Poprzedni temat :: Następny temat
Procesor ,a sygnalizacja dzwiękowa słabych baterii
Autor Wiadomość
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2008-09-06, 17:05   Procesor ,a sygnalizacja dzwiękowa słabych baterii

Witam serdecznie.
Chciałam zapytać czy wszyscy mają sygnalizację dźwiękowa przed wyłączeniem się procesora.Ja jej nie mam.Procesor wyłącza się nagle i nigdy nie mogę przewidzieć kiedy to nastąpi.Czy to zależy od typu procesora czy tak jak napisał mi kolega ze ślimaczka ja tego po prostu nie słyszę.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-09-07, 01:42   

Liliana, napisz wreszcie jaki masz procesor.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2008-09-07, 09:01   

Mam procesor OPUS 1 - i nie mam sygnału dźwiękowego przed wyczerpaniem baterii
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2008-09-08, 00:10   

Ja mam procesor Nucleus Freedom i mam sygnał przed wyczerpaniem się baterii - ale nie odbieram go jako dźwięk, tylko raczej tak, jakby procesor się na sekundę wyłączył. Na pewno nie działa w tym momencie mikrofon. Dla mnie to jest wyraźny sygnał.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Natalia 


Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-09-11, 13:32   

Nie wszystkie procesory posiadają możliwość sygnalizacji przed wyczerpaniem baterii. Wiem, że Tempo+ nie miał w ogóle takiej opcji. Po prostu padał i świeciła tylko czerwona dioda. Natomiast w Opus2 jest już sygnalizacja przed czasem. Jest to sygnał, który słyszy tylko użytkownik implantu i daje on ostrzeżenie, że baterie się wyczerpią. Z tym, że czas jest różny. Czasami sygnalizuje pikaniem dwie minut, a czasami kilkanaście sekund i procesor się wyłącza. W tym momencie włącza się czerwona dioda, która jest w zaczepie usznej, dzięki czemu, mocno świeci i jest widoczna. W tempo+ pod włosami nie była ona widoczna, natomiast w Opusie2 tak. Na pewno można w Opusie2 wyłączyć tę sygnalizację podczas programowania procesora. Co do Opusa1, to niestety, nie mam pojęcia.
_________________
UL: Medel Pulsar, Opus2, od 2006 r.
UP: Phonak Supero 412
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2008-09-11, 18:52   

Paweł M napisał/a:
[ Jedynym rozwiązaniem, jest przewidywanie czasu końcowego działania baterii w dniach. Czyli jeśli baterie dizłają 3 dni to w ostatnim dniu trzymam zapas na wymianę zużytych baterii na nowe. Problem nagłego wyłączeina się procesora mimo dobrych baterii dotyczy warunków pogodowych, szczególnie zimą. Mróz skraca działanie procesora z powodu "wychłodzenia" baterii.


Heh, ja to w ogóle nigdzie się nie ruszam bez zapasowych baterii. Trzymam też listek w pracy. Inaczej musiałabym pamiętać, żeby co trzy dni zabierać baterie ze sobą - nie ma szans ;-)
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2008-09-11, 23:11   

Cieszę się ,że ze mną w takim razie wszystko w porządku i z moim procesorem również. Wyłącza się nagle i nie wiem kiedy - bo to zależne jest od rodzaju baterii .Dzisiaj znowu zaledwie po dwóch dniach wymieniłam baterie Renata maratone. O nie ....już więcej ich nie kupię. Blister baterii ( a nawet dwa) mam również zawsze przy sobie - to już moje wyposażenie na co dzień. Jeden to za mało bo gdyby częściej takie sytuacje się zdarzały ze po dwóch minutach zmiana kompletu baterii to lepiej więcej mieć w zapasie ;-) . Nie lubię już rozstawać się z moim odzyskanym słuchem innym wprawdzie niż miałam , ale bardzo go lubię bo ułatwił mi w znaczny sposób życie. Pozdrawiam
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-09-12, 10:20   

Ja jako mama dziecka zaimplantowanego mam ten plus, że mam tę opcję czerwonej diody sygnalizującej. Uważam, że jest bardzo dobra. I z tego co zaobserwowałam sygnał H2 załącza się na 2-3 minuty przed H1 i wyłaczeniem procesora. A co do baterii stale mi towarzyszą :)
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
Natalia 


Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-09-12, 16:02   

Agg napisał/a:
Heh, ja to w ogóle nigdzie się nie ruszam bez zapasowych baterii. Trzymam też listek w pracy. Inaczej musiałabym pamiętać, żeby co trzy dni zabierać baterie ze sobą - nie ma szans

Dokładnie. Ja tak samo, zawsze mam przy sobie w spodniach listek, ponieważ procesor mnie nieraz zaskoczył, a raczej baterie ;-) . Potrafiły mi się wyczerpać w czasie jazdy i jest to bardzo nieprzyjemne. Kilka razy zdarzało się, że musiałam wyjść i zmienić baterie.
_________________
UL: Medel Pulsar, Opus2, od 2006 r.
UP: Phonak Supero 412
 
     
bartek 

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 11
Wysłany: 2008-09-26, 21:26   

Liliano, spytaj się w swoim ośrodku o włączenie sygnału dźwiękowego w swoim procesorze mowy. Z tego, co wiem, elektronika, technologia i inne takie w OPUS1 i OPUS2 są takie same, różnice polegają tylko na braku pilota i mniejszej ilości programów, zatem powinno się dać włączyć taki sygnał.
_________________
Bartek
UL: 100 - 110 dB, Supero 412
UP: MED-EL Pulsar, TEMPO+ od 17.03.06 do czerwca 2007, obecnie OPUS 2
 
     
Liliana 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 21
Wysłany: 2008-09-30, 20:48   

Dziękuję Ci Bartku . Jak będę w Kajetanach zapytam czy jest taka możliwość. Byłoby to bardzo wygodne. Chciałabym Cie jeszcze zapytać w jaki sposób otrzymałeś nowy procesor. Sam się o to starałeś czy automatycznie wymienili Ci na nowy. Pozdrawiam
 
     
bartek 

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 11
Wysłany: 2008-09-30, 21:27   

Dostałem OPUSa2 w ramach wymiany procesorów TEMPO+ na ich nowsze wersje, ale taka wymiana dotyczyła tylko implantowców z implantem Pulsar, którzy jeszcze OPUSa nie dostali (bo jeszcze go na rynku nie było).

Jeśli mówisz o wymianie co pięć lat - takiej na razie nie ma, choć mam koleżankę, która wywalczyła wymianę pudełkowego Sprinta na Freedoma - ale musiała się sądzić z NFZ-tem.
_________________
Bartek
UL: 100 - 110 dB, Supero 412
UP: MED-EL Pulsar, TEMPO+ od 17.03.06 do czerwca 2007, obecnie OPUS 2
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2010-10-18, 18:34   

Ja mam OPUS2. mam dźwięk i mam diodę zapalającą się na czerwono. By przedłużyć baterie o te np 2-3 godziny bo np chcę zaoszczędzić baterie ewentualnie jest już wieczór i nie opłaca mi się ich zmieniać a chcę nadal słyszeć i prawie wszystko rozumieć na chwilkę otwieram wieczko i tak jakieś 3-5 sekund czasem dłużej trzymam otwarte(zależy gdzie jestem)a następnie zamykam wieczko. Baterie potrafią zadziałać nawet do 1-1,5 godziny bez ponownego się włączenia sygnału pikania. Na ten pomysła sama jakoś wpadłam i to gdzieś w terenie. Nie miałam przy sobie baterii zapasowych. To małe odkrycie, ale jakże przydatne.
Kupuję Duracell675 w Gdańsku

[ Dodano: 2011-08-30, 16:21 ]
Wrócę do postu pierwszego i dalszych:
Będąc niedawno w Kajetanach przy ustawieniu nowego programu poprosiłam o wyłączenie czerwonej diody w momencie kiedy baterie skończą się całkowicie. Inżynier przychylił się do mojej prośby. Nie miałam okazji jeszcze sprawdzić całkowitego wyładowania się baterii bo pikanie ogłaszało przeważnie jak byłam w terenie, a tu z kolei mus mieć je czynne. Zmieniałam baterie tak szybko jak się dało. Obecnie od kwietnia tego roku mam OPUS2 DUET
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,043 sekundy. Zapytań do SQL: 8