Poprzedni temat :: Następny temat
Implanty a aquavibron
Autor Wiadomość
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2015-03-13, 17:01   Implanty a aquavibron

Witam wszystkich
Podaję tu stronkę a poniżej zadam pytanie:

http://pogorzelica.sandra...egi/aquavibron/

Czy lekarz ortopeda może przypisać taki zabieg przy 2 implantach ?
Czy można taki zabieg brać w okolicach kręgów szyjnych?
Czy to nie zaszkodzi implantom i czy trzeba zdejmować procesory?
Ostatnie pytanie zadałam bo jak oba zdejmę mam zero słuchu.

Za w miarę prostą odpowiedź z góry dziękuję.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-03-13, 19:12   

A po cooooo Ci to???
Nic nie zastąpi dłoni dobrego masażysty.

Cena też nie jest jakaś rewelacyjna, bo za 300zł (10 zabiegów, czyli mający sens standard terapeutyczny), to w każdym zakładzie fizykoterapii masz w promocji masaż plus jeszcze ze dwa, trzy dodatkowe zabiegi. ;-)

Za 15 minut to można wymasować porządnie co najwyżej nogę. Jedną. ;-)
Kolejne urządzonko do drenażu kieszeni klientów. Super jakość, super cena, super skuteczność. ;-)

Ela napisał/a:

Czy lekarz ortopeda może przypisać taki zabieg przy 2 implantach ?

Może. Pewnie zresztą niewiele go to obchodzi. Brak jakiegokolwiek związku zabiegu z implantem i jego działaniem.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2015-03-13, 21:47   

mirek napisał/a:
Cena też nie jest jakaś rewelacyjna, bo za 300zł (10 zabiegów, czyli mający sens standard terapeutyczny), to w każdym zakładzie fizykoterapii masz w promocji masaż plus jeszcze ze dwa, trzy dodatkowe zabiegi.


Bo chodzę na rehabilitację narządu ruchu.
W sanatoriach czy poradniach prywatnie ręczny masaż kosztuje 70.- za 30 min. z brakiem promocji + :-( zaś na NFZ nie płacę nic.
Mirku nie chodzę tam dla urody, a dla uniknięcia jeszcze jednego zabiegu inwazyjnego. Dla urody mogę chodzić do dobrej kosmetyczki :-)

Co do przypisania aquwibronu to właśnie lekarz ortopedii mnie spytał czy z implantami można stąd moje pytanie było tu. Do prywatnych gabinetów to też trzeba wiedzieć do kogo się trafia i trzeba mieć zaufanie.

Dzięki za odpowiedź pozdrawiam :-)
 
     
Wanda. D 

Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 32
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-03-13, 21:51   

Elu - Mirek ma rację, to nie jest zabieg typowo rehabilitacyjny, raczej taki relaksacyjny, odprężający. Miałam kilka takich zabiegów, na NFZ mogą być ale jako zabiegi płatne to się nie opłaca. Kręgi szyjne tylko bardzo dobry masażysta i najlepiej po krakowskiej szkole masażu / to szkoła dla niewidomych/, masażyści po tej szkole potrafią cuda zdziałać.
_________________
UP Auria Harmony od 05 grudnia 2012r.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2015-03-13, 23:17   

No to nie widzę potrzeby brania tych zabiegów nawet darmowych w ZOZ bo taki zapisał.
Lekarz najpierw przypisuje a potem pyta. Szkoda czasu.

Dzięki i Tobie Wanda za odpowiedź. Ja taka gorliwa do latania do ZOZ to nie jestem :-)
 
     
Opus 2 
ela2

Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2015-03-15, 23:34   

Elu ja go miałam w zeszłym roku w październiku jak byłam w sanatorium i nic mi się nie stało.Mi on bardzo odpowiadał.Był przyjemny i był dobrym zabiegiem.Jednak to zależy od osoby,która go wykonuje,bo raz nie było mojej masażystki i robił go facet.Muszę przyznać,że źle go zrobił.Każdy zabieg coś daje,więc go bierz jak dają na NFZ.Ja w sanatorium miałam też ręczny.Procesora nie zdejmowałam.Pozdrawiam :-)
_________________
ela2
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-03-16, 12:12   

Opus 2 napisał/a:
Każdy zabieg coś daje,więc go bierz jak dają na NFZ.

