Poprzedni temat :: Następny temat
skostnienie ślimaka
Autor Wiadomość
mariola 

Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-25, 13:28   skostnienie ślimaka

Witam!
Mój syn został wstępnie zakwalifikowany do wszczepu implantu. Czekamy tylko na wynik tomografii. Istnieje możliwość że ślimak może być zrośnięty (po zapaleniu opon mózgowych) a to jak zrozumiałam może mieć duży wpływ na jakość i możliwości pełnego korzystania z implantu. Jak dotąd nie miałam wątpliwości co do wszczepu, ale teraz nie jestem pewna czy decydować się na operacje. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia proszę o kontakt.
 
     
K.Sadowski 

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 42
Wysłany: 2008-11-25, 17:56   

Specem nie jestem, a na forum są osoby bardziej kwalifikowane do odpowiedzi na takie zagadnienia, lecz myślę, że zostaje jeszcze wszczepienie do pnia mózgu.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-11-27, 00:39   

Na tym etapie pytanie przedwczesne - poczekajcie spokojnie na wynik tomografii.
Ogólnie za mało danych aby dyskutować - czy cokolwiek słyszy? wiek? co z drugim uchem?.....

Implant pniowy to całkiem inna bajka.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
bartek 

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 11
Wysłany: 2008-12-08, 21:44   

Ossyfikacja ślimaka wpływa na zabieg implantacji - mianowicie nie można normalnie operować. Do zossyfikowanych ślimaków korzysta się ze specjalnych elektrod (MED-EL ma takie, jak inne, nie wiem), ale nie jest powiedziane, że wystarczą, by osiągnąć dobre słyszenie. Przy postępującym kostnieniu ślimaka przewodniość elektrod w implancie jest coraz gorsza i w końcu przestaje być cokolwiek słychać.

Co do implantu pniowego - spotkałem ostatnio dziewczynę w wieku licealnym, która słyszała przez 14 lat, ogłuchła i wszczepiono jej implant pniowy. Po 7 miesiącach ma dość słabe efekty. Zastanawiam się, z czego to wynika, czy ogólnie pniowe implanty nie mają takich dobrych efektów jak ślimakowe, czy też jest to przypadek indywidualny.
_________________
Bartek
UL: 100 - 110 dB, Supero 412
UP: MED-EL Pulsar, TEMPO+ od 17.03.06 do czerwca 2007, obecnie OPUS 2
 
     
mariola 

Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-12-09, 16:52   

Już mamy wynik tomografii - brak zmian w mózgowiu i kośćcu czaszki; TK kości skroniowej nie wykazuje istotnych zmian w obrębie struktur ucha środkowego i wewnętrznego; To chyba dobrze? Syn ma 16 lat i nie słyszy od wczesnego dzieciństwa; UP 70 UL 100. Jest dobrze wyrehabilitowany ; Teraz czekamy na konsultację. Zobaczymy co dalej?
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-12-10, 18:35   Re: skostnienie ślimaka

mariola napisał/a:
Jak dotąd nie miałam wątpliwości co do wszczepu, ale teraz nie jestem pewna czy decydować się na operacje.


Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że implant da mu ogromne korzyści. Podkreślam - prawdopodobieństwo ale nie pewność. Fakt, że jest dobrze wyrehabilitowany to dodatkowy plus.
Pytanie jest zasadnicze - kto ma zdecydować - bo jak widzę, chcesz to zrobić za syna, a to byłby według mnie ogromny błąd. Jest prawie dorosły, owszem, "papierologia" to Wasza- rodziców - sprawa. Decyzja jednak musi być Jego.
Jeśli więcej przemawia za "tak" to chyba nie warto czekać. Akurat za 2-3 lata, w przełomowym okresie kształcenia, osiągnie pewną stabilizację i komfort "słyszenia".

Z drugiej strony - na prawym uchu "woził" się tyle lat z niezłym skutkiem. Podany przez Ciebie ubytek niewiele mówi. Jeśli słyszy nim w dość szerokim zakresie to może warto poczekać. Co prawda nic nie zapowiada jakiegoś ogromnego przełomu w dziedzinie implantów ale ... miniaturyzacja nie jest chyba całkowicie zakończona.
Generalnie według mnie odwlekanie to jednak kilka lat straty dla niego - tym niemniej perspektywy technologiczne też można wziąć pod uwagę.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
mariola 

Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-12-15, 18:51   

mirek napisał/a:
Pytanie jest zasadnicze - kto ma zdecydować - bo jak widzę, chcesz to zrobić za syna, a to byłby według mnie ogromny błąd.


Być może moje wypowiedzi wskazują na to, ale tak nie jest. Syn jest zdecydowany a ja pełnię tylko rolę doradcy i staram się mu ukazać całokształt zagadnienia z wszelkimi za i przeciw. Przecież to bardzo ważna decyzja w jego życiu i chyba ważne żeby miał wsparcie w rodzinie, bo wbrew pozorom szesnastolatkowi jeszcze trudno samemu dokonywać wyborów a tym bardziej interpretować czy zrozumieć zagadnienia medyczne.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-12-16, 01:58   

OK, prawda. Radzić i tłumaczyć.
A może po prostu sam by z nami "pogadał"? Popytał co go najbardziej ciekawi?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ewelina78 
linka

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-07-06, 12:39   podobna niewiadoma

I jak pani Mariolo syn po operacji .Pytam dlatego gdyz ja mam tez skostnialy slimak do ktorego implant byl wszczepiany i u mnie to nie wypalilo.A drugie ucho tez pada juz mialam przez 2 razy totalna zapasc sluchowa i z trudem mi to ucho jeszcze podniesli nie wiem na jak dlugo .W swoim poprzednim poscie pytalam forumkowiczow czy ktos mial przeszczepiana kopule z jednego ucha do drugiego w przypadku takiego problemu jakim jest skostnialy slimak czy musi byc calkiem nowy zestw systemu implantowego.
_________________
Ewelina
 
     
gilroy 

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-06-10, 06:11   

Pass your 300-101 braindumps in first try guaranteed using Harvard University study guide and wikipedia questions. good luck...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,032 sekundy. Zapytań do SQL: 9