że niedokładnie zrozumiałem pierwszą Twoją wypowiedź.
Ciekawe odkąd nie robią i czy w IFPiS o tym wiedzą.

Nie przypuszczam, abyś tu doczekała się na konkretną odpowiedź. Nie ma chyba nikogo na forum z tak małym dzieckiem. A jeśli jest to się nie udziela.

Co na to w Instytucie? Kontaktowałaś się?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ewelina 
Ewelina

Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-03-17, 21:04   

Witam! Robiliśmy tomograf naszemu synowi. Mateusz miał 1 rok i 4 miesiące, przede wszystkim nie zgodziłam się na narkozę. Naszego synka uspałam tak jak do badania ABR i udało się. Lekarz ostrzegał, że małe poruszenie i wynik badania będzie niewiarygodny. Ale zaryzykowaliśmy.
Pozdrawiam
 
     
annam-r 


Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-03-25, 19:33   

W zasadzie powinni zrobić tomografię na Wolskiej, ale poniewaz odmawiali, zapisałam maleńką na Litewską i tam dostałam szybki termin -tydzień, uśpili ją (krótka sedacja), zrobili badanie, obserowowali dwie godzinki i wypuścili nas do domku. Bardzo życzliwy personel!
_________________


 
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2009-12-27, 22:36   

Do tej pory trzeba robić przed operacją CT??
Też miałam ale to 11 lat temu i byłam oczywiście w narkozie. Widocznie dla mnie była za słaba narkoza więc podali mi drugi raz xD
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2010-11-09, 18:11   

Hmmmm mnie nikt nie tylko nie poinformował ale i nie zlecił. Nie robiłam tomografii. Czytam wasze posty i zastanawiam się czy to badanie robi się dla dzieci i młodzieży. Pytam ot tak z ciekawości bo implant już mam 3 rok a szykuję się na tomografię ale kręgosłupa.
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2010-11-09, 21:00   

Mnie zalecono CT skroni.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,043 sekundy. Zapytań do SQL: 8