Tak, każdy daje. Niektóre nawet szkody dają. ;-)

A dlaczego ma brać coś przyjemnego, tylko dlatego, że "dają". Pula (ilość zabiegów w ramach bezpłatnego skierowania) jest ograniczona, więc może zamiast tego, wybrać coś skutecznego na schorzenie, a nie tylko przyjemnego? ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2015-03-16, 17:09   

mirek napisał/a:
Opus 2 napisał/a: Każdy zabieg coś daje,więc go bierz jak dają na NFZ.


Niby prawda Elu. Kiedyś przed zaimplantowaniem brałam nic nie zaszkodziło ale teraz wolę słyszeć ale i pisać z wami :-)

mirek napisał/a:
A dlaczego ma brać coś przyjemnego, tylko dlatego, że "dają". Pula (ilość zabiegów w ramach bezpłatnego skierowania) jest ograniczona, więc może zamiast tego, wybrać coś skutecznego na schorzenie, a nie tylko przyjemnego?

Czy ja wiem czy ten zabieg taki przyjemny. Miałam go przed zaimplantowaniem pierwszego ucha. Obito mi całe plecy i na moje pytanie czy to musi boleć i skargi nie zareagowano. Przerwałam z własnej woli.
Dziś mam implanty i nie mam ochoty mieć kłopotów z powodu słuchu dlatego spytałam tu na forum. Ortopedzi rzadko kiedy pytają czy taki zabieg chce pacjent. To Oni decydują a nie ja. Przynajmniej tak jest u nas. :-)
_________________
Pozdrawiam Was i dziękuję za odpowiedzi :-)



_________________
 
     
Opus 2 
ela2

Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2015-03-17, 19:29   

Mirek nie zgadzam się z Tobą,bo aquavibron nie obija pleców i nic mnie nie bolało.Jestem po złamaniu kręgosłupa w wypadku samochodowym i niestety zabiegi są mi potrzebne.W przeciwieństwie do Was ja informuję każdego lekarza,że mam implant i że niektóre zabiegi mogą mi zaszkodzić.
Mirek ja napisałam,że jak dają to ma brać tylko dlatego,że Jej to przepadnie a przecież z każdego jest jakaś korzyść.To jest przecież masaż całego kręgosłupa a nie tylko kręgów szyjnych.Jeśli mi któryś z zabiegów nie odpowiada to ja dam rade wykłócić się z lekarzem o taki jak chcę.
Elu decyzja należy do Ciebie a nie do Mirka czy do mnie.Zrobisz jak uważasz.Może zadzwoń do naszych inżynierów i ich zapytaj jeśli się boisz tego zabiegu. :-|
_________________
ela2
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2015-03-17, 21:23   

Opus 2 napisał/a:
Mirek nie zgadzam się z Tobą,bo aquavibron nie obija pleców i nic mnie nie bolało.Jestem po złamaniu kręgosłupa w wypadku samochodowym i niestety zabiegi są mi potrzebne.W przeciwieństwie do Was ja informuję każdego lekarza,że mam implant i że niektóre zabiegi mogą mi zaszkodzić.


Ela Opus2; to ja napisałam, a nie Mirek. :oops:
Źle selektywnie zacytowałam post i dlatego wyszło jak wyszło.
Przepraszam Mirku nie chciałam by wina spadła na Ciebie.
Przepraszam Cię Elu że wprowadziłam Was w błąd. :oops:
To co napisałam, że obito mi plecy było prawdą tylko, że wtedy nie miałam implantów. Miałam wtedy zabieg na całe plecy i bolało bardzo. Też jestem po wypadku i sama myśl o bólu odpycha mnie od wielu innych zabiegów.
Dziękuję za pomoc, odpowiedzi.
Pozdrawiam wiosennie Ela :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,039 sekundy. Zapytań do SQL: 8