Poprzedni temat :: Następny temat
dziecko obustronnie zaimplantowane
Autor Wiadomość
Dominika 

Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 10
Wysłany: 2007-10-28, 18:31   dziecko obustronnie zaimplantowane

mam pytanie do osob,ktore sa obustronnie zaimplantowane,badz sa rodzicami dzieci obustronnie zaimplantowanych.chcialam wiedziec jaka macie korzysc?i czy to dobre rozwiazanie.kto jest za a kto przeciw.prosze o odpowiedzi
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-11-02, 00:18   

Co prawda nie jestem ani jednym, ani drugim ale pozwolę sobie na zabranie głosu.

Zapewne dwustronny implant wnosi pewne korzyści. Podobnie jak normalny, sprawny słuch. Lepiej przecież słyszeć z dwóch stron niż z jednej.

Nie uważam jednak aby u dzieci było to dobre rozwiązanie. Zapewne już z jednym bywają problemy w życiu codziennym. No i, jakby nie patrzeć, nie wiadomo praktycznie jak dziecko sobie poradzi ze słyszeniem już w tym jednym implancie.
Może więc lepiej zdecydować się w dalszej przyszłości?

Z drugiej strony szkoda trochę tego drugiego ucha. Umiejętność słyszenia obuusznego była by wykształcona od dzieciństwa. Gdyby bowiem za kilka, kilkanaście lat zdecydowano się na drugi implant możliwa jest chyba "kolizja interesów" między słyszeniem z lewej i prawej strony.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2008-12-19, 21:03   

ja jestem za, ale NFZ pokrywa koszty tylko 1 implantu, więc za drugi musielibyśmy zapłacić 80.000 zł

To chyba nie ma znaczenia, czy jest jeden, czy dwa implanty.
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2010-09-23, 19:28   

Ja jestem przeciw dwustronnym implantowaniu. Nie dlatego że NFZ płaci za 1 implant ale dlatego że po zdjęciu implantu wpadamy w potężną ciszę. Ci co mają choć 10% słuchu własnego powinni pozostawić to ucho niezaimplantowane. Zawsze coś tam gdzieś się usłyszy, wyczuje choć nie zrozumie ale zlokalizuje.
Kikusia ma znaczenie. Ucho i9mplantowane bez procesora jest całkiem głuche.
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2010-09-23, 20:48   

Ryzyko o którym najczęściej się słyszy to zaburzenie równowagi podczas implantacji obustronnej.
Obecnie NFZ zaczyna finansować koszty operacji drugiego implantu. Będąc teraz w klinice widziałam owe osóbki.
Sama powiem, że ściągając aparat też wpadam w ciszę więc żadna różnica mimo, że mam te 10 % "pogłosu" słyszenia minimalnego bez protez słuchowych jak dzwonka, budzika i tak nie usłyszę. Ela jedno muszę Ci przyznać rację. Wkurzam się, że nie mając implantu mam wrażenie, że czuję się głucha w uchu implantowanym bez hybrydy więc rozstaję się z protezą tylko na sen xD Za duże korzyści z implantem, natomiast czy gdyby zaproponowano mi np. możliwość wszczepienia drugiego implantu ja bym odmówiła. Czy gdyby w przyszłości trafił mi się taki los, że będę mieć niesłyszące dziecko zdecydowałabym się? Wstępnie po zaaparatowaniu na pewno na jeden wszczep tak, czy na drugi nie wiem. Niedawno Medicus posłał mi gazetkę kwartalnik Cochlear i na ostatniej okładce była relacja matki, gdzie dziewczynka ma dwa implanty i funkcjonuje rewelacyjnie < wszczepiali jej na Banachach>
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2010-11-18, 16:30   

And&ecirc;l mnie też wkurza brak procesora. Bez niego nie nadaję się do normalnego funkcjonowania. Mimo problemów z równowagą bo i ta czasem mnie łapie nie dam sobie go zabrać. Jak łatwo i szybko wpadamy w wygodę. Zapas baterii noszę w torebce bo nie kocham już ciszy. Czasem mam za dużo ghałasu ale i tak nie wyłączam procka. A co tam. Muszę nadrobić stracone lata :-)
Zgadzam się z całym Twoim postem. Ma duże plusy :-D

(nad e jest inny ciut znaczek lae nie mam go w tablicy)
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-11-18, 17:35   

Bo ta złośnica specjalnie taki nick wybrała, żeby wkurzać. :-)

Najedź myszą na Anděl, naciśnij lewy klawisz, zaznacz przeciągając mysz, potem prawoklik > kopiuj > wklej - i już.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2010-11-19, 16:23   

Ja też mam zapasowe baterie w torebce bo zaraz dostaję piany jak dociera do mnie sygnał, że zaraz ogarnie mnie cisza. Przyzwyczaiłam się do dźwięków :)

Mirku jesteś kochany :-P
Takie moje lingwistyczne przyzwyczajenie i nie poradzę, że załatwiłam was tym małym haczykiem ;)
A instrukcja bardzo trafna :lol:
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-11-19, 23:57   

Ehhh ... gdyby nie ten jęzor, to bym sobie pomyślał, że to może być prawda. A tak ... :cry:
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
ekspertcochlear 


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 2014-05-19, 13:37   Re: dziecko obustronnie zaimplantowane

Dominika napisał/a:
mam pytanie do osob,ktore sa obustronnie zaimplantowane,badz sa rodzicami dzieci obustronnie zaimplantowanych.chcialam wiedziec jaka macie korzysc?i czy to dobre rozwiazanie.kto jest za a kto przeciw.prosze o odpowiedzi


Witam,

Zachęcam do zapoznania się z historiami pacjentów posiadającymi dwa implanty słuchowe, dostępnymi na stronie internetowej firmy Medicus Aparatura i Instrumenty Medyczne. W szczególności polecam obejrzeć wideohistorię Basi, gdzie rodzice i sama dziewczynka opowiadają o korzyściach z posiadania drugiego implantu. Historie znajdują się w zakładce Implanty słuchowe / Historie pacjentów.

Pozdrawiam
Łukasz Narożny
_________________
Razem dla słuchu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,036 sekundy. Zapytań do SQL: 8