Poprzedni temat :: Następny temat
Implant a Padaczka
Autor Wiadomość
MariuszR 

Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 3
  Wysłany: 2008-12-01, 18:44   Implant a Padaczka

Witam wszystkich.
Jestem ojcem dziecka berdzo słabo słyszącego. Na domiar złego córka choruje na padaczkę. Jako niepełnosprawne dziecko dostała propozycje implantowania. Ja z żoną jesteśmy w fazie niezdecydowania , gdyż córka nie miała ataków od paru lat, i trochę się boimy, czy wszczepienie implantu nie zachwieje tej równowagi.

Bardzo prosimy o wypowiedzi na ten temat znawców lub osób które sa po implantowaniu z podobnymi zabużeniami. Chodzi nam głównie o to czy implantowanie może miać jaki kolwiek wpływ negatywny w takiej sytuacji i jeżeli tak, to jak wielki?

Z góry dziekujemy za zainteresowanie i wypowiedzi.
Mariusz i Ania
 
     
Natalia 


Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-12-02, 11:28   

Wydaje mi się, że nie powinno to stwarzać problemów, ale głowy nie dam uciąć. Skoro córka bierze leki przeciwpadaczkowe i nie ma ataków, to implant nie powinnien w tym przeszkadzać bo to słuch, a nie jest związane z mózgiem tak bezpośrednio. Najlepiej zasięgnąć opinii Waszego lekarza i lekarza z placówki, którą wybraliście do implantacji.
_________________
UL: Medel Pulsar, Opus2, od 2006 r.
UP: Phonak Supero 412
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2008-12-19, 21:00   

To już powinni zadecydować lekarze, ale sądzę, że implant nie stanowi problemu.
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
dalmag 

Dołączyła: 10 Sty 2007
Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-12-30, 10:12   

Moja córka miała wszczepiony implant w wieku 2,5 lat. Brała wówczas leki przeciwpadaczkowe (nie miała ataków). W tej chwili skońćzyła 6 lat, od przeszło roku nie bierze leków. Implant działa poprawnie :) Jest OK!
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-13, 12:06   

Witajcie, mi tez podejrzewali w maju Padaczkę, po zrobieniu badań okazało się,że mam epilepsję. Prawdę mówiąc na dodatek słuch pogarszał mi się stopniowo, podjęłam rozważną decyzję aby pomyśleć o wszczepie implantu ślimakowego. Zrobili mi we Wrocławiu w Medicus badania,a potem skierowano mnie do Szpitala do Poznania już na zabieg. Padaczka nie stoi na przeszkodzie, musiałam wziąć rano leki swoje ,które neurolog skierował i później dali mi głupiego jasia, zasnęłam na sali, obudziłam się na sali. Dziwi mnie jedno, implant ślimakowy mi pomógł, ponieważ dzięki temu nie mam już zawrotów częśtych jak kiedyś miałam przed tym zabiegiem, leki przestałam zażywać narazie póki ze mną nic nie dzieje się, nadal w kartotece mam słowo: epilepsja ale to nie jest straszne aby z tym żyć, trzeba będzie iść do neurologa,aby jej powiedzieć,że stan się polepszył lecz czasem miewam chwilową utratę świadomości, ale to bardzo rzadko niż przed zabiegiem:), zwrokowo lepiej działam już, drgawki w nogach rzadzsze są:)....implant ślimakowy pomógł mi....
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
ekspertcochlear 


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 2014-05-19, 13:34   Re: Implant a Padaczka

MariuszR napisał/a:
Witam wszystkich.
Jestem ojcem dziecka berdzo słabo słyszącego. Na domiar złego córka choruje na padaczkę. Jako niepełnosprawne dziecko dostała propozycje implantowania. Ja z żoną jesteśmy w fazie niezdecydowania , gdyż córka nie miała ataków od paru lat, i trochę się boimy, czy wszczepienie implantu nie zachwieje tej równowagi.

Bardzo prosimy o wypowiedzi na ten temat znawców lub osób które sa po implantowaniu z podobnymi zabużeniami. Chodzi nam głównie o to czy implantowanie może miać jaki kolwiek wpływ negatywny w takiej sytuacji i jeżeli tak, to jak wielki?


Witam,
Warto zgłosić się do jednej z klinik wszczepiających implanty słuchowe. Tam po szczegółowych konsultacjach i badaniach na pewno zostanie podjęta słuszna decyzja. Listę takich placówek można znaleźć na stronie firmy Medicus w zakładce Implanty Słuchowe.

Pozdrawiam
Łukasz Narożny
_________________
Razem dla słuchu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,061 sekundy. Zapytań do SQL: 9