Poprzedni temat :: Następny temat
trudne doświadczenia po podłączeniu procesora
Autor Wiadomość
azjaak123 
córka zaimplantowanej

Dołączyła: 24 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-05-24, 17:49   trudne doświadczenia po podłączeniu procesora

Witam forumowiczów. Może ktoś z osób które przeszły tą całą procedurę napiszą że było warto, kilka słów otuchy. Moja mama się prawie poddała. Procesor podłączyli jej ok 3 tygodni temu, miała już pierwsze ustawianie, i pierwszą wizytę u surdologopedy. Wiem że lekarze mówili jej że to będzie długi proces, że będzie ciężko i że musi nosić procesor co najmniej 8 godzin dziennie, ale nie daje rady. Słyszy bardzo głośno huk, szum, pisk, wycie wszystko na raz. Ogólnie jej samopoczucie zamiast się polepszyć to się pogorszyło. Mama ma tego implanta w uchu w którym ma całkowity niedosłuch, drugie ucho słyszy w 60 % z aparatem słuchowym. Słyszała od urodzenia. Te głuche ucho ma po wypadku. Napiszcie jakieś szczegóły, że będzie lepiej tylko trzeba czasu.
_________________
Joanna
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2013-05-24, 18:41   

sama sobie odpowiedziałas.. Bedzie lepiej a trzy tygodnie to dopiero oswajanie sie z tym ze cos tam sie słyszy i ze jest zle to zupełnie naturalne
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-05-24, 21:34   

azjaak123 napisał/a:
Słyszy bardzo głośno huk, szum, pisk, wycie wszystko na raz.

I bardzo dobrze! :-)
Znaczy, że wszystko działa jak należy. ;-)
azjaak123 napisał/a:
Wiem że lekarze mówili jej że to będzie długi proces, że będzie ciężko i że musi nosić procesor co najmniej 8 godzin dziennie, ale nie daje rady.

Tylko 8? To co najmniej 4 za mało. ;-)

Niech sobie robi 10 minut przerwy po każdej godzinie. Na totalny odpoczynek.
Da radę, tylko musi chcieć.
Im szybciej przez ten okres przejdzie (poczucia ciągłego hałasu), tym lepiej. I na pewno sposobem na to nie jest ograniczanie czasu działania procesora.

Tym niemniej, jeśli faktycznie to jest dla mamy bardzo uciążliwe, bo przecież każdy człowiek jest inny, to niech poprosi na najbliższym programowaniu o obniżenie poziomu.

No i pozostaje przecież opcja samodzielnego zmniejszenia poziomu głośności (czułości) procesora.
Może trzeba do instrukcji zajrzeć?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
mruczkin2 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 31
Wysłany: 2013-05-26, 15:21   

hm, hm, trudne to wszystko....
A gdzie była operowana? Czy w momencie ustawień była w stanie znieść to co jej ustawili?
_________________
UP - Medel Opus 2 (IV 2010); UL - Medel Opus 2 (X 2012)
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-05-26, 17:27   

Dołączę się i ja do waszych podpowiedzi.
To co pisze azjaak123 jest tak jak musi przebiegać pierwsze wrażenie. Miałam dokładnie to samo. Uparcie trzymałam się procesora ponad 12 godzin. Potem z ulgą go zdejmowałam. Trwało to do następnego ustawienia, a potem znów itd. Na każde ustawienie przez 2 lata czekałam jak na zbawienie. I raptem przestał przeszkadzać mi tykający budzik, potem jakbym ogłuchła ponownie, ulica i krzyki dzieci za oknem. Nie, nie ogłuchłam po prostu zaczełam odbierać wszystko normalnie.
Obecnie chętnie bym spała z procesorem jedynie strach że coś się uszkodzi zmusza mnie do zdejmowania go na noc.

I jeszcze jedno: mruczkin zadał pytanie bardzo ważne pytanie. Po jednym z ustawień od chyba psycholog czy pedagog w Kajetanach jeszcze tego samego dnia ponownie miałam ustawiany procesor. Było za głośno. Nie dalo się ze mną pracować. Byłam nerwowa. Było za głośno.
Trzeba od razu interweniować zanim się zakończy "odwiedzanie" wszystkich gabinetów.
Nie zawsze siłą da się coś zdziałać.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-05-28, 00:42   

Nigdy sie nie poddawaj :)
Tak jak pisal mirek a na pewno mowil to inzynier - jesli boli zrobic sobie troche przerwy i potem jeszcze raz ... Da rade .
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Pomarańcza 


Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 54
Skąd: Witunia
Wysłany: 2013-08-16, 21:54   

Swoje pierwsze podłączenie pierwszego procesora również wspominam bardzo źle. Ściągałam w domu procesor, nie mogłam się przyzwyczaić.

Pomagało mi słuchanie muzyki, której znam. Były to dźwięki, tekst który dobrze znałam, wiedziałam czego się spodziewać itp.

Może warto spróbować w ten sposób :)

Teraz mam 2 procesory... A złe wrażenia dawno za sobą :)
_________________
UL- Med-El Pulsar (Opus 2) - podłączenie 12.01.2009
UP- Med-El Sonata Flex (Opus 2) - podłączenie 23.07.2012
 
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2014-11-09, 23:11   

Tylko 8 godzin? Mi mówili, że mam nosić od rana jak wstaję aż do wieczora jak idę spać. Jeśli mamie przytłacza wszystko to wyciszy pilotem procesor i powoli przyzwyczai się do głośności. Starać się nosić, nie zdejmować, najlepiej przyciszyć i nosić, bo cały czas ucho pracuje i przyzwyczaja do słyszenia.

Jestem po 2 aktywacji, też miałam takie słyszenie, że wszystko przytłacza, hałas był dziwny, mowa i wszystko dziwne, wszystko na raz, dźwięki dochodziły do mnie, ale nie wiedziałam co to jest, wszystko piszcząco, piski słyszałam... Ale ja miałam bardzo cicho ustawiony i stopniowo przestawiałam na głośniejszy program, żeby od razu nie zniechęcić :D Właśnie przyciszałam. Z resztą mam doświadczenie z implantem, więc to już drugi mój implant. Wiem jak to jest :)
Teraz minęło 3 tygodnie i słyszę normalnie tzn nie ma przytłaczających dźwięków, jestem na najgłośniejszym programie. Jeszcze chcę pogłośnić, bo z porównaniem ze starym implantem mam za cicho.

Mimo, że jestem przyzwyczajona do elektronicznego słuchu to, wszczepiono na to samo ucho to i tak zupełnie inaczej słyszę w nowym implancie :roll:
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,046 sekundy. Zapytań do SQL: 